Coucouha Coucouha komentáře u knih

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Kniha přečtena za jeden večer. Musím říct, že se mi druhý díl líbil více, ale ani tato kniha mě nezklamala. Příjemné odpočinkové čtení a několik myšlenek jsem si dokonce poznamenala, jelikož se místy jedná o velmi dobré rady do života. Je možné, že se k přečtení této knihy někdy v budoucnu vrátím :-)

07.08.2015 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Od knihy jsem měla velká očekávání, jelikož jí všichni vychvalovali a proto mě zlákala ke čtení. Typický americký patriotismus mě nepřekvapil, ale v knize nebylo nic, co by mne nadchlo. Určitě je to hrozná představa toho, co nám hrozí, ale kniha ve mě ani jednou nevzbudila nějaké dojmy a ani po dočtení to nebyla ta kniha, na kterou musím stále myslet a uvažovat o ději a o jejich postavách. A přesně to jsem od ní očekávala, že ve mě něco zanechá. Knihu jsem prostě dočetla a odložila. Za mně tedy zklamání, ale to je možná jen proto, že očekávání bylo opravdu veliké.

07.08.2015 2 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Této knize zřejmě vděčím za to, že jsem se stala "knihomolem" :-) Četla jsem ji těsně před maturitou z povinnosti, protože naše učitelka na ni byla zatížená a tak jsem chtěla být připravena na jakoukoli záludnou otázku. Myslela jsem si, že mi to bude trvat přečíst tak měsíc...a zvládla jsem ji tehdy tak za 3-4 dny. Úplně mě ten děj pohltil a uchvátil. Určitě to není lehké čtení, ale jednoznačně se jedná o mou srdeční záležitost :-)

02.08.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha s úžasným příběhem. Konec mě absolutně dostal a jsem moc ráda, že jsem absolutně netušila, jak to všechno dopadne. Na začátku jsem si myslela, že příběh z 2. sv. války mě moc nevtáhne, ale opak byl pravdou. Dokonce jsem si jednou i pobrečela. Opravdu hrůza, co se všechno dělo v naší nedávné historii...

27.07.2015 4 z 5

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

Této knize dávám 5* ne proto, že by to byla tak úžasná literatura, která vás prostě pohltí, ale proto, že je to asi nejlepší kniha ve své kategorii. Půjčila jsem si ji v knihovně jako jednohubku, kterou si přečtu o prázdninách, kdy nebudu muset uvažovat, ale nakonec jsem skončila s papírem a propiskou a některé tipy jsem si zapisovala a chci je dodržovat i ve své domácnosti :-) Dokonce uvažuji i o koupi této knihy a taky si chci určitě přečíst i první knihu, kterou jsem přeskočila a hodlám to tedy napravit. Takže jednoznačně doporučuji k přečtení :-)

18.07.2015 5 z 5

Pravidla pozitivního sobectví Pravidla pozitivního sobectví Michaela Dombrovská

Super kniha! Mám ráda podobné knihy o sebevzdělávání a sebepoznání. Obsahuje hodně užitečných rad a jsem ráda, že jsem si ji koupila. Určitě je velmi užitečná a rozhodně se k ní budu ráda vracet :-)

07.07.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělý příběh, super čtivá kniha, velká spotřeba kapesníčků...Byla to první kniha, kterou jsem od Jojo četla a už vyhlížím do které se pustím příště :-)

25.04.2015 5 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Opět celkem zajímavý příběh...avšak přiznávám, že dvojice Jonathan a Grace mi byla sympatičtější :)

21.04.2015 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Naprosto skvělá kniha! Úplně mě pohltil tento příběh a styl, jakým je kniha napsaná mi absolutně vyhovoval - žádné opakování otřepaných frází a celou dobu jsem nevěděla, jak se bude děj dále vyvíjet, takže SUPER! :)

26.03.2015 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

26.03.2015 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Opět jedna z knih, kterou jsem přečetla "na jeden zátah". Opravdu super oddechovka u které jsem se dobře bavila. Určitě doporučuji všem, kteří mají tento styl knih rádi :-)

24.03.2015 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ke stylu psaní už se při třetím pokračování vyjadřovat nebudu, protože bych se jen opakovala. Avšak musím dodat, že z hodnocení "odpad" se u mě tento díl vyšplhal na jednu hvězdičku. Tuto hvězdičku dávám za to, že se mi líbila zápletka, která se KONEČNĚ vyskytla v tomto příběhu. Sice všechno dopadlo tak, jak jsem si myslela už od první strany, ale aspoň se něco dělo v průběhu knihy ;)

Na závěr bych jen dodala - neztrácejte čas s těmito knihami a raději se podívejte na film. V tomto případě platí, že film je určitě lepší než kniha!

19.03.2015 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

I když jsem si řekla, že další díly číst nebudu, protože mi první opravdu stačil :-D...tak mi to po pár letech nedalo a vrhla jsem se do dalších dvou dílů. Už jsem totiž zapomněla, jak hrozným stylem je to napsáno a jak otřesnou slovní zásobu autorka má.
ONA oslovuje JEHO "Stíne" a ON JI "Bejby", což mi tak neskutečně lezlo na nervy, že už nikdy tyto slova nechci číst v žádné knize :-D...o výrazy jako "kalhotky-rvoucí Christiánův úsměv", neustálá "exploze", "dojebanost" či "svrbící dlaň" mi už opravdu lezly krkem. No a o nulovém ději snad ani mluvit nemusím :-D

12.03.2015 odpad!

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Stalo se mi všechno byla moje druhá kniha, kterou jsem od E. Urbaníkové přečetla a v mnohém předčila tu první (Sex a iné city). Před spaním jsem si chtěla přečíst jen pár stránek a skončila jsem s ní ve 3 ráno, protože jsem ji jednoduše nemohla odložit :-). I když hlavní hrdinka místy jednala úplně jinak, než by mě napadlo a než bych jednala já, protože s takovou chlapskou povahou už jsem se setkala, tak to byla prostě skvělá kniha. Není divu, že je na Slovensku bestseller!

25.02.2015 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

První díl se mi zdál trochu zajímavější a konec prvního dílu byl více otevřený. Tento konec se mi zdá ucelený, ale i tak se těším na třetí díl. Knihu jsem přečetla za jeden večer a opravdu se mi tato série Barev lásky zatím líbí.

24.02.2015 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nevím, co bych k této knize napsala...asi snad bude stačit to, že jsem jí přečetla na jeden zátah. Prostě úžasná kniha, která mi dodala hodně odvahy a místy jsem si říkala, že bych životní překážky chtěla zvládat stejně jako Tris :-))

17.02.2015 5 z 5

Sonjin deník Sonjin deník Pavla Smetanová

Pokud je všechno pravda tak, jak to píše hlavní hrdinka v této knize, tak má více štěstí než rozumu, kupu andělů, kteří ji ochraňují a ještě k tomu šťastnou hvězdu na obloze. Jinak to prostě není možné. A co je na tom ještě "nejlepší", že ona s tím vším počítá s naprostou samozřejmostí. Jedno je jisté - ani polovinu těchto zážitků bych nechtěla zažít na vlastní kůži :-)

15.02.2015 3 z 5

Bratři, sestry a jiná neštěstí Bratři, sestry a jiná neštěstí Václava Molcarová

Absolutní nuda, kniha se naštěstí ale četla celkem rychle, takže jsem ji mohla brzy odložit. Absolutní zklamání :-/

14.02.2015 1 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Tato kniha mi připadala jako povedenější verze 50 odstínů šedi. Do knihy jsem se naprosto vžila a určitě se chystám číst i další díly, což jsem u 50 odstínů šedi nedokázala. Přečetla jsem jen první díl a vzdala jsem to...doufám, že pokračování mě nezklame ;)

14.02.2015 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

První polovina knihy pro mě byla celkem nezajímavá....pak to ale začalo nabírat na obrátkách a příběh knihy mě doslova pohltil. Rozhodně se jedná o mnohem lepší knihu než Hra na lež od této autorky. Prozatím jsem četla jen tyto dvě knihy, tak uvidím, jak si T.S. oblíbím :-)

03.02.2015 4 z 5