between between komentáře u knih

999 turistických zajímavostí České republiky 999 turistických zajímavostí České republiky Petr David

Velice šikovná knížka pro ty, kteří cestují po ČR a nechají se rádi inspirovat na zajímavá místa k návštěvě. Součástí knihy jsou mapové podklady se zvýrazněnými zajímavými místy, což je velmi praktické a následně si člověk může v abecedním přehledu přečíst bližší informace o místě.

06.02.2013 5 z 5

Antarktida, modrý kontinent Antarktida, modrý kontinent David McGonigal

Moc pěkná knížka plná krásných fotek a zajímavých informací. Zatím nesplněný sen navštívit tento kontinent "uspokojuji" alespoň touto knihou.

02.02.2013 5 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Ze začátku mne khiha zaujala a první asi třetinu khihy jsem byl natěšený. Prostřední pasáž byla abstraktním utrpením (předpokládám, že zrovna za tuhle pasáž získala to umělecké ocenění :-)) a třetí třetina knihy byla zas zajímavá i když počáteční nadšení trochu vyprchalo po tom trápení v prostřední pasáži.

22.01.2013 3 z 5

Čeští básníci Čeští básníci Vladimír Kostiha

Básně tam jsou hezké, ale věnovat polovinu knihy próze, když je to o básnících je opravdu velmi divné a působí to přesně jak píše "tomlery" jako nevhodná propagace díla pana Kostihy. Bohužel to je charakteristycký rys i pro ostatní jím vydané sbírky básní.

22.01.2013

Hadi Hadi Chris Mattison

Nádherná kniha, se spoustou fotek a informací.
Bohužel v češtině je snad nesehnatelná, tak jsem ji koupil v angličtině.

28.04.2022 5 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Čtivé a vtipné. Myslím, že se autorovi podařil záměr přiblížit toto dílo dnešnímu člověku.
Což ovšem nic nemění na tom, že to stále zůstává jen nástrojem moci a je to pouhý "předvolební program". Na první pohled líbivý, logický a věcný. Při podrobnějším zkoumání však svůj lesk ztrácí. Kdo by však v dnešní uspěchané době ztrácel čas tím, že se bude o stranu zajímat dřív než těsně před volbami a zjišťoval si víc, než to minimum z volebního programu.

21.01.2020

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Četl jsem jen anglickou zkrácenou verzi od Penguin Readers. Četlo se to dobře, jedině kdybych neznal film, tak bych se asi víc ztrácel v těch jménech.

07.04.2017

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Souhlasím s Mikkinnienem. Oceňuji odvahu za český počin v oblasti thrilleru. Byť je to na pomezí thrilleru a detektivky. Vyhovovalo mi, že děj měl spád a nemusel jsem se pročítat rozsáhlými popisy kde jakého "uměleckého díla".
Co bych tomu vytkl je, že kniha měla být delší.

15.11.2016 5 z 5

Nervové centrum Nervové centrum Jim DeFelice

Dostal jsem se ke knížce jen omylem, záměnou s jiným spisovatelem Brownem. Knížka mě od začátku chytla a připomínalo mi to styl Jamese Rollinse.
Četlo se to rychle a až na drobné výkyvy to bylo stále napínavé. Když narazím na ostatní díly, tak si to určitě rád přečtu.

05.09.2016 4 z 5

Léčitel Léčitel Marek Vadas

Je to čtivé, pěkně napsané a z neobvyklého prostředí. Bohužel mnohdy mi pointa jednotlivých příběhů unikla, případně příběh skončí tak nějak otevřeně a člověk si klade otázku "A co bylo dál?".

13.07.2016 3 z 5

Kolumbové vesmíru 1. - Souboj o Měsíc Kolumbové vesmíru 1. - Souboj o Měsíc Karel Pacner

Zajímavé čtení. Na mne místy až moc podrobné, ale postupně jsem se tím prokousával a dozvěděl jsem se vícero zajímavostí.

24.06.2016 4 z 5

Kruh pro poníka Kruh pro poníka Filip Příhoda

Ke knize jsem se dostal jen náhodou a není to žánr, který bych obvykle četl. Přesto jsem se začetl.
V zásadě mne to příjemně překvapilo a je to zajímavě napsané. I když pravdou je, že leckdy zajímavý příběh byl zakončen pointou, kterou jsem nepochopil.

13.06.2016 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Klasika, nezklamala. I když je pravda, že člověk má pocit, že některé části se tam už trochu opakují.

08.02.2016 4 z 5

Umění klamu Umění klamu Kevin Mitnick

Přečetl jsem jen třetinu. Rozhodně lze doporučit k nahlédnutí každému komu není jeho osobní nebo firemní bezpečnost dat lhostejná. Nicméně kniha jako celek se přečíst nedá. Stále se opakující myšlenky. Kniha měla být mnohem tenčí a měla by větší přínos. V podstatě si stačí přečíst jednu kapitolu nebo jen dva tři ukázkové příběhy a znáte zbytek knihy. Tedy alespoň v první třetině knihy to platí.

12.10.2015 2 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Knížka se četla dobře, akorát v některých pasážích bylo na mne už až moc vědeckého vysvětlování. Přeci jen velké podrobnosti o kvantové fyzice a podobně krapet narušují plynulost čtení, napětí a nadšení.

16.09.2015 4 z 5

Já, Mengsk Já, Mengsk Graham McNeill

Dostal jsem se k anglické verzi této knihy.
Jak již psal Harry, kniha je rozdělena na tři části. První část je věnovaná rodinnému boji Anguse s Arcturusem, tedy otce se synem. Je to spíš takové zahřívací kolo, které zasvětí do mentality Mengsků. Druhá část byla podle mne jednoznačně nejlepší a začíná vstupem Arcturuse do Confederační armády. Odehrávají se tam boje, má to napětí a i bez výskytů ostatních civilizací to má prostě náboj. Třetí část se točí kolem Valeriana a do jisté míry opakováním historie - souboje otce se synem, tentokrát Arcturuse s Valeriánem. Napětí ubude a je to o "zrození" Valeriána a jeho vztahu k otci a umírající matce.

Přirovnal bych to asi ke knížce Nova, ve smyslu, že jde o střípek do skládačky, který podrobněji přibližuje některé postavy této hry a není to hlavní proud děje. Každopádně pro fanouška Starcraftu to jsou určitě důležité střípky.

02.09.2015 4 z 5

Perla, která se zvedá z prachu Perla, která se zvedá z prachu František Krampota

Spíše fotografická kniha, psaná dvojjazyčně. Četl jsem jen anglickou verzi kvůli procvičení aj. Je to psané jednoduchou angličtinou srozumitelnou i méně zdatným.
Jinak zajímavé nahlédnutí do několika životních příběhů ugandských dětí.Kniha informuje o projektu adopce dětí českými sponzory.

19.07.2015 4 z 5

Rodiče potřebují hranice Rodiče potřebují hranice Uli Hauser

Myšlenky a názory zajímavé. Nicméně tak jako všechny tyhle knihy, je to jen suchá teorie.

15.07.2015 3 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Opět napínavé a plné technických zajímavostí. Ačkoliv přišlo mi, že některé části se podobají jeho předchozím knížkám.

08.07.2015 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Žena se při čtení této knihy neustále řehnila. Mně to nějak neoslovilo. Spíš bych řekl, netradiční popsání skutečnosti, než něco vtipného.

29.06.2015 2 z 5