bookcase bookcase komentáře u knih

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Četlo se mi to dobře, jako oddechovka nebo připomenutí literatury pro mladší čtenářky dobré - za mých mladých let toto nevycházelo.

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Je to už dávno, co jsem ji četla, nevylučuju, že si ji přečtu znovu :)

Vstup do ráje zakázán Vstup do ráje zakázán Jarmila Loukotková

Četla jsem ji před lety. Nevím, jesti dnešním náctiletým čtenářkám něco řekne, mě tehdy oslovila.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Měli jsme jako doporučenou četbu, hltala jsem ji...nádherný román.

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Napínavé a čtivé...dobrý psychothriller

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Už jsem to četla před nějakou dobou, takže si bezprostřední dojmy nevybavím. Vhodné pro mladší čtenářky.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Konec jsem tušila, i když jsem v něj nedoufala - no jo, romantička. Ale na druhou stranu - tak to asi mělo být, kdyby to skončilo jinak, nebylo by to vůbec to, o čem to mělo být. Každopádně skvělá kniha, do které jsem se začetla a nemohla odtrhnout.

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Tak já jsem byla trošku zklamaná, ne všechny povídky se mi líbily, ale to tak u antologií bývá. Nečetla jsem úplně všechny, jen pár, z nich mi nejvíc utkvěla ta od Johna Ajvide Lindqvista.

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Líbila se mi autorčina sbírka Příběhy z olivového ostrova, takže jsem byla ráda, když jsem si mohla přečíst i tuhle knížku. Humorné příběhy z Korfu, u kterých se smějete nebo nevěříte vlastním očím, že je to možné.

Domilováno Domilováno Dora Heldt

Příjemná letní oddechovka. Trochu jsem se bála začíst, německou literaturu nijak nevyhledávám, ale byla jsem pak příjemně překvapená.

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Opět skvělá detektivka, četla se mi dobře, autorčin styl mi vyhovuje.

Kamarádky Kamarádky Dora Heldt

Pohodová oddechovka, autorka mě příjemně překvapila. Sice mi to přišlo trošku idylické - hrdinka i její kamarádky mají moře peněz, žádné děti, takže se jim to žije ;-) (berte s nadsázkou). Prostě příjemné letní čtení.

Matky Matky Pavol Rankov

Naprosto skvělý román, p. Rankov mě opět nezklamal. Jak jsem se začetla, nemohla jsem přestat.

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Napínavá detektivka, spíše psychologická,tentokrát francouzská. Už dlouho jsem fr. detektivku nečetla, tak jsem byla zvědavá. Sice mi trochu vadil námět - vraždy malých chlapců. Co jsem nepřekousla, to jsem přeskočila :-). Co se stylu týče, kniha je hodně čtivá, takže milovníkům detektivek doporučuju.

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

humorné, romantické čtení, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to šlo jako po másle. Nevěřím, že to psal chlap :)

30.07.2013 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Čekala jsem spíš nějaký psychothriller, kde bude hrdinka pátrat po svém předchozím životě. Ze začátku to tak vypadalo, ale nakonec se z toho vyklubal příjemný romantický příběh, který se dal číst :)

25.07.2013 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Přelouskala jsem za večer, napínavé, čtivé.A ten zločin ve finále, ten mě taky dostal.

25.07.2013 5 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Perfektní thriller, autorka dokázala vykreslit atmosféru norského venkova, vlastnosti jeho svérázných obyvatel.

25.07.2013 5 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Autorka mě opět nezklamala. Je fakt, že píše podle šablony, ale pokud si dám od jejich knih nějakou časovou prodlevu, tak mi to nevadí :-). Tentokrát se střídají tři časové roviny.

23.07.2013 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Opět skvělá detektivka mého oblíbeného autora. Mám ráda styl, kterým píše.

19.07.2013 5 z 5