BBaarča BBaarča komentáře u knih

Pro koho kvetou stromy Pro koho kvetou stromy neznámý - neuveden

Úžasná knížka plná krásných ilustrací. Původně jsem ji půjčila své dceři v dětském oddělení knihovny, ale myslím, že nejvíce ji docení právě dospělý čtenář. Je to čtení na jeden večer, ale spousta vět je k zamyšlení i uvědomění si. Určitě si ji pořídím domů a řadím do seznamu svých nejoblíbenějších knih, které fakt stojí za doporučení.

02.07.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Líbila se mi. Tentokrát moje očekávání nebyla veliká, ale za mě je tato kniha určitě Radčina nejpovedenější. Nejednou jsem se od srdce zasmála. Autorka vystihla spoustu pocitů. Ze života, občas k zamyšlení, vtipné i smutné zároveň.

23.03.2019 4 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Nebylo to špatné. První dojem bylo spíše zklamání, některé příběhy mi přišly těžko uvěřitelné a takové plytké. V půlce knihy jsem se začetla a u některých povídek tajila dech. Konec už byl zase spíše slabší. Velmi se mi líbilo zpracování obálky. V reálu je opravdu moc pěkná. Zaujalo mě zlaté lemování a nenápadná pavučinka.

02.02.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé a napínavé od začátku až dokonce. Přečteno jedním dechem, ale... určité situace a jednání hlavní hrdinky mi přišly hloupé a nereálné. I když vezmu v potaz nalomenou psychiku Grace, byla místa, kdy mohla dění ovlivnit a naopak. Z počátku jsem měla tendence srovnávat tuto knížku s "Pokojem" od E. Donoghue (pro mě nejlépe propracovaným psychologickým románem), což i zpočátku ubíralo na hodnocení. Pravda je, že pár otázek zůstalo nedořešených. Původně jsem tedy chtěla hodnotit třemi hvězdami, mráz po zadech mi neběhal, bylo toto dosti naivní, ale za čtivost a posledních pět stran jsem jednu přihodila. Podle mého konec nezůstal otevřený. Rozhodně to nebyla ztráta času a celkově hodnotím spíš pozitivně.

20.01.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi opravdu líbila a to jsem většinou z bestsellerů zklamaná. Jednoduchý styl a opravdu trochu překombinovaný děj, ale čtivé a napínavé od začátku do konce, dobře vystižená psychologie postav. Za mě si pět hvězdiček (s odřenýma ušima) zaslouží.

02.05.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Knihy autorů (až na Paganiniho smlouvu), považuji za jedny z nejlepších detektivek, ale Stalker opravdu zklamal. Dost mi tam chyběly známé postavy... Joona (ten, kterého jsme znali dřív), Sága, tým SCHOPNÝCH vyšetřovatelů. Spam: Z Joony udělali téměř bezdomovce, těhotná komisařka "krade" koláče, nesympatický Adam, dost divný únos Rockyho a finální odouzení. Že vyšinutá ženská pozabíjí spoustu žen a obalamutí polici, no dobře, ale že v závěru dostane i nijak bránícího se Erika a dva policajty a nakonec se s ní téměř vypořádá slepá Jennifer... přišlo mi to všechno nějak moc. Napětí se knížce musí nechat. Byla čtivá a posledních 150 stran jsem přečetla jedních dechem. Ale...

30.01.2016 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tahle knížka mě opravdu chytla! Úžasný, drsný a velmi smutný příběh, krásně napsaný... a to, že je zasazený do prostředí, které je mi hodně blízké, byla jen další třešnička na dortu. ;-) Líbila se mi mnohem víc než Žítkovské bohyně.

12.11.2013 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Petru Dvořákovou řadím mezi mé nejoblíbenější české spisovatelky, ale bohužel, tahle kniha a její styl psaní mi nějak nesedly. Přesto jsem dočetla a těším se na další z autorčiných knih.

16.07.2020 3 z 5

Balkán, bejby! Balkán, bejby! Lucie Römer

Tak právě dočteno a musím napsat, že po celou dobu čtení mnou zmítaly rozporuplné pocity, co se hodnocení knihy týče. Kniha mi zpočátku přišla psaná docela amatérsky, jednoduše. Mám už načteno a navštíveno nekolik cestopisných knih i besed a nejspíš jsem hodně srovnávala a vlastně se i těšila na ty senzační zážitky (v létě jsme pořídili karavan, navíc jsem momentálně také na mateřské, takže tohle čtení bylo přesně to, co jsem potřebovala). Bohužel, v knížce bylo hodně znát, že autorka si cestu úplně neužívá, místy mi přišlo, že jí vadí všechno a všichni okolo a působilo to docela nesympaticky. Bylo tam pár míst, pro které jsem neměla úplně pochopení a nejspíš mi vadilo to, jak tu situaci vlastně vždycky bez servítek popsala.:) Také bych brala více fotek z přírody. Ale! Na styl psaní jsem si rychle zvykla a podotýkám, že knížku jsem přečetla na mé poměry docela rychle - četla se tedy opravdu dobře. Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit a nakonec jednu hvězdu přece jen přidávám. Na první počin to nebylo vůbec špatné, oceňuji odvahu vyrazit v těchto měsících s takovým malým prckem a věřím, že dokud člověk nezažije, tak nepochopí, takže vlastně nechci soudit. Ve finále si cením upřímnosti, věřím, že zpětně cestu hodnotí jako skvělý zážitek a vlastně o tom to je. Myslím, že podruhé už by si to užili zase jinak a popravdě bych nějaké to pokračování brala:)

07.01.2020 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tentokrát Adamsovu knihu hodnotím průměrně... Není úniku se mi líbilo mnohem víc. Nereálnost příběhu stále převyšují čtivost a napětí, které však bohužel se závěrem knihy upadají.

22.07.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hodnotím jako příjemné oddechové čtení, typické autorovi. Zpočátku jsem se zamotávala v postavách, ale aspoň člověk trochu procvičí hlavu. Konec byl na můj vkus docela rychlý a některé rádoby vtípky bych osobně vypustila (např. závěrečné Žanetino rande a pozorování broučků). Našla jsem ale i pár životní citátů a taky název knihy, pochopený u konce, pobízí k zamyšlení. Od teď si budu ten svůj "Nejlepší víkend" hlídat.

16.01.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Opět skvěle napsáno. Tuhle autorku jsem si po přečtení dvou knih okamžitě oblíbila, stejně jako australské prostředí, do kterého jsou její knihy zasazeny... i jeho zvyky. Ano, "Manželovo tajemství" sice odhalí důvtipnější čtenář vcelku brzy, ale propojenost jednotlivých příběhů a jejich rozuzlení je napínavé téměř do poslední stránky (stejně jako u knihy Sedmilhářky). Nápaditý epilog byl pak už jen třešničkou na dortu, která čtenáře nutí k zamyšlení.

15.10.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Paganiniho smlouvě nejslabší kniha této dvojice... celkově hodnotím tak na 60%. Začetla jsem se snad až na posledních sto stranách, jinak pro mě příběh celkem nezajímavý. Teroristi? Část v loděnici? Řekla bych, že i Joona trochu vyměkl a Saga mi tentokrát taky úplně nesedla. Napětí na konci to sice trochu zachránilo (i když zase ten konec...) Pro mě tentokrát velké zklamání. Snad příště.

21.08.2017 3 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Nebylo to špatné čtení, místy i nutilo k zamyšlení nad životem a i nápad s náramky se mi moc líbil, ale celkově jsem knihu četla dlouho... nemohla jsem se začíst a přišlo mi to takové nezáživné. Něco tomu chybělo a přitom námět nebyl vůbec špatný... jen by se to dalo lépe zpracovat.

19.02.2017 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Na tuto knížku jsem se moc těšila, ale za mě tedy obrovské zklamání. Děj byl nezáživný a točil se pořád dokola. Chybělo napětí, nápad a námět sám o sobě byl o ničem. Většinou mě kniha chytne alespoň na posledních pár stránkách, ale tentokrát ani to. I překlad byl slabší. Nečekala jsem nic náročnějšího, chtěla jsem odpočinkovou knihu (pro mě napínavý thriller) k vodě, ale podle mě to byla tentokrát ztráta času. :-/

25.07.2016 2 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Našlo by se pár chybiček a nesrovnalostí. Navíc byl příběh na mě až moc sladký a nepravděpodobný, ale jinak fajn oddechovka na víkend. Oceňuji čtivost, vtipnost a nápaditost.

06.03.2016 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Za mě super oddychovka. Hodně jsem se nasmála, až konec mi přišel trochu přehnaný, ale určitě stojí za přečtení. Půl hvězdičky navíc oproti knize Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Budu se těšit na další knihy tohoto autora.

15.06.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nenadchne a neurazí. Zaměřeno pro mladší čtenáře a je to dost znát. Já osobně už jsem zvyklá na jiný druh četby. Velmi se mi líbila část v Holandsku a naopak mi tam ale vůbec neseděla zápletka s autorem. Byla i místa, která se mi líbila, ale jinak celkem zklamání. Po přečtení recenzí jsem čekala o dost víc... pro mě slabší průměr.

10.07.2014 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Také ve mně kniha zanechala rozporuplné pocity. Začátek mi přišel přitažený za vlasy. Dost nepravděpodobný, nelogický. Z celého děje jde cítit autorova záliba v počítačových hrách. Pak jsem si na tento způsob psaní přivykla a knížku jsem doslova zhltla. Děj mě vtrhl téměř okamžitě, nebyla chvilka, kdy bych se nudila a knihu jsem nechtěla odložit. Děj doslova prožívate s hrdinkou a napětí tomu opravdu nechybí. Pořád si říkáte, že už tomu musí být konec... a ono ne. Já byla vlastně spokojená. Není to žádný literární počin, chybičky by se našly, ale atmosféra tomu rozhodně nechyběla. Nakonec přece jen hvězdičku přidám a těším se na další autorovi knihy. P.S.: Také jsem epilog musela přečíst dvakrát, jestli jsem mu správně porozuměla. :)

28.01.2019 4 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Pro mě průměrné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne. Našla by se spousta věcí, které mi v obsahu neseděly, na druhou stranu oceňuji neobvyklý námět. Konec knihy napínavý, závěrečný obrat nečekaný (dokonce jsem chtěla přehodnotit ze tří hvězdiček na čtyři, ale těch pár stran na to přece jen nestačí, a navíc si myslím, že současné hodnocení 97 % pro knihu je značně nadhodnocených, tak snad příště).

17.11.2017 3 z 5