bararich8 bararich8 komentáře u knih

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Ohnivý pták se mi do rukou dostal úplně náhodou, vyhrála jsem ho v soutěži. A po dočtení mám z té výhry opravdu radost! Shodou okolností jsem ho četla po Anně Karenině, takže jisté odlehčení v podobě nadpřirozených schopností a milostného oťukávání jsem jenom vítala. Musím říct, že Nicola mi moc sympatická nebyla, zato Anna mi k srdci přirostla a celkově mě její příběh bavil víc. Ale i to prolínání bylo skvělé. No prostě tato knížka pro mě skýtala milé překvapení!

29.10.2018 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Postřeh a bystrá mysl Sherlocka Holmese nikdy nezklamou stejně jako povídky o něm. Mrzí mě, že už mám dočteno všech 5 knih, protože Doyle mě vážně baví!

11.09.2016 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

No teda, čekala jsem od té knihy ledacos, ale takové zvraty opravdu ne. Knížka je velice čtivá, napínavá, plná nečekaných událostí, určitě doporučuji k přečtení. Ale pár věcí mi tam nesedlo, takže za 4*

02.03.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neuvěřitelně čtivá kniha, kterou velice doporučuji. Příběh je originální a člověka celkem zasáhne, i když se konec dá trochu předvídat.

22.11.2015 5 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Velmi příjemné překvapení od nového mladého autora :-) Když už mě stále se opakující děj/neděj začal nudit, přišlo velmi nečekané propojení všech příběhů. Super!

14.11.2015 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Skutečně výborná kniha. Je v ní napětí i vtip, smutek i veselí. Dechberoucí příběh lásky.

06.05.2015 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Často jsem slýchala nadšené reakce na film, tak jsem si přečetla knížku. A ona je skvělá-o neobyčejných lidech z neotřelého prostředí. Obsahuje kupu moudrých vět, které stojí za to si někam zapsat. A vůbec, hezky se čte a odsýpá přesně tak, jak by dobrý knížka měla. Jsem zvědavá na film.

O 4 měsíce později-Tak už jsem viděla i film a jsem celkem zklamaná. Asi bych doporučovala opačné pořadí-nejdříve vidět a pak číst.

14.06.2014 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Četla jsem v angličtině zjednodušenou verzi-možná dobře, i ta mi přišla dost děsivá. Ale bravurně napsané, Paulovu beznaděj jsem cítila v každém písmenu. Znovu bych ze strachu nečetla.

01.03.2013 4 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Napínavá a překvapivá...souhlasím s Alix-knížka mnohem lepší než film.

04.04.2011 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mrazivý, ale pravdivý příběh dívky, která se už od raného dospívání potýkala s drogami...knížka strhující, čte se jedním dechem.

05.01.2011 5 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Příjemné čtení, napínavé, postupně se příběh zamotává a dostává grády. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak tahle kniha asi neurazí ani nenadchne a v hlavě dlouho nezůstane. Navíc je teda v českém překladu kupu překlepů a to mě opravdu ruší.

23.08.2021

Hry Hry Anton Pavlovič Čechov

Já nevím, asi jsem to nepochopila nebo co, ale Čechov mě teda vůbec nechytnul. Komedie nejsou vtipné, v hrách se nic neděje... Zkusím zajít na divadlo, jestli mě to chytne víc.

30.01.2020 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Páni, čekala jsem od této knihy leccos, ale tohle ne...vážně síla.

27.02.2019 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Příjemné čtení s několika dobrými myšlenkami a celkem chytlavým příběhem. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky (a do knihovničky), ráda ji budu půjčovat věčně nespokojeným lidem okolo. :)

02.02.2019 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Vskutku odzbrojující, tenhle pojem Ginny i celou knihu nejlépe vystihuje. Jde o velice zajímavou sondu do neobyčejných myšlenkových pochodů autistické holčičky, kterou si prostě musíte zamilovat. Už hned po dočtení poslední stránky se mi po Ginny stýská.

27.06.2018 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Taková kniha co neurazí, ani nenadchne. (Alespoň mě.) Ze začátku mě moc nebrala, ale pak to celkem gradovalo a nemůžu říct, že by konec nebyl docela překvapivý. Ale za rok už asi ji asi pamatovat nebudu.

22.06.2018 3 z 5

Návrat slov Návrat slov Goce Smilevski

Zajímavé čtení. Pořád jsem Heloise fandila, aby Abélard dostal rozum. A ten konec je moc příjemný.

08.05.2017 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Tahle knížka je takové pěkné zasnění se do pařížského života. Některé rady mi přišly dobré a ráda se jimi budu řídit, jiné se mi zdály zase trochu přitažené za vlasy. Je těžké v úplně jiné společnosti s jinými zvyky začít žít po francouzsku. Ale určitě ten život tam má něco do sebe, to se musí nechat. Každopádně příjemné počtení.

15.02.2017 4 z 5

Princ Ládík má parádní nadhled, umí se radovat z maličkostí a dělat si ze sebe srandu, takže kniha nemůže být nedobrá. Stejně jsem se ale o trochu víc bavila, když jsem ho viděla naživo, proto 4*.

25.01.2017 4 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Na to, že je to od L. X. Veselého, to není zrovna veselé čtení :-D Ale vážně, u této knihy mě nadchnul už jen ten nápad a zajímalo mě, co takovým vězňům běží hlavou. Při čtení jsem se utvrdila, že pár z nich má opravdu v hlavě hrůzu, asi dvěma naopak věřím, že jsou za mřížemi neprávem a moc je lituji. Velmi poutavé a místy mrazivé čtení!

23.09.2016 5 z 5