bookcase bookcase komentáře u knih

Božena Božena Hana Wlodarczyková

Barvitě napsáno, kdo zná seriál, připomene si, kdo ne, dozví se zajímavé informace.

22.10.2022 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Spíše psychologický příběh o rodinných vazbách, tajemstvích, o tom, že nikdy nemůžeme vědět, koho vedle sebe máme. :) Plyne spíše poklidně, přesto je čtivý.

21.10.2022 4 z 5

Se žirafami na západ Se žirafami na západ Lynda Rutledge

Takový neotřelý road trip po části USA. Moc hezky popsán vztah ke zvířatům i charaktery hlavních postav. Místy i dojemné čtení.

20.10.2022 4 z 5

Srdeční selhání Srdeční selhání Petra Zhřívalová

Příjemná oddechovka plná srdečních záležitostí, lékařských i milostných. Jen věcná poznámka - Grey z Padesáti odstínů je Christian a ne Dorian, jak uteklo autorce i korektorům. :)

19.10.2022 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Výborné! Už se těším na další díly. Vyústění v poslední třetině mě dostalo do kolen.

17.10.2022 4 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Dobře se mi to četlo, autorka má svěží styl s lehkým humorem. Vietnam jako lokace super, vlastně jsem si říkala, že tam jsem ještě s žádnou knížkou nebyla. :)
Jen to "chcu, nechcu" mi rvalo uši.

17.10.2022 4 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Nádherné, smutné. Moc hezky zpracované téma odcházení blízké osoby a vztahů mezi otci a dcerami.

16.10.2022 5 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Byla jsem hodně příjemně překvapená, čekala jsem podle chování hlavních postav psychothriller, ale vyklubal se z toho pozvolna plynoucí společenský román. Objevila jsem autora, umí dobře psát o lidech a jejich vzájemných vztazích. Doufám, že si od něho ještě něco dalšího přečteme.

13.10.2022 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Ryzí krása, knížka pro všechny milovníky dobré četby. Jsem z ní úplně paf. :)

09.10.2022 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Vtipné a humorné tak akorát, opravdu ze života. Příjemné čtení.

09.10.2022 4 z 5

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Čtení o těžších situacích, které vás v životě mohou potkat, napsané lehce, svižně a vtipně.

06.10.2022 4 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Dobře se mi to četlo, zajímavý námět, napínavý příběh.

04.10.2022 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Nádherný, laskavý a milý příběh. Alexandra Potter zraje jako víno spolu se svými hrdinkami. Už žádná třeštiprdla, ale ženy zkoušené životem, které vědí, co hledaji.

03.10.2022 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Dny hlavní hrdinky plynou i po smrti manžela klidně. Zdánlivě klidně, pod povrchem to pěkně bublá, ani ona, ani další pozůstalí netuší, jak naložit s faktem, že jejich milovaný odešel ze světa dobrovolně. Temné čtení, vůbec ne jednoduché, leč potřebné, o takovém tématu by se mělo mluvit i psát.

03.10.2022 4 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

Tak bylo to přesně, jak to u povídek bývá, některé se četly samy, jiné jsem trochu protrpěla.

02.10.2022 4 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Milá dánská jednohubka :) Poznáme trochu víc náturu tohoto severského národa, jejich zvyky i neotřelé tradice. Země přesně pro mě, co se počasí a dělání pohody týče.

29.09.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Tohle bylo... neskutečné. Na první pohled variace na jiná díla týkající se odboje ve válečné Francii, přesto chytí za srdce. Upřímná, dojemná, plná lásky, odvahy i umění. Potěší příznivce Natashy Lester.

29.09.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Výborné, napínavé i dojemné. Netypický psychothriller se zajímavými postavami. Sharon a Niki správná dvojka, Suzette solidní psychopatka, úplně jsem viděla, že by ji ve filmu mohla hrát Helen Bonham Carter.

26.09.2022 5 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Krásné i smutné čtení. Albína neměla snadný život, byla zahořklá a sama to přiznává. Trochu se tím podobala Barboře z Šikmého kostela.

25.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Mně se to líbilo, mám ráda takové pomalé rozplétačky, kdy si myslím, že znám vraha a ono houby. Jen mi vadil přítomný čas, to nemám v knížkách moc ráda.

25.09.2022 4 z 5