Blaufik Blaufik komentáře u knih

Běsa Běsa Dita Táborská

Vyprávění autorky je opravdu poutavé, dalo by se říci, že je Běsa čtivější než její předchůdkyně. Dita Táborská prostě umí a vyšvihla se mezi nejlepší české autorky. Nebála bych se říci, že se vyrovná i s tvorbou zahraničních spisovatelek.

12.10.2018 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Paní Táborská napsala knihu, která se zaobírá tématem, které je pro mnohé lidi citlivým, přesto se jí povedlo reálně vykreslit postavy i jejich pocity, díky tomu se před čtenářem celý text krásně zhmotní.
Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, kniha nebyla vůbec špatná, ba co více, myslím si, že rozhodně nezapadne a my můžeme být pyšní na to, že se našel další český autor, který má čtenářům rozhodně co nabídnout.

30.09.2018 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Jedná se o velice čtivý román, který bude ideálním společníkem pro horké letní dny. Příběh Maddy a Alberta si jistě zamilujete stejně jako já. Román se totiž citlivě dotýká nejen autismu, ale také prvních lásek a ukazuje nám, že se nemáme lehce vzdávat, ale pořádně bojovat. Doporučuji si ke knize nachystat i kapesníčky, myslím, že se budou hodit.

31.07.2018 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa Sigurdardóttir přišla se sérií, která se druhým dílem rozhodně zlepšila. Mistrně vybudované postavy spolu s příběhem udržují čtenáře v neustálém napětí. Atmosféra mezi Huldarem a Freyjou je téměř hmatatelná, chvíli velmi dusná a chvíli cítíme nebezpečné jiskření, což celý příběh krásně oživuje. Tyto hlavní postavy sérii opravdu sluší a já jsem velice zvědavá jakým směrem se bude jejich vztah v dalším díle vyvíjet.

25.07.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

I když se nejedná o žádnou hlubokomyslnou literaturu, jak už to u těchto románů bývá, věřím, že si Hodnýho kluka určitě zamilujete. Zvláště pak, pokud máte rádi knihy, ve kterých se snoubí sexy muži se zábavnými situacemi a perfektně vymyšleným příběhem.

22.07.2018

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Celkově je kniha opravdu poutavě napsaná a dobře se u ní pobavíte. Rozhodně je vhodná pro teplé letní večery u kterých si s touto knihou skvěle odpočinete. Doporučuji hlavně ženám kolem třicítky, myslím si, že přesně pro ně je určena.
Tato mladičká spisovatelka mne celkem překvapila, rozhodně se od ní máme v budoucnu na co těšit.

15.07.2018 4 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Dětská upřímnost. která je cítit v celé knize je naprosto neuvěřitelná. Pocity, jaké měl malý Pavel, když jej oddělili od rodiny a on tak zůstal uvězněný v pracovním táboře, jsou téměř hmatatelné. Obrazy, které se vám budou při čtení zjevovat jsou živé a naprosto neskutečné.

10.07.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Pokud máte obavy, že se na stránkách ukrývá příběh sladký, až vás budou bolet zuby, tak vás ráda vyvedu z omylu. V knize se řeší také závažná témata, jako odcizení od rodiče, šikana nebo třeba nízké sebevědomí. Ani vám nespočítám, kolikrát jsem se u čtení zasněně usmívala, ale také kolikrát jsem měla namále a z očí se mi draly slzy.

08.07.2018 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

I když je kniha řazena do sekce "humorné" tak se zde neodehrávají pouze situace, při kterých se budete smíchy popadat za břicho. Řekla bych, že kniha je takovou sondou do britského zdravotnictví, kdy lékaři v nemocnicích pomalu bydlí a vyčerpání je u nich na denním pořádku.
Kniha je psána velice čtivě a lehce, a to zvláště díky deníkovým zápiskům z pera jednoho mladého lékaře. Za sebe rozhodně doporučuji.

03.07.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Autorky stvořily psychothriller, který je opravdu báječně promyšlený. Vše co se zde odehrává nemusí být úplně tak, jak to zrovna vypadá. Je to vlastně takový hon na kočku a na myš, my se jen musíme rozhodnout, jestli budeme tou myší anebo kočkou.

01.07.2018 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

V poslední době ráda "jedu" na vlně thrillerů a tak jsem se těšila i na tento. Celkem mě mrzí, že jsem knihu nepostřehla u více čtenářů, jak to bývá u jiných, provalených, kousků, protože si myslím, že by si tato kniha rozhodně zasloužila více pozornosti a rozhodně by po ní měli sáhnout všichni milovníci psychologických thrillerů, čeká na vás báječné počtení od kterého se nebudete moci odtrhnout.

28.06.2018 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Tato teňounká kniha celkově klame svým tělem. Uvnitř na nás totiž čeká velký kotel emocí, který se začíná pomalu míchat hned ze začátku, aby přibližně v polovině začal pomalu bublat. Ano, přátelé, ač se to nezdá, tak tato kniha vás rozloží na kousky pohnutým osudem všech hrdinů. Bude vám při čtení hodně smutno a rozhodně nad příběhem budete přemýšlet i dny po dočtení.

24.06.2018 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Pokud ve čtení dáváte přednost příběhům podle skutečných událostí, tak si rozhodně nenechejte ujít ani tuto knihu. Myslím si, že se jedná o kousek, který by si měl přečíst každý. Vždyť to, co se stalo Maude, se klidně může dít v bytě o dva vchody vedle nás...

16.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se dá určitě zařadit, jako "jednohubka." Horko těžko se vůbec odkládá z ruky a čte se doslova sama. Za sebe knihu rozhodně doporučuji k přečtení, zvláště pak, pokud nejste v thrillerech zase až tak zběhlí a po nějakém čtivém zrovna pokukujete.

20.05.2018 4 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Za sebe rozhodně doporučuji číst knihu na střídačku, jelikož si myslím, že myšlenky a pocity obou dívek by měly být čteny současně. Jen díky tomu si uvědomíte ono pouto, které mezi oběma dívkami vzniká a neochudíte se tak o báječný čtenářský zážitek.

06.05.2018 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Pokud jste milovníky dobře napsaných thrillerů, které vás budou bavit a během příběhu také překvapí, tak rozhodně mrkněte i na knihu Šťastně až do smrti. Za sebe mohu jedině doporučit, čeká vás jízda plná ostrých zatáček po které budete chtít další kolo.

05.05.2018 5 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Autorka dokázala všem postavám vdechnout život a tak se před námi otevírá příběh, který by klidně mohl být příběhem někoho, koho máte ve svém okolí. Je citlivý a plný emocí, které vás u čtení rozhodně nenechají chladnými. I když se nejedná o knihu, která by obsahovala hromady zvratů u kterých byste zapomínali i dýchat, tak se na knihu rozhodně zaměřte.
Znovu já je totiž příběh o nalezení sebe sama a o druhých šancích. Já jej rozhodně doporučuji.

15.04.2018 4 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

Osobně jsem knihu četla opravdu dlouho. Ano, na jednu stranu je to dáno tím, že se jedná o těžší čtení u kterého čas běží úplně jinak, než u románů, které běžně čteme. Líbilo se mi pozorovat, kde by se mohla za pár let naše společnost dostat a jak by mohla být v podstatě lehce ovládána. Na druhou stranu jsem neměla problém u knihy přečíst tři další.

09.04.2018 2 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Já jsem s knihou bohužel spokojená nebyla, i když jsem si to tak trochu přála. Mrzí mě, že autorka nevyužila potenciál, který kniha rozhodně měla. Troufám si tvrdit, že pro "nás" starší už kniha není, ať už svou jednoduchostí nebo daným tématem. Dovedu si však představit, že by mohla bavit mladé do šestnácti let.
Pro mě tato série po první knize bohužel skončila.

02.04.2018 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Autorka si mě svým stylem vyprávění naprosto získala a já jsem neměla možnost knihu ani pořádně odložit. Byla to nepřetržitá jízda, která ve mně vzbuzovala mnoho otázek na které mi však dávala jen velice málo odpovědí. Autorka většinou něco nakousla, nebo naznačila, aby pak od daného tématu upustila a začala se věnovat něčemu jinému. Jistě, chápu, že si připravovala půdu pro další díly, ovšem myslím si, že těch náznaků bylo na jednu knihu příliš.
Pevně doufám, že s dalším dílem přijdou další odpovědi na mé otázky. Rozhodně se těším na červen, kdy vychází Polámaná loutka, protože je to návykové, je to čtivé a já jsem nejspíš přečetla knihu, která se pro mě stane drogou.

30.03.2018 4 z 5