Blaufik Blaufik komentáře u knih

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Věřím, že šlo knihu sestavit tak, aby se tvářila více opravdověji. Ať už propracovanějším popisem života ve vesnici, tak i pečlivějšími lékařskými prohlídkami (opravdu se hlavní hrdinka nepodrobila komplexnímu vyšetření už po nálezu na ambasádě?) či většímu zájmu Anety o svou minulost.

Přesto, pokud se čtenář(ka) od těchto nedostatků oprostí a knihu si bude užívat tak, jak je napsaná a nebude řešit detaily, tak si čtení jistě užije.
Při srovnání s předchozí autorčinou knihou vidím jistý pokrok a jsem zvědavá, s čím nás překvapí příště.

13.02.2020 3 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Srovnáno se zemí je příběh jednoho obyčejného chlápka, který přichází o všechno. Jeho bolest je i přes stránky knihy téměř hmatatelná a nejhorší na tom je, že jednou můžeme stát v cestě pokroku i my.

Ze začátku se mi kniha zdála poněkud těžkopádná a nemohla jsem se pořádně začíst. Nebyla jsem si úplně jistá, jestli mne kniha baví nebo ne. Nicméně postupně jsem se do příběhu konečně pořádně vžila a byla jsem zvědavá, kam až Bart nechá celou situaci dojít. I když, spíše jsem si chtěla potvrdit své domněnky.

10.02.2020 4 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Knihu rozhodně doporučuji k přečtení nejen lidem, kteří rádi nahlédnou pod pokličku zdravotnictví, ale také těm, které tato literatura láká, ale ještě neměli tu čest. Věřte, že po otevření knihu zavřete až s poslední stránkou a díky stylu, jakým je kniha napsaná si odnesete spoustu cenných informací. A hlavně budete na sestry pohlížet zase o trochu jinak.

29.01.2020 5 z 5

...a pak přišlo ráno ...a pak přišlo ráno * antologie

I když se mi nelíbily úplně všechny povídky, tak celkově tento počin hodnotím kladně. V podstatě mě bavilo číst příběhy z per českých autorů a užívat si jejich fantazii, která rozhodně probouzela i tu mou.

Pokud jste fanoušky povídkových knih, tak tato vám rozhodně nesmí utéct. Věřím, že si v knize každý najde to své a v konečném důsledku uzná, že si kniha zaslouží být čtena.
Plusem pro čtenáře e-knih je také fakt, že si knihu můžete zdarma stáhnout u svého oblíbeného prodejce.

21.01.2020 4 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Autorka začíná příběh zvolna a pomalu nás seznamuje se čtveřicí kamarádek, májenek. Postupně se však odkrývají dávno zapomenutá tajemství a napětí pomalu vrcholí, spolu s tlakem veřejnosti a novinářů.
Autorka psát umí a vaši pozornost si jistě získá od první do poslední stránky a vy se stanete jedním z vyšetřovatelů zmizení malého Midase.
Nejednou budete jistě šokováni, protože zde není nic tak, jak se na první pohled zdá. Vždyť už jen samotné téma zmizení malého kojence je více než mrazivé.

12.01.2020 4 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Lehkovážný přístup k vraždění, jízlivé poznámky a zájem dvou sester o jednoho muže, přičemž každá to s ním myslí úplně jinak. Přesně tak by se dala kniha jednoduše charakterizovat. Při čtení mi pořád vrtalo hlavou prosté: něco tomu chybí. Postrádala jsem zde větší dynamiku? Delší vyprávění nebo mi vadilo něco jiného? Nevím.

Přesto však knihu úplně nezatracuji. Její čtení mě bavilo a nelituji, že jsem s knihou trávila svůj volný čas. Bohužel ji však nemůžu považovat za něco jiného, úžasného nebo výjimečného.
Pokud čekáte thriller o sestře, která zabíjí, tak se bohužel nedočkáte. Má sestra je sériový vrah není primárně o vraždění, jako spíš o sesterském vztahu mezi Korede a Ayoolou.

16.12.2019 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

King se čtenáře nesnaží někam dotlačit a něco mu vnutit. Pouze ukazuje co všechno je člověk ochoten podstoupit v rámci reality show. Čím více utrpení, tím lépe. Každý má svého favorita a s mílemi, které nechávají za zády, se jejich šance na vítězství se mírně zvyšuje.

Přesto však při čtení vyvstává více otázek než odpovědí a pokud čekáte nějakou výraznější akci, tak se také nedočkáte. Jedná se o mrazivý příběh, který by za pár let klidně mohl být příběhem reálným. A já se ptám, kam až je člověk ochoten zajít v rámci reality show a televizní zábavy?

11.12.2019 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

I když by se mohlo zdát, že je kniha docela předvídatelná, není tomu úplně tak. Autorka čtenáře jistě překvapí šokujícími zvraty, které příběhu dodají šťávu.
Pokud jste milovníky psychologických thrillerů, tak by vám jistě neměla uniknout ani kniha Beze svědků. Silný příběh ze kterého mrazí vám jistě bude v hlavě ležet i notnou chvíli po dočtení.

09.11.2019 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Já jsem byla s Outsiderem opravdu spokojená. Autorovo budování napětí, spolu s vyústěním bylo opravdu skvělé a já tleskám, neboť mě kniha opravdu bavila od první až po poslední stranu.
Věřím, že si, nejen milovníci autorových knih, Outsidera užijí. Mohl by se líbit i čtenářům detektivek, kterým v příběhu nevadí trochu nadpřirozena. Pokud vás tedy kniha láká, tak s chutí do toho!

03.11.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Troufám si tvrdit, že je Robert Bryndza právě v nejlepší formě a důkazem je právě Kanibal z Nine Elms. Neskutečně čtivá kniha, kterou nebudete chtít dát z ruky dříve, než dočtete poslední stránku. Skvěle propracovaný děj, spolu se sympatickým duem v hlavní roli si jistě oblíbíte a budete nedočkavě vyhlížet další díl.
Autor nemohl začít novou sérii lépe, jeho příběhy jsou jako droga a já nutně potřebuji další dávku.

Věřím, že série s Kate Marshallovou se stane vaší srdcovkou a mnoha čtenářům jistě vykouzlí úsměv na tváři pod vánočním stromečkem.

31.10.2019 5 z 5

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

Kniha je určena nejen k předčítání pro ty nejmenší, ale myslím si, že by mohla bavit i začínající čtenáře. Díky příběhu o vybíravém ježkovi by mohli být pozitivně motivováni ke zkoušení nových jídel. Veverka totiž Toníkovi ukázala, že jídlo je nejen povinností, ale také zábavou se spoustou zajímavých chutí, které by bylo škoda neobjevit.

Tento laskavý příběh, ve kterém se v závěru zrodí i velmi důležité přátelství se dětem bude jistě líbit. Pokud je vaše ratolest navíc nadšenec do lesních zvířátek, věřím, že se tato kniha objeví na seznamu TOP.

29.10.2019 5 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Pokud čekáte knihu plnou šokujících zvratů, tak se bohužel nedočkáte. Příběh postupně plyne jako řeka, přičemž čím blíže ke konci jste, tím více napětí graduje.
Dost dobrá matka vás však psychicky vyčerpá, alespoň já jsem se tak po dočtení cítila. Ta bezmoc a lítost se kolem mne vznášely jako hustý černý mrak.
Osobně jsem už dlouho nečetla tak propracovanou knihu, která by ze mne vysála všechnu mou pozitivitu.
Jedná se o silné a mrazivé čtení, kteří si bezesporu užijí všichni milovníci opravdu propracovaných psychologických thrillerů.

27.10.2019 4 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Tato kniha je bezesporu pokladem, který mapuje jednu z nejhorších jaderných katastrof, která mohla stát celé lidstvo život. Myslím si, že by si tento skvost měl přečíst každý, koho alespoň trochu zajímá, jak to vlastně tenkrát bylo a co havárii předcházelo.

26.10.2019 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Spousta čtenářů bude jistě po dočtení hodně přemýšlet nad tím, jaká by kniha mohla být, kdyby se nejednalo o novelu a spousta z vás bude jistě zklamána z toho, že se nejedná o hororovou knihu. Nicméně doporučuji se od všeho oprostit a příběh si prostě užít od první po poslední větu.

Je to krátké, ale je to procítěné a milé. Věřte, že se stihnete nejednou zamyslet a po dočtení vám bude ještě dlouho ležet v hlavě. A možná, že citlivější povahy budou mít při čtení na krajíčku, stejně jako já.
Byla jsem překvapená, když se mi kniha dostala do rukou a byla tak uzounká, ale víte co? Miluju ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

20.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka má rozhodně nadání zaujmout čtenáře tak, že má chuť jen číst a já jsem jejímu stylu vyprávění podlehla. Baví mne, že je jednoduchý, ale přitom čtivý. I když se nejedná o nic náročného ani nic, co bysme ještě nečetli, přesto Nevítaného hosta doporučím a věřím, že si čtení užijete stejně, jako já. Myslím, že ne nadarmo je kniha přirovnána ke knihám Agathy Christie.

08.10.2019 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Za sebe Mrtvou zónu rozhodně doporučuji. Jedná se o těžký příběh, který vás dostane do kolen. Nadpřirozeno, které v knize je, je přirozenou součástí. Ano, zní to divně, ale jinak to asi popsat neumím. Příběh je opravdu skvěle vystavěn, bez nudných nebo zdlouhavých pasáží. Sama jsem jej slupla jako malinu, knihu řadím mezi oblíbené a už teď se těším na další mrazivé počtení z Kingova pera.

17.09.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Za sebe knihu rozhodně s velkým nadšením doporučuji. I přes to, že se jedná o zápornou postavu, si jistě Timothyho oblíbíte a pokud v sobě máte alespoň špetku zvrhlíka, tak si tento příběh prošpikovaný hádankami a černým humorem, jistě užijete, stejně jako já.

08.09.2019 5 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Myslím si, že Krvavé prachy zaujmou většinu čtenářského publika. Ať už čtenáře, kteří preferují detektivní četbu, tak i ty, kteří se zajímají o historická fakta. Jedno je jisté, při čtení příběhu, který se vám dostal nebo dostane do rukou, budete naprosto šokování tím, jak se lidé dokázali chovat při zabírání cizího území a utlačování domorodých obyvatel. Ta bezmoc a zhnusení se mě drží ještě nyní, nějaký čas po dočtení.

06.09.2019 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

A na nebi čekají hvězdy je román, po jehož přečtení budete přemýšlet, a zároveň budete vědět, že jste právě přečetli knihu, na kterou hned nezapomenete. Prosím více takových inteligentních románů, které, byť jsou psány s jakousi lehkostí, mají rozhodně hloubku a jejich čtení si užijete.
Alespoň já jsem si čtení opravdu užila.

03.09.2019 5 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Čtenářský klub slečny Lucie je knihou, která se odehrává v knihovně, řeší se zde knihy, ale také osudy hlavních hrdinů. Spousta čtenářů jistě ráda čte příběhy, ve kterých figurují knihy a já v tomhle směru nijak nevyčnívám a jsem velice ráda, že jsem po knize sáhla, neboť se nejedná pouze o pohádku pro dospělé se šťastným koncem, ale autorka nám ukazuje, že by byla chyba, kdybysme se v životě nepokusili o to, aby se naše sny staly skutečností.

27.08.2019 4 z 5