bookcase bookcase komentáře u knih

Láska na heslo Láska na heslo Táňa Kubátová

Česká oddechovka, vtipná a veselá, samozřejmě s dobrým koncem, jak to už bývá :).

Cranford: Cranfordské dámy Cranford: Cranfordské dámy Elizabeth Gaskell

Lahůdka mezi lahůdkami. Těším se na další cranfordské příběhy.

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Nic moc, spíš příručka než vtipné postřehy.

01.02.2012 3 z 5

Pavučina Pavučina Taňa Lucká

Na knížku jsem se těšila hodně, ale zklamala mě, bohužel mi nesedla stylem, ani nevím proč, ale nemohla jsem se pořádně včíst.

01.02.2012 2 z 5

Žena v (kon)kursu Žena v (kon)kursu Eva Brabcová

Vtipné čtení o současné čtyřicátnici, která prožívá zajímavé osudy. Neztrácí optimismus ani v těch nejblbějších chvílích. Vhodné pro všechny splínaře :)

Dívka od vedle Dívka od vedle Elizabeth Noble

Osudy několika lidí, kteří bydlí v jednom domě v New Yorku. Hezky napsané.

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

TKV čtu, když si chci odpočinout. Lehce romantické (ne moc, tak akorát :)) příběhy, které ukazují na problémy současných lidí.

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Parádní, napínavý thriller, který jsem nemohla odložit, pořád jsem chtěla číst, úplně mě to vtáhlo. Myslím, že Ted Dekker zraje jako víno, každý jeho další román je lepší a lepší.

S námi tančí někdo třetí S námi tančí někdo třetí Helena Longinová

První příběh se mi líbil hodně, zpracovává aktuální téma alkoholismu u žen. Druhý příběh mě už tak moc nechytil, ani mi neutkvěl v paměti.

01.02.2012 3 z 5

Honba za Hemingwayem Honba za Hemingwayem Diane Gilbert Madsen

Moje oblíbená DD zase pátrá...detektivky s ní se mi moc líbí, je to napínavé a zároveň vtipné čtení.

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Jane Green

Moje oblíbená autorka, její hrdinové stárnou spolu s ní, jak se píše v anotacích :) a je to pravda. Tentokrát se pustila do vážného tématu nemoci. Krásné, smutné, čtivé, dostalo mě to.

Číňan Číňan Henning Mankell

Naprosto skvělá detektivka, ze které jsem byla unešená. Výborně propracované, čtivé.

Ideální dárce Ideální dárce Jane Moore

Autorka umí čtivě podat vážná témata, její knihy se mi líbí a ráda se k nim vracím.

Klub druhých manželek Klub druhých manželek Jane Moore

Jaké to je, když je žena něčí manželkou? Ale tou druhou? Svižné čtení, které i přinutí k zamyšlení.

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Román se mi líbil, mám pro sestry Brönteovy slabost.

Nepýtaj sa, kde som Nepýtaj sa, kde som Petra Nagyová Džerengová

Román ze současného Slovenska, dobře se četl.

Stará som už bola Stará som už bola Monika Macháčková

Čtyřicátnice žije sama s čerstvě dospělou dcerou. Ta se zamiluje a její matka má strach, aby neudělala v životě stejnou chybu jako ona. V retrospektivě sledujeme matčiny osudy, když byla studentkou a otěhotněla. Ze života.

Pravdivý príbeh lži Pravdivý príbeh lži Hana Lasicová

Zajímavá knížka, pohled na život jedné mladé Slovenky, která žije v Paříži a prožívá lásky se všemi vzlety i pády.

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Příjemné zpestření vánočních svátků, čtení na dlouhé zimní večery.

Facka Facka Christos Tsiolkas

Čtení tohohle románu jsem si užila. Výborně propracované, pohled několika různých lidí, jejichž osudy jsou vzájemně propleteny, na jednu věc. Doporučuju.