Barticek Online Barticek komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Přečetla jsem jedním dechem. Byla to moje první přečtená knížka od Terezy Bartošové a určitě nebude poslední.

18.07.2024 5 z 5

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Kdyby se taková poezie učila ve škole, měli bychom k ní úplně jiný vztah.
Moje první setkání s autorem, ale určitě nebude poslední.

29.05.2024 5 z 5

Krásně napsaná knížka, velmi dobře se četla a vtáhla do děje i atmosféry doby.
Jediné, co mi chybělo, byly fotky a reprodukce obrazů, které jsem dohledávala na internetu.

27.12.2021 5 z 5

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

Skvělé tipy na zajímavé ochutnávky regionálních jídel i výrobků a také na super dárky z cest! Například mě zaujalo košer víno a košer whisky z Třebíče! :-)

24.08.2021 4 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Pohodová oddychovka. Mě asi nejvíc pobavil Sandřin silvestrovský mejdan započatý v Praze na Žižkově a ukončený nečekaně na Nový rok v Bratislavě. :-)

14.07.2021 4 z 5

Drobné perly české architektury Drobné perly české architektury Jiří T. Kotalík

Knížku doporučuji jako skvělý tip všem, kteří rádi cestují a zároveň mají rádi architekturu.

18.04.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Přišlo mi to moc překombinované, nejslabší díl z prvních čtyř dílů, které jsem četla. Martin Servaz měl v tomto dílu na můj vkus docela málo prostoru.

26.04.2020 3 z 5

Domácí levandulová kuchařka Domácí levandulová kuchařka Petra Rubášová

Vizuelně moc krásná knížka a téma "levandule" je zde zpracováno komplexně včetně toho, jak tuto voňavou bylinku pěstovat.

03.03.2020 4 z 5

Hausbot - Rozhovory o životě a spokojenosti Hausbot - Rozhovory o životě a spokojenosti Petr Horký

Skvěle vybrané osobnosti - různé obory, různá témata, vše aktuální!

23.03.2024 5 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Všeobecně mám ráda životopisné knihy, takhle určitě patří k těm lepším. Psáno chronologicky, spousta fotek - takhle to má vypadat!

12.02.2023 5 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Krásná knížka k půlkultatým narozeninám hudební legendy. Zajímavé rozhovory se zásadními osobami jejího života a kariéry. Spousta fotografií. Takhle má vypadat životopisná knížka!

09.01.2022 5 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Covid spoustu věcí změnil, zvlášť v cestovním ruchu. Co zůstalo, je lidská blbost. Knížka je plná humorných příběhů o boji s lidskou blbostí líčených s nadhledem sympatické delegátky Jitky.

23.07.2021 4 z 5

Pivní putování Pivní putování Zdeněk Susa

Moc hezká knížka s fotkami i obrázky. Čtenář se dozví nejen něco o pivu, jeho historii, výrobě atd., ale i o jednotlivých městech a pivovarech, kde se pivo vaří. Skvělá knížka i jako tipy na výlety!

05.05.2021 5 z 5

100 divů světa 100 divů světa Winfried Maass

S ohledem na rok vydání už nejsou všechny informace úplně aktuální. Taky lehce pokulhává překlad. Ale pokud máte chuť jen tak cestovat prstem po mapě světa a kochat se, tak doporučuji.

07.02.2021 4 z 5

Lidové tradice pro šikovné ruce Lidové tradice pro šikovné ruce Tereza Příkazská

Moc hezká knížka, stručně představené zvyky jednotlivých ročních období. Tvoření je vhodné spíše pro děti.

18.06.2020 4 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Kniha Toskánské kopce mě neuchvátila tolik jako Toskánská vinice, přesto je to hezká knížka, která pohladí - obzvlášť milovníky Itálie a Toskánska.

10.05.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět skvělá detektivka! Pro ty, kteří ještě nečetli - doporučuji číst v pořadí, jak byly napsány. Já četla první a pak až čtvrtý díl a bylo by lepší číst to popořadě.

13.04.2020 5 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Souhlasím s komentáři níže. Opravdu nic moc. Možná to dělá i srovnání s detektivkou B. Miniera, kterou jsem četla těsně před touto knížkou, to byla opravdu "jiná liga".

30.03.2020 2 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Dobře napsané, skvěle se to četlo, mělo to spád. Jen konec mi přišel jako ušitý horkou jehlou....

27.02.2020 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Balzám pro duši. Určitě mi přečtení této knížky prodloužilo život minimálně o několik minut!

22.01.2020 5 z 5