blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Má velmi oblíbená autorka vydala novou knihu, tu jsem musela mít!

Bohužel jsem trochu zklamaná, nepůsobilo to na mě jakkoli uceleně, bylo to takové skákání od jedné postavy ke druhé a nevyvolalo to ve mně takové emoce, v jaké bych doufala. Bohužel, asi se mi zrovna paní autorka netrefila do noty, či do nálady,.. Ovšem napsané je to moc hezky, miluju její styl psaní! Tak snad mi ta další knížka sedne stejně tak, jako autorky Kdo se postará o Annu, která byla za mě naprosto bezvadná :)

10.06.2023 3 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Graficky hodně zajímavý počin. Navíc krásně a laskavě zpracovaný!
Moc doporučuji čtenářům jakékoli věkové kategorie, introvertům (kteří se v ní najdou) i extrovertům (kteří tak více porozumí našemu světu). Já jsem z knížky n a d š e n á!

10.06.2023 5 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Moje největší seriálové #guiltypleasure z dob kdy jsem byla teenager. Loni jsem si dala kompletní #rewatching a byla vlastně dost překvapená, jak moc mě to baví i teď, když je mi 30 :D
Bezvadný postavy (Giles, Xander, Cordelie, Spike), neskutečně vtipný dialogy, pořád nějaké drama :D
Komiksové provedení je na jedničku, cítíte z něho naprosto stejnou atmosféru jako ze seriálu, kresba je fakt krásná a příběh zrovinka tak. Moc doporučuji! :)

10.06.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

4,5 hvězdičky

Colleen Hoover je moje největší knižní #guiltypleasure :)
Každým svým novým příběhem mě dostane, pohltí, dojme, emočně totálně zničí..

Na prvním místě budu mít asi navždycky její knížku Na obtíž, ale Vzpomínky na něj jsou v těsném závěsu. Originální, svíravé, milostné..na konci jsem to totálně obrečela, ale to asi čeká každou matku, která se to chystá číst.

09.05.2023 5 z 5

LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Jens Andersen

Tohle bylo fakticky zábavné čtení plné zajímavých informací - například kolik peripetií stálo za vznikem této ikonické hračky (protože to nebylo vždy úplně easy peasy) - o to víc je obdivuhodné, že to vše ustála a stále se jí tolik daří!

Skvěle zpracovaná rodinná sága, po jejímž dočtení cítím nesmírný obdiv, chuť koupit si další lego a především vyrazit do Lego House :)
Jsem nadšená a moc doporučuji všem fanouškům lega či fanouškům biografií.

09.05.2023 5 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Na Buffy jsem si ujížděla v mém teenage období a bez mučení se přiznávám, že mě neskutečně baví i teď v mých 30 :D

Střední je peklo je první díl komiksové trilogie a je naprosto neskutečný! Ta kresba, příběh, ten vibe! Ten odpovídá přesně té atmosféře seriálu, všechny postavy vyznívají i skrze stránky přesně jak jsem zvyklí z televize :) Moc jsem si ho užila a už mi doma leží druhý díl! :)

08.03.2023 5 z 5

3,5 hvězdičky

Tohle byl moc prima návrat do známého kyber prostředí za kámošem Wadem a spol.))
První polovina mě bavila o něco víc, hned mě vtáhla do děje, trochu mě tam ale později rušilo zdlouhavé řešení úkolů a zbytečně moc odkazů na osmdesátky.
Jasný, nevyhneme se srovnávání s prvním dílem.
Ten je pro mě stále nepřekonatelný :)
Dvojky to mají holt vždycky těžký. Ale i tak jsem si čtení užila.

02.02.2023 4 z 5

Prokletí horské dívky Prokletí horské dívky Emily Carpenter

Celkem příjemný, napínavý příběh, vyloženě oddechovka, která se četla fakt moc dobře, první polovina mě bavila o dost víc než ten zbytek, pak už to začalo být docela přitažené za vlasy, hlavně ten konec..

04.11.2022 3 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Příběh, který v roce 2020 získal ocenění Kniha roku ve VB. A zcela oprávněně :)
Kde jen začít? Krásně napsaný, poetický, něžný a zároveň tíživý příběh. Cítíte tu neodvratnou tragédii, ten šíleně nesnesitelný zármutek, se kterým se lze jen stěží vyrovnat..

Jednoznačně jedna z nejlepších knih letošního roku!

04.11.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

3,5 hvězdičky

Neskutečně drsné a brutální čtení, které si budete buď užívat, nebo nesnášet. Já patřím k té první skupině, moc mě bavil ten námět a ten konec, ten konec!? Ten z hlavy nedostanu už asi nikdy!

Škoda, že se autorka mnohem více nevěnovala psychologii postav a celkově bych se vlastně nezlobila, kdyby měla knížka klidně o 200 stran více a my se dozvěděli podrobnější info o viru, o tom, kde se vzaly PČG,..

Rozhodně to není nic pro slabší povahy a už vůbec to není kniha k odpolední svačince, navíc si myslím, že po dočtení bude maso to poslední, co byste chtěli jíst.. Jestli chcete číst příběh, který smlsnete jak malinu, který bude sice dost fujky, ale rozhodně na něj nezapomenete, tak šup pro Mrtvolku do knihkupectví :D

04.11.2022 4 z 5

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Já jsem nadšená! Děj odsýpal a vtáhl mě natolik, že jsem knihu přečetla raz dva. Navíc se s vámi klidně vsadím, že jste rozhodně nikdy nic podobného nečetli :) Nebylo to sice tak humorné, jak jsem čekala - těch scén, u kterých jsem se vyloženě zasmála příliš nebylo, ale bavila mě ta absurdnost, nereálnost děje a totální pošahanost hlavní hrdinky.

Miluju, jaké knihy v HOSTu vydávají, že se nebojí zariskovat a vydat něco tak výstředního, co ale skvěle funguje!

Takže pokud hledáte čtení na léto - tohle musí být naprosto jasná volba pro vás :)

04.07.2022 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Kniha je inspirovaná budhistickou filozofií. Dýchne na vás skrze svou jednoduchost neskutečně klidnou až meditativní atmosféru a vy cítíte, že i když jsou ty myšlenky a rozhovory prosté, vlastně jsou nesmírně hluboké a pravdivé. Připomínají nám, že život sice není někdy zrovna jednoduchý, ale je důležité ty nehezké situace překonat a načerpat z nich sílu a sebevědomí do dalších dnů.

Mile mě překvapilo, jak rychle se mě tak zdánlivě banální myšlenky dokázaly dotknout a vlastně i vyklidnit. Líbilo se mi to, moc.

24.06.2022 5 z 5

Hora duchů Hora duchů Kyle Perry

Výborné krimi z prostředí Tasmánie, moc mě bavila práce s motivem tajemné legendy o Hladovci a Hoře duchů, vyšetřování zmizelých studentek uprostřed tasmánských hor a pátrání po tom, co se s dívkami vlastně stalo. Navíc je to zasazené do dnešní doby a autor tak poukazuje na radosti i strasti sociálních sítí.

Moc dobře napsané, čtivé, vůbec bych neřekla, že se jedná o autorovu prvotinu! Cením originální prostředí, námět a to, že čtenář až do posledních momentů neměl páru, jak to tedy celé bylo! Jediné, co bych příběhu vytkla, bylo pár momentů, které mi přišly trochu přitažený za vlasy.

13.05.2022 4 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Tři výpravy plné dobrodružství, o kterých nám sir David Attenborough ve své knize vypráví, se četly neskutečně lehce, ani chvíli jsem se nenudila a užívala si každou stránku:)
Ještě než jsem se do knihy pustila, tak jsem tušila, že tohle bude jedna z nejlepších knih roku a nemýlila jsem se! David Attenborough je neskutečný člověk, jehož život mu můžeme jenom závidět. Kéž by bylo víc takových lidí, jako je on, kteří nám připomínají, jak důležité je chránit přírodu.

13.05.2022 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

3,5 hvězdičky
Devět českých známých i neznámých autorů a devět povídek s vánoční tématikou.

Tohle byla moc fajn oddechová kniha ideální na období Vánoc. Jen pozor, nečekejte vyloženě pozitivně laděné příběhy, naši autoři se zřejmě rozhodli na své čtenáře přenést lehký smutek a takovou prazvláštní atmosféru :)

09.12.2021 3 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Tohle je kniha přesně pro mě a pro všechny milovníky přírody a chatek. Najdete v ní mnoho příběhů těch, kteří své dětské sny o domcích na stromech, srubech a chatkách z jakéhokoliv materiálu dotáhli do konce. A to v dokonalém souladu s přírodou :)

09.12.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

3,5 hvězdičky

Tohle byla ta správná volba, jak se pomalu vrátit do čtecího režimu. Nenáročná fantasy oddechovka, s romantickou linkou, trochou té magie a k tomu velmi čtivá. A ta obálka je nádherná.

26.11.2021 3 z 5

Gender Queer: Autobiografie Gender Queer: Autobiografie Maia Kobabe

Autor/ka opravdu velmi citlivě popsal/a svůj příběh a díky tomu si čtenář dokáže alespoň malilinkato představit, jak se žije člověku, který se necítí být ani ženou, ani mužem. Sledujeme skrze to cestu, na které hledá vlastní identitu, vyrovnává se se svými pocity a snaží se porozumět tomu, kým skutečně je.

Je opravdu moc dobře, že se tyto osvětové komiksy na českém literárním trhu objevují čím dál víc, přeci jen těch témat, která nejsou až tak často diskutovaná, je spousta a queer komunita k nim rozhodně patří!

Tento komiks by si měl přečíst každý, kdo se nikdy nesetkal s nebinárním člověkem, nebo ani neví, co to přesně znamená. I mně tento komiks zase více otevřel oči a jsem opravdu moc ráda, že se mi dostal do rukou!

26.11.2021 5 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Retelling na Aladina, který si z původního příběhu vzal jen jméno hlavního hrdiny a kouzelnou lampu :)

Pohádkový příběh o zradě, lásce a magii. Četl se neskutečně lehce a já si moc si užívala tu romantickou linku, která je pro příběh stěžejní. A to na romantické příběhy moc nejsem.. nechápu, asi nějaké kouzlo :)

Přiznávám, ten příběh není nic světoborného, vlastně je docela průhledný od začátku do konce :D Ale já si ho tak moc užila! Na vyčištění hlavy od veškerého hnusu je tohle ideální volba. A věřím, že všichni, kdo milujete pohádky, a hlavně Aladina, to budete mít stejně jako já. Zamilujete se. Snadno a rychle.

07.06.2021 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

3,5 hvězdičky
Skvělá sonda do mysli náctileté dívky, která bojuje s poruchou příjmu potravy (PPP).

Zhruba první polovina knihy, která byla věnovaná primárně PPP - pecka. Naprosto jsem si užívala vyprávění ve druhé osobě, je to docela netradiční forma a textu to dodalo zase jiný rozměr a atmosféru. Já osobně s touto problematikou žádné zkušenosti nemám, ale příběh mladé Lady působil natolik sugestivně, že jsem si díky tomu alespoň trochu dokázala představit, co se odehrává v hlavě člověka, který má velmi nezdravý vztah nejen k jídlu, ale především k sobě samému.

Druhá část knihy už pro mě nebyla příliš poutavá, musela jsem se do ní nutit a místy jsem měla pocit, že čtu dva různé příběhy. Škoda, kdyby autorka Ladin příběh ukončila o pár set stránek dřív, mé dojmy by z celé knihy byly mnohem silnější.

Každopádně vůbec nechápu, že tak mladá (22 let) autorka dokázala vytvořit natolik zralý a kvalitní text. Jsem přesvědčena, že o ní ještě uslyšíme :)

07.06.2021 4 z 5