Blaufik Blaufik komentáře u knih

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Pokud vás láká kniha, která se bude dotýkat tématu Magdaleniných prádelen, tak po Nechtěných rozhodně sáhněte. Autorka totiž píše stylem, kdy lze jen těžko rozeznat fakta od fikce a díky tomu na vás čeká příběh plný drsného zacházení, bezmoci a utrpení, doplněný silnou touhou zjistit, co přesně se stalo nejen Ivy, ale také ostatním dívkám.

24.03.2019 5 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Autorky píší lehkou rukou, takže se příběh čte doslova sám a stránky příjemně ubíhají. Dokonce ze začátku příběh vypadá vtipně, vždyť už jen Claudův koníček, kterým je pletení, vykouzlí úsměv na tváři nejedné ženě. Vlastně Claud působí až groteskně, při představě přitažlivého muže, který se zapálením plete svetřík.
Nicméně postupně se z knihy s milým humorem stává zvláštní směsice podivínů doplněných o kýčovité situace, které knize moc nesluší...

23.03.2019 2 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

I když je kniha místy pořádně přitažená za vlasy, přesto autorovi odpouštím. Na dostřel pro mě byla rozhodně lepší a uvěřitelnější než její předchůdkyně a já jsem byla v podstatě spokojená.
Tuto knižní jednohubku jsem si opravdu vychutnala a jsem zvědavá, s čím přijde autor příště.

18.03.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Autorka napsala více než slušný psychothriller, který však klame tělem hned od začátku a v mnoha rovinách. Začátek knihy totiž nevypadá moc lákavě a vyprávění je velmi opatrné. Postupně se zdá, jakoby autorka konečně zapudila počáteční nejistotu a rozjíždí se nebezpečným tempem plným zvratů a překvapení.
Pro milovníky thrillerů je tato kniha doslova povinností. Pevně věřím, že z ní budete stejně nadšeni jako já.

16.03.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ano, jedná se o romantiku, které se nevyhýbá jistá dávka předvídavosti a klišé, a přesně tak je nutno ke knize přistupovat. Jako k romantické knize, která díky svému tématu doslova pohladí po duši a vy si její čtení příjemně užijete.
Osobně knihu doporučuji všem ženám, které potřebují vydechnout u knihy, která doslova zahřeje. Já sama jsem se nemohla odtrhnout a čtení si náležitě vychutnala. Rozhodně si nenechám ujít další autorčinu knihu, která nás tentokrát zavede do Brooklynské pekárny.

14.03.2019 5 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Autorka si mě naprosto získala. Ať už se jedná o téma knihy, které by se podle názvu mohlo zdát sladké jako med. Opak je ale pravdou. Témata v knize jsou vážná a je dost možné, že s podobným trápením, jako Tamařini klienti, měla problém nejedna čtenářka nebo její kamarádka.
Kniha je psána svěže s lehkostí a vtipem. Díky stylu vyprávění si vás získá a vy si příběh jistě zamilujete, ba co vice, odnesete si také cenné rady do života. Protože nikdy nevíte, kdy se Vám budou hodit.

13.03.2019 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Celkově se jedná o více než povedený psychologický thriller, který je snad povinností pro všechny milovníky tohoto žánru.
Co se týče srovnání s autorčinou předchozí knihou, tak zde by to bylo asi stejné jako srovnávat hovězí maso s mrkví. Absolutně nesrovnatelné, každé úplně jiné. Přesto jsou Tiché lži v něčem stejné, jedná se o autorčino vyprávění, které si vás prostě a jednoduše získá už od první věty.

07.03.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku je bezesporu kniha s velice zajímavým tématem. Pět cizích lidí odříznutých od okolního světa díky sněhové bouři, z toho jeden je psychopat, který vězní malé dítě v dodávce na parkovišti před odpočívadlem.
Jenže to, co autor začal předvádět v poslední třetině knihy mi hlava nebere. Z hlavní hrdinky, která byla doteď odvážná a rozhodnutá neznámému dítěti pomoct se stal "kříženec" neohroženého Chucka Norrise a Arnolda Schwarzeneggra z filmů o Terminátorovi. To se opravdu moc nepovedlo a celý příběh to celkem zabilo.

06.03.2019 3 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Celý příběh je vlastně jako na horské dráze. Spousta akce při které vám srdce bude chtít vyskočit z hrudi a budete zapomínat dýchat. Vše se před vámi bude odehrávat jako film, kde nejste pouhým divákem, ale jeho součástí. Po malém uklidnění dané situace a vašeho tepu se objeví další scéna při které vám bude jasné, že bude opět plná bojů a vypjatých scén.

05.03.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Strážce nádrže je poetický příběh s laskavým humorem, který rozhodně osloví i mladší generaci čtenářů. Autorův styl vyprávění je opravdu kouzelný a lehký.
Celá kniha působí jako takové milé pohlazení po duši, i když ne vždy jsou příhody v ní veselými.

26.01.2019 4 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Knihu bych doporučila především čtenářům kolem patnácti let, kteří si příběh jistě plně vychutnají a budou se u něj možná i chvílemi bát. Přesto, pokud jste již mimo tuto věkovou hranici a příběh vás zaujal, tak rozhodně neváhejte a knihu si přečtěte. Myslím si, že si příběh o opravdovém přátelství jistě užijete stejně jako já.

18.01.2019 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Autorka si rozhodně zaslouží pochvalu, neplácá páté přes deváté, všechno má báječně vymyšlené a já jsem velice ráda, že jsem se ke knize dostala.
Pokud jste fanoušky dobrých psychothrillerů, které si nehrají na něco co nejsou, tak po knize rozhodně sáhněte. Myslím si, že nebudete litovat času, který s tímto mrazivým příběhem strávíte.

09.01.2019 5 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

I když má příběh jako takový své mouchy, tak autorčin styl vyprávění je velmi příjemný. Ať už "oživení" hlavních postav nebo myšlenka pátrání po tom, jaký život vlastně žila žena, která byla pro jednoho muže celým světem. Dokonalá rodina, která však dokonalou nebyla ani zdaleka.

Rozhodně se jedná o zajímavý příběh, který doporučuji k přečtení. Přesto si myslím, že si nálepku světového bestselleru rozhodně nezaslouží.

28.12.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha mi svým stylem připomněla Noční lov, a to hlavně odhalením pachatele v průběhu vyšetřování. Zvraty, které v knize jsou, mi také chvílemi daly trochu zabrat. Bylo mi líto určitých událostí, nicméně si zase říkám, že jich autor chce nejspíš využít v dalších dílech, na které jsem upřímně zvědavá.
Rozhodně se však nemusíte obávat toho, že byste se u čtení nudili a děj si jen tak plynul, jako voda, která líně teče údolím. Myslím si, že to u autorových detektivek opravdu nehrozí.

27.11.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Hra na lháře je postavena na velice pozvolném budování napětí, proto může ve srovnání s předchozí knihou působit opravdu vlekle. Nicméně i tak se jedná o skvělý kousek, který si najde nejednoho čtenáře.

16.11.2018 4 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Na knihu jsem se těšila, myslela jsem si, že se bude jednat o zajímavý thriller, který bude ještě o kousek zajímavější díky divoké přírodě Farallonských ostrovů. Autorka však tento příběh bohužel umlátila svými dlouhými a poetickými popisy místní krajiny. Myslím si, že měl někdo autorce pomoci a vysvětlit jí, že tato cesta nejspíš úplně dobrá nebude.

14.11.2018

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Mám takový dojem, že se Robert Bryndza pořádně nadechl, protože to, co stvořil v této knize je opravdu neskutečné. I když se jedná o styl, na jaký u něj nejsme úplně zvyklí, nemůžu jinak než nadšeně a s velkým potleskem vykřiknout "Skvělé!"
Troufám si tvrdit, že se jedná zatím o nejlepší knihu, kterou Robert napsal. Všechno je opravdu pečlivě promyšlené a čtenář se stává posedlým v touze držet knihu v ruce a číst a číst.

06.11.2018 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dopis je románem, u kterého zapomenete na všední starosti a ponoříte se do kouzelného příběhu, který je místy velice bolestivý. V jednu chvíli vám srdce pořádně roztříští, aby vám dal vzápětí naději, že na světě existuje také dobro a láska.

05.11.2018 5 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Došel nám čas je knihou, která spíše mapuje putování sourozenců po cestě do bezpečí na dědečkův statek. Rozhodně nečekejte akční příběh plný krvavých scén a hořících aut. Osobně jsem očekávala, že kniha bude více syrovější, vzhledem k tématu "konce moderního světa." Myslím, že by to knize prospělo a čtenáři by více boje o život také jistě ocenili.

01.11.2018 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Pokud se rozhodnete Černookou číst, tak věřte, že si vás získá hned od prologu. Autorka píše velice poutavě a zároveň používá krásnou češtinu. Díky tomu se kniha velice dobře čte a stránky doslova mizí pod rukama, celá kniha se tak obejde bez zbytečné omáčky a jde rovnou na věc.

01.11.2018 4 z 5