bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Jaroslav Petr

Poslouchal jsem jako audioknihu - jedním slovem skvělé.

27.10.2023 5 z 5

Go West Young Man (limitované vydání 2.) Go West Young Man (limitované vydání 2.) Tiburce Oger

nádherně zpracovaný příběh proložen spoustou nádherných ilustrací - lahůdka pro oči

10.06.2023 5 z 5

Křídový panáček 7/7 Křídový panáček 7/7 Vojtěch Matocha

Nic ve zlém. Původně v prvních dvou dílech zajímavě načrtnutý příběh. Dalo se to vydat v jedné knize. což? Závěr půlroční série v sedmém dílu za mne "slabej jak čaj", zklamání, sorry ako.

03.03.2023 2 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

17.12.2022 5 z 5

Kruan ze Žluté planety Kruan ze Žluté planety Vlastislav Toman

zajímavé příběhy, nádherná ilustrace

17.12.2022 5 z 5

Pán Tragáčik a človek z UFO Pán Tragáčik a človek z UFO Zbigniew Nienacki

Skvěle jsem si ten příběh užil. V dobách dětství jsem přelouskal všechny české díly a na slovenské jsem si netroufal. Není nad to si v 50 přečíst knihu pro děti od 12 let, koukám, že už se vracím na stejnou mentální úroveň ;o))

16.12.2022 5 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbené autorky

05.08.2022 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Poslouchal jsem jako audioknihu, po poslechu mám pocit, že jsem taky psychopat ;o))

Mimochodem... skvěle načteno...

04.01.2022 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Krásný květnatý příběh se zajímavým rozuzlením, navíc od oblíbené autorky

14.08.2021 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

jedním slovem "bomba"

06.06.2020 5 z 5

Mrtvý z Olivetské hory Mrtvý z Olivetské hory Jaroslav Velinský

četl jsem po 30ti letech a opět jsem si to báječně užil, napínavé až do konce a samozřejmě zápletka, jak má být

26.01.2020 5 z 5

Takový je Barbánek Takový je Barbánek Jiří Havel

vzpomínka na dětství a časopis Ohníček

20.11.2019 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Poslouchal jsem jako audioknihu, četl Petr Čtvrtníček - jedním slovem skvělé, vtipné a odpočinkové... prostě chlapi ze sauny a jejich kecy

18.03.2019 5 z 5

Skvělé čtení, velmi jsem se pobavil a hlavně si odpočal. Díky pane Čepelko... ;o))

02.02.2017

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Užil jsem si příjemný příběh jako audioknihu namluvenou autorem a Tomášem Hanákem, za mne skvělé, až na to grgání v závěru... brrrr

04.06.2024 5 z 5

Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Jan Pohunek

Dějiny trampingu pojaté jako vědecká práce s odkazy na prameny a literaturu a vyčerpávajícím rejstříkem a poznámkovým aparátem. Spíše než čtení pro trampy je to důležitý sociologický a historický zdroj informací pro odborníky. Na vandr bych tu bichlu fakt tahat nechtěl ;o))

18.02.2024 5 z 5

Paměti obce Bludova Paměti obce Bludova Jan Březina

Četl jsem původní vydání z roku 1927 a musím říct, že je to skvělý zdroj informací nejenom pro bludovské. Navíc kniha je ilustrována Adolfem Kašparem, což ji činí ještě půvabnější.

21.01.2024 5 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Zajímavé lidské příběhy, rozhodně žádný střední proud ;o)) za mne dobrý

21.01.2024 5 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Čím dál lepší !!!
Jen nepřestávat a psát, ať máme co číst ;o)) dobrých knih není nikdy dost

12.01.2024 5 z 5

Z historie obce Ruda nad Moravou do roku 1945 - Příběhy starých chalup a staveb Z historie obce Ruda nad Moravou do roku 1945 - Příběhy starých chalup a staveb Miroslav Winter

Dobrá pomůcka pro historiky i genealogy.

19.11.2023 5 z 5