bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Právníci ve vtipech, příslovích a pořekadlech Právníci ve vtipech, příslovích a pořekadlech Karolina Adamová

zajímavá kompilace vtipů a přísloví, určitě pobaví i neprávníky

08.03.2022 5 z 5

Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka Jan Štěpánek

zajímavý příběh, nádherná ilustrace, inspirace filmem je zřejmá, ovšem nikoli rušivá

06.03.2022 5 z 5

Sidonie Sidonie Tereza Srbová

Silný a poutavý životní příběh velké ženy v komiksovém provedení je velmi čtivý a napínavý

05.03.2022 5 z 5

poslouchal jsem jako audioknihu, myšlenkově skvělé leč náročné na udržení pozornosti, rozhodně ovšem stojí za poslech či přečtení

27.02.2022 5 z 5

Okresní hrdina Okresní hrdina Pascal Jousselin

zajímavý příběh, nádherná ilustrace, pravá francouzská prča

22.02.2022 5 z 5

Mrtvý v obecném zájmu Mrtvý v obecném zájmu Petr Eidler

Je to čtivé, děj má spád, oblíbený autor, za mne dobry příběh s překvapivým rozuzlením

21.02.2022 5 z 5

Muzikantské historky Muzikantské historky Stanislav Václav Klíma

skvělá knížka plná příběhů slavných hubeních skladatelů, zajímavé je, že i mnohý slavný skladatel byl v podstatě hitmaker jako dnes třeba Karel Svoboda nebo Miro Žbirka

19.02.2022 5 z 5

Neřád Neřád Boris Steinbauer

na můj vkus docela naturalistické a drsné

06.02.2022 4 z 5

Odsunuté děti Odsunuté děti Marek Toman

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

05.02.2022 5 z 5

Život je pes Život je pes Jiří Žáček

Skvělá kombinace Žáčkových básniček a Dostálových foteček

27.01.2022 5 z 5

Bedřich a Božena v říši divů Bedřich a Božena v říši divů Dušan Pálka

Nejlepší vtip je: Pane inženýre, díky té vaší příručce už vznikla národohospodářská škoda ve výši 16 milionu, to mne pobavilo ;o)) jak silný účinek může mít slabá příručka

27.01.2022 5 z 5

Kláda Kláda Kamila Holásková

Svěží a čtivé povídky autorčiny hezky podbarveny nádhernými fotografiemi Štreitovými

19.01.2022 5 z 5

Čas od času Čas od času Vladimír Renčín

skvělé

18.01.2022 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Vladimír Renčín

skvělý prostředek proti blbé náladě

15.01.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou Pavlem Landovským a stálo to za to, zavzpomínal jsem tím i na 90.léta, kdy jsem si knížku poprvé s chutí a smíchem přečetl

12.01.2022 5 z 5

(Ab)normalizace - (Fake) normalization (Ab)normalizace - (Fake) normalization Jindřich Štreit

jedním slovem skvělé

09.01.2022 5 z 5

To nejlepší z českého kresleného humoru 1990–2000 To nejlepší z českého kresleného humoru 1990–2000 * antologie

skvěle jsem se pobavil, kniha sice rozsahem malá, ale srandou veliká

09.01.2022 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Poslouchal jsem jako audioknihu, po poslechu mám pocit, že jsem taky psychopat ;o))

Mimochodem... skvěle načteno...

04.01.2022 5 z 5

Nedělej mi ostudu a padej do hospody Nedělej mi ostudu a padej do hospody Miroslav Kemel

po Jiránkovi a Renčínovi další skvělý autor kresleného humoru

02.01.2022 5 z 5

Jdeme na jedno Jdeme na jedno František Dostál

krásná kompilace textu s fotografiemi, příjemné k počtení i prohlížení

02.01.2022 5 z 5