Booky84 Booky84 komentáře u knih

Čtyřlístek a tajemství Atlantidy Čtyřlístek a tajemství Atlantidy Jaroslav Němeček

Mám ráda historii, takže mě oba příběhy zaujaly. Ten druhý o trochu více - Myšpulion, Bobikus, Fifigenie a Pinďar byli prostě skvělý a hlavně jejich dobrodružství.

21.05.2023 5 z 5

Císařovna Zita: Poslední česká královna Císařovna Zita: Poslední česká královna Gaëtan Évrard

Krásný komiks o opravdu silné a nevšední ženě. Dosud jsem pouze věděla, že existovala, ale teprve dnes jsem se seznámila s jejím životem, který nebyl jednoduchý, ale ona se s ním dokázala poprat a nikdy neztratila svoji víru.

21.05.2023 5 z 5

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Příjemná, lehce čtivá i vtipná romantická pohodovka. Já jsem se bavila a knihu si užila. Doufám, že vyjdou v češtině další autorčiny knihy.

21.05.2023 4 z 5

Alžběta - zvláštní žena Alžběta - zvláštní žena Egon Caesar Conte Corti

Alžbětin život začal jako krásná pohádka a skončil jako temná tragédie. Tahle úvodní věta z přebalu knihy prostě vystihuje vše. Celá kniha je velmi povedená a zajímavě napsaná, což mě mile překvapilo, vzhledem k datu prvního vydání, autor odvedl moc dobrou práci.

20.05.2023 5 z 5

Se Čtyřlístkem kolem světa Se Čtyřlístkem kolem světa Stanislav Havelka

Krásné a dobrodružné vyprávění mých oblíbených komiksových hrdinů. Pamatuji si tento příběh z dětství v brožovaném vydání a vzpomínám si, že když se komiks obrátil, tak z druhé strany se četl příběh Zachraňte Lidušku!, který jsem přečetla nedávno.

20.05.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že kdysi o ní mluvila kolegyně v práci. Anotace mě zaujala a řekla jsem si, že to bude určitě zajímavé čtení, od kterého se neodtrhnu. Bohužel to se úplně nekonalo a z knihy mám takové smíšené pocity, že nyní nedokážu říct, zda se mi vůbec líbila dokonce jsem si ani neoblíbila žádnou postavu a vlastně mi bylo jedno, zda detektiv zemře nebo ne. Chápu, že je to autorova prvotina, ale za mě tedy spíš takový průměr. Nemám ráda nedočtené série, takže když v knihovně narazím na další díl, tak si ho půjčím, ale cíleně ho vyhledávat nebudu.

20.05.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtivá, svižná, napínavá detektivka, od které se nejde odtrhnout a stránky letí jedna za druhou a najednou je konec. Postava Eriky je prostě svá a jiná a je nutné si na ní zvyknout, ale stejně jí čtenář drží palce, aby dopadla vraha. Identitu vraha se sice dozvíme relativně brzy, což je trochu škoda, ale zase je zajímavé sledovat další kroky pachatele i policie. Celkově se jedná o povedenou detektivku, jak je již u autora zvykem.

16.05.2023 5 z 5

Alexandr Veliký Alexandr Veliký David Goy

Zajímavě pojatý komiks o opravdu velké osobnosti historie. Příběh je vyprávěn jako vzpomínky bojovníka a písaře samotného vojevůdce. Velké plus je i historické shrnutí a různá vyobrazení ze života Alexandra Velikého na konci knihy.

14.05.2023 4 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (komiks) Robert Louis Stevenson

Zajímavé, napínavé a temné čtení, při kterém běhá mráz po zádech a čtenář přemýšlí, jak to celé vlastně je a jaký bude konec.

13.05.2023 5 z 5

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

Skvělý a čtivý komiks, ponurost a temnota blat je z něj úplně cítit - velmi povedené.

13.05.2023 5 z 5

Harry Houdini Harry Houdini C.E.L. Welsh

Zajímavé čtení o opravdovém mistrovi iluzí, o jehož životě jsem skoro nic nevěděla. Příběh se mi moc líbil. Vložení deníkových zápisků a novinových článků je příjemné zpestření komiksu, který jsem si s chutí přečetla.

12.05.2023 5 z 5

Iáson a argonauti Iáson a argonauti Dan Whitehead

Příběh plný dobrodružství a boje s mnoha nestvůrami. Zásahy bohů jsou samozřejmostí a láska, která vyvrcholí krutostí tak nějak očekávaná. Škoda, že samotná komiksová kresba mě vlastně příliš nezaujala.

12.05.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Pohodové, vtipné, romantické, historické - čtení knihy jsem si užívala a ani trochu se nenudila. Jiskření a vzájemná chemie mezi hlavními hrdiny je prostě skvělé. Krásná pohodovka nejen na deštivé dny.

12.05.2023 5 z 5

Kniha džunglí (komiks) Kniha džunglí (komiks) Rudyard Kipling

Milé čtení pro děti i dospělé, i když příběh na mě působí strašně smutným dojmem. Ilustrace jsou opět povedené - Balú a Ká jsou skvělí kamarádi.

08.05.2023 5 z 5

Hrabě Monte Christo (komiks) Hrabě Monte Christo (komiks) Alexandre Dumas, st.

Za mě je tohle zatím nejlepší komiksový román z edice. Čtivé a napínavé - zrada i pomsta. Skvělé čtení, při kterém se tají dech, co bude na další straně a jak to celé dopadne.

Poklad kapitána Kida Poklad kapitána Kida Ljuba Štíplová

Skvělý a dobrodružný příběh, moc se mi líbil. Z dětství jsem ho vůbec neznala. Čtyřlístek je prostě nadčasový a můžu ho číst kdykoliv a v jakémkoli věku.

Naše milá Sisi Naše milá Sisi Gabriele Praschl-Bichler

Opravdu zajímavá kniha, která přináší nové informace prostřednictvím objevených dopisů. Úplně si mi nelíbí dopisy přímo v autorčině textu, to bych oddělila. Zároveň má autorka svůj názor, který čtenáři nutí, což mi také nepřijde úplně vhodné. Oceňuji seznam staveb (zámky, paláce, vily, rezidence) a osob - to mi přišlo zajímavé a nejsem si vědoma, že bych se s tím v nějaké knize takto setkala.

08.05.2023 4 z 5

Císařovna Alžběta Císařovna Alžběta Gabriele Praschl-Bichler

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity a vlastně ani nevím, zda se mi to čtení líbilo. Přijde mi, že autorka a přizvaní psychoterapeuti se snaží ukázat, že Sisi je ve všech ohledech ta špatná, egoistická a manipulativní osoba. Zároveň mě osobně i dost rušily, právě komentáře od obou psychoterapeutů. Jako plus knihy ovšem hodnotím velké množství Sisiiny tvorby.

08.05.2023 3 z 5

Sisi a její rodina Sisi a její rodina Sigrid-Maria Größing

Zajímavé čtení pro všechny, kdo mají rádi a zajímají se o Sisi. Díky této knize, se můžeme dozvědět informace hlavně o jejích sourozencích i dětech. Od autorky jsem již přečetla několik knih a její práce se mi moc líbí. Jsem ráda i za fotografie a rodokmen.

Robinson Crusoe (komiks) Robinson Crusoe (komiks) Dan Johnson

Dle mého názoru velmi povedený komiks - děj je napínavý a přečteno během chvilky, i když ty obrázky si moc užívám. Mám dojem, že jsem na základní škole četla klasické knižní zpracování, ale to mě určitě nebavilo tak jako tento komiks.

05.05.2023 5 z 5