Blaufik Blaufik komentáře u knih

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Pokud máte chuť si přečíst knihu, která je zaměřena nejen na domácí násilí, posedlost a důvěru, ale také na vztahy matky s dcerou, tak po knize rozhodně sáhněte. Slibuji Vám, že na vás čeká úžasný čtenářský zážitek, který si vychutnáte do poslední stránky.

26.08.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Bylo mi moc líto, že se kniha nese v tak pomalém a líném tempu. Se čtením jsem se docela prala a i když se mi námět i vyústění líbily, tak příběh a jeho zpracování mne moc neoslovilo. Bohužel jsem čekala něco svižnějšího. Přesto si další díl ze zvědavosti ráda přečtu.

15.08.2019 3 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Čas od času si ráda přečtu nějaký erotický román, však proč ne, že?
Tady mi však chybělo to, co mám na těchto knihách tak ráda, to vzrušení, sexuální napětí, ta jiskra mezi hlavními hrdiny. Celé mi to přišlo takové ploché, nijaké. Vůbec jsem hlavním hrdinům tu jejich vzájemnou přitažlivost nevěřila.
Ano, byly zde sexuální scény, ale neměly tu pomyslnou jiskru, kdy tomu co čtete pomalu věříte. Jedná se o průměrný román, který rozhodně nenadchne, ale také neurazí. Bohužel nezaujal tak, jak jsem si představovala, což je škoda.

30.07.2019 3 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Po dlouhé době jsem četla duchařinu, u které jsem nepřevracela oči v sloup nebo nechápala, co na ní všichni čtenáři vlastně vidí. Možná je to tím, jak je napsaná, možná tím, že si nehraje na něco, co není, jak to u těchto knih bývá.
Pokud máte chuť si přečíst o jedné prokleté vile, která stojí v blízkosti hřbitova, tak po knize rozhodně sáhněte. Myslím si, že si čtení užijete stejně, jako já.

19.05.2019 4 z 5

Zapomenutý klíč ke štěstí Zapomenutý klíč ke štěstí Sophie Jenkins

Zapomenutý klíč ke štěstí je román, který se nevyhýbá klasickým klišé, nehledě na to, že se hlavní hrdinka kolikrát opravdu chovala typicky "románově."
Nicméně i tak se jedná o jeden z nejhezčích románů, které se mi letos dostaly do ruky. Autorka píše opravdu s citem a já věřím, že si získá nejednu čtenářku.
Téma Alzheimerovy choroby zde bylo popsáno citlivě a Nancy byla hrdinkou, kterou si jistě oblíbíte.

12.05.2019 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Podle mě si George R. R. Martin zaslouží opravdovou poklonu, neboť Hra o trůny je jedinečná, nejen tím, v jakém světě se odehrává, ale hlavně tím, jak má autor celý příběh báječně vymyšlený. Rozhodně nebylo lehké vyprávění z tolika pohledů propojit tak, aby dávalo smysl, posouvalo se kupředu a zároveň nepůsobilo šroubovaně.
Ve čtení budu určitě pokračovat a už teď vím, že se ke knihám budu ráda vracet.

11.05.2019 5 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

I přes těžké téma dvou lidí, kteří přišli o své blízké se nejedná o knihu, ze které bude sálat depresivní nálada. Mlhy Serengeti jsou knihou, která disponuje dobrodružstvím a akcí a je okořeněná romantickou linkou. Tato linka byla přirozená a nenásilná, přesto se však v jednu chvíli zvrtla v cosi sladkého, z čeho opravdu bolely zuby. Vzápětí se však autorka 'vzpamatovala' a pokračovala romanticky, leč nenásilně, za což jsem velice ráda.

Rozhodně tento hořkosladký příběh odehrávající se v kopcích pod horou Kilimandžáro doporučuji a doufám, že si ho užijete stejně, jako já.
Leylah Attar mne nezklamala a já se těším, až si budu moct přečíst její další příběh.

28.04.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Náš manžel je opravdu čtivým psychologickým trhillerem, který se však liší a to hlavně díky situacím, které jsou opravdu hodně přitažené za vlasy. Černý humor, který nás celou knihou provází, by pro někoho mohl působit nemístně, no já jsem se docela dobře bavila.

Zběsilá jízda, která se rozjede poté, co se všechny Phillipovy ženy spiknou je opravdu bláznivinou, kterou si prostě musíte užít.
Pomyslné body autorce srážím za ten pohřeb hned na první straně, což podle mě nebyla dobrá volba. Nicméně jinak jsem byla opravdu spokojená a jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště.

28.04.2019 4 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Myslím, že se nám zde rýsuje slibná série se zajímavým a hlavně neokoukaným hlavním hrdinou a i když jsem knihu hodnotila průměrně, tak si ráda přečtu i další díly. Už jen kvůli neohroženému Calebovi, který je i přes svůj handicap opravdovým sympaťákem.

26.04.2019 3 z 5

Sok Sok Iain Reid

Myslím, že kniha by působila dynamičteji, kdyby byla zkrácena na povídku, takto opravdu nemá moc co nabídnout. Přesto věřím, že se zde najdou čtenáři, které kniha uchvátí a překvapí.
Já mezi ně, bohužel, nepatřím. Nevím, jestli je to tím, že jsem od knihy čekala něco jiného, nebo tím, že jsem celou zápletku prohlédla dříve, než bylo na můj vkus zdrávo.
Sok je podle mě knihou, která nenadchne, ale ani neurazí, pokud vás láká, tak si ji rozhodně přečtěte.

25.04.2019 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Gemina je opravdu chytře vymyšleným a vystavěným příběhem, který si vás získá od první strany. Neskutečná čtivost s postupným gradováním napětí až do samotného monstrózního finále, spolu se zmíněnou grafickou stránkou knihy, je něčím, co si užijete do poslední stránky.
Všem, kteří knihu nebo sérii ještě nečetli, rozhodně doporučuji a to s velkým nadšením. Myslím, že ti, kteří mají již přečteno, mi rádi dají za pravdu.

22.04.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bohužel celá kniha na mě působila jako béčkový horor. I když autorka píše čtivě a poutavě a i když bylo téma určitě zajímavé, tak já jsem rozhodně čekala něco jiného. Nedostavil se u mě ani strach, a ani pocit, že jsem přečetla nejlepší nebo nejděsivější knihu tohoto roku. Dobrou možná, ale dobrý je za tři, víc s klidným svědomím opravdu dát nemohu. Upřímně nechápu ten humbuk okolo, ale asi je někdy fajn, plout si tak svým tempem proti proudu.

16.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak jako v předchozích knihách, i zde sledujeme myšlenkové pochody pachatele. Nemusíte se však bát, jeho totožnost je tentokrát utajena až do samotného konce. Díky tomu se můžeme společně s Erikou a jejím týmem pustit do vyšetřování a hledat jednotlivé stopy k dopadení pachatele, což bude tentokrát skutečným oříškem.
Už dlouho se mi nestalo, abych četla sérii, ve které vždy autor zvedne pomyslnou laťku zase o kousek výš. Pevně doufám, že nebudeme muset čekat na další případ moc dlouho. Eriku a její tým jsem si vážně oblíbila! :-)

15.04.2019 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Nejen, že Tománek pracuje s ověřitelnými fakty, ale díky stylu, jakým je kniha psána, vás doslova donutí přestat v danou chvíli číst, a otevřít internet, kde se sami přesvědčíte o tom, že nečtete jen nesmysly "vycucané z prstu."
Ano, jedná se z velké části o různé konspirační teorie, přesto se mi líbí, jakým směrem autor uvažuje.

Na české poměry se jedná o vydařený thriller, který si zaslouží vaši pozornost. Rozhodně si zde přijdete na své, zvláště pak, jste-li fanouškem konspiračních teorií.

14.04.2019 4 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

V prvé řadě je třeba asi podotknout, že kniha je spíš než psychologickým trhrillerem, psychologickým románem. Jistá předvídavost je samozřejmostí, takže tentokrát se, bohužel, nedočkáme ani konce s nějakým pořádným "wow" efektem.
Nelogické chování postav, hlavně v samotném závěru knihy, bylo už jen takovou třešinkou na trošku kostrbatém dortu. Bohužel, i když jsem se na knihu těšila a měla jistá očekávání, tak se jedná o průměrný kousek, který nenadchne, ale ani neurazí.

09.04.2019 3 z 5

Poslední polibek Poslední polibek Adriana Macháčová

Poslední polibek je sice krátkou knihou, avšak nechybí zde pořádná dávka napětí a překvapivých zvratů, které nám autorka pomalu dávkuje.
Adriana Macháčová se ve svém románu zaobírá dvěma aktuálními tématy a těmi jsou nevěra, která je pro partnera většinou pořádnou fackou a psychická šikana ze strany partnera, která se opravdu špatně dokazuje.
Pokud máte chuť se začíst do Posledního polibku, který se na první pohled tváří jako růžový bonbónek, který uvnitř ukrývá drsný příběh, tak rozhodně neváhejte.

06.04.2019 5 z 5

Podstata Podstata Patrik Bodnár

Autor si relativně dobře poradil s omezeným prostorem opuštěné budovy. Jeho vyprávění působí přirozeným dojmem a plusem je také pomalé budování napětí. Osobně mi začínalo být později jasné, kam nejspíš míří, přesto jsem si však tento příběh plný napětí užila do posledního písmenka. Myslím si, že na prvotinu se jedná o poměrně zdařilé dílo, které si rozhodně zaslouží být čteno.

06.04.2019 4 z 5

Narušitel Narušitel David Balda

Myslím si, že kdyby příběh Vladislava Baldy sepsal někdo s citem a tak, aby jeho vyprávění pozvedl na vyšší úroveň a stvořil "plnohodnotnou" knihu, jednalo by se bezesporu o zajímavý příběh plný napětí a akčních scén. Bohužel tak, jak je, působí spíše jako přepsaný scénář a tím pádem se hodí pouze jako doplněk k filmu.

31.03.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jedná se bezesporu o neuvěřitelný a zároveň nezapomenutelný příběh dvou mladých lidí a jejich lásky, která se zrodila v místech, kde byste jen těžko očekávali. V knize jsou popsána i zvěrstva, která se v táboře děla, nicméně nezachází se zde úplně do hloubky, jako v jiných knihách o holocaustu a jsou zde zmiňována pouze okrajově. Na prvním místě zde zůstává příběh Laleho a Gity a s tímto vědomím je také nutné ke knize přistupovat.

30.03.2019 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Osobně se mi kniha báječně trefila do noty a její čtení jsem si opravdu užila. Na české poměry se jedná o velice vydařený román, který s klidným srdcem doporučím čtenářkám, které mají chuť na hořkosladký příběh z pera české autorky.

29.03.2019 4 z 5