Booky84 Booky84 komentáře u knih

Skvělé příběhy Čtyřlístku: 1976-1979 Skvělé příběhy Čtyřlístku: 1976-1979 Ljuba Štíplová

Hezké a milé příběhy a zároveň vzpomínka na dětství. Čtení jsem si užila a rozhodně nečetla naposledy.

15.04.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Příjemná a čtivá detektivka ze zajímavého prostředí a různorodými postavami. Autorčiny knihy mám ráda, protože jsou to vlastně pohodové detektivky, kde netečou potoky krve a není samé násilí, ale děj naopak lehce plyne a nakonci do sebe vše zapadne a je vysvětleno. Jen je škoda, že komisař Josef Bergman se v knize objevuje tak málo, protože je to takový pohodový a hlavně chytrý detektiv.

15.04.2023 5 z 5

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

Hezké čtení, moc se mi líbilo vyprávění z minulosti o doktoru Fingalovi. Postava lékařky Jenny je milá a doufám, že se ještě objeví v nějakém dalším díle. Radní Bishop opět dostal za uši, jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Doktor Barry se zde moc neobjevoval, ale to se snad v příštím díle změní. Krásné pohlazení po čtenářově duši.

11.04.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Naprosto úžasná a geniální detektivka. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout a postupně vylučovala podezřelé, aby mi pak spadla brada, protože tohle jsem opravdu nečekala a ani mě to nenapadlo! Agatha Christie je plným právem Královna detektivek a představa, že Hercule Poirot pěstuje dýně je naprosto kouzelná.

08.04.2023 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Tato knižní série je prostě užasná, čtivá a návyková. Jak vezmu další díl do ruky, tak ho prostě nejde odložit a po přečtení je mi líto, že jsem hltala jednu stránku za druhou. Moc se mi líbila Effie a Helen patří mezi moje oblíbené postavy. Uvidíme, co přinese další díl...

07.04.2023 5 z 5

Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem Ljuba Štíplová

Čtyřlístek v pohádce = nádherné čtení s úsměvem na tváři. Bonusové pokračování je taktéž krásné.

06.04.2023 5 z 5

Trůn a popraviště Trůn a popraviště Sylvia Jurewitz-Freischmidt

Velmi zajímavé a poutavé čtení o dvou opravdu jedinečných ženách. Oceňuji i celkově popsané vztahy a historii a samozřejmě nesmí chybět rodokmen, ten mě vždy v historické knize zajímá a těším se na něj, abych si mohla vše poskládat dohromady.

06.04.2023 5 z 5

Velké dobrodružství Čtyřlístku Velké dobrodružství Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Krásné příběhy, ideální čtení před spaním, takový večerníček na papíře. Nejvíce se mi líbil létající dům a malý "vlkodlak". Za mne je Čtyřlístek prostě jedinečný a pro všechny generace.

05.04.2023 5 z 5

Cirkus Pepi Cirkus Pepi Jaroslav Němeček

Skvělé dobrodružství oblíbené čtveřice - cirkus, džungle a hodná opička, prostě krása.

04.04.2023 5 z 5

Gulliverovy cesty /komiks/ Gulliverovy cesty /komiks/ Jonathan Swift

Skvělý a čtivý komix, který jsem objevila v knihovně. Na pár stránkách krásné vyprávění a mnoho dobrodružství.

03.04.2023 5 z 5

Texaské rodeo Texaské rodeo Ljuba Štíplová

Oba příběhy jsou opravdu povedené. Strašidla mám moc ráda a ty z hradu Bezzub jsou vážně skvělá. Cestování mezi různými planetami bylo moc zábavné.

03.04.2023 5 z 5

Na zámku snů Na zámku snů Marieluise von Ingenheim

Opět příjemné čtení. Bylo zajímavé si přečíst, jak vnímala smrt Rudolfa samotná Sissi. Ona prostě byla pořád na útěku a nejspíš se snažila najít to neposedné štěstí.

02.04.2023 5 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Krásná kniha, která je moc dobře napsaná a velice čtivá. Marie Terezie byla velkou vladařkou, ale i matkou a manželkou a o tom všem je možné se v knize dočíst.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Celkově smutný příběh, kde film předčil knihu, což se často nestává. Musím se přiznat, že se mi to nečetlo úplně snadno, ale díky útlosti knihy a tomu, že znám filmové zpracování tak to vlastně celkem šlo.

01.04.2023 4 z 5

Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Arianna Valentino

Zajímavý sedmitýdenní program, který jsem sice přečetla během jednoho odpoledne, ale i tak jsem v knize našla zajímavé postřehy. Vzhledem k tomu, že mám doma kočku, tak už jsem od ní i leccos odkoukala. :-)

Sigmund Freud: "Čas strávený s kočkou není nikdy ztraceným časem."

01.04.2023 4 z 5

Psí terapie Psí terapie Paolo Valentino

Psí motto zní: "Radost ze života, vždy a za všech okolností!" Zajímavé rady a myšlenky, co si převzít ze psího chování. Moc se mi líbila poslední kapitola o psech, kteří se nějakým způsobem zapsali do dějin - např. Hačikó (nejvěrnější pes na světě a hned jsem si vzpomněla na film Hačikó - příběh psa z roku 2009 s Richardem Gerem) nebo Jofi (fenka psa Čau-čau doktora Freuda).

01.04.2023 3 z 5

Úžasné příběhy Čtyřlístku: 1984-1987 Úžasné příběhy Čtyřlístku: 1984-1987 Ljuba Štíplová

Můj nejoblíbenější komiks, který mi připomíná dětství, ovšem teď v dospělosti se k němu ráda vracím a seznamuji se s příběhy, které neznám - např. z těchto 23 příběhů jsem znala pouze jeden, a to Regatu na Blaťáku. Ráda jsem si s příběhy zpříjemnila deštivé odpoledne.

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

Další povedený a čtivý díl. Líbí se mi, jak se doktoři snaží pomáhat a řešit nejen lékařské problémy svých pacientů. Zároveň je pěkné, jak jsou vyvážené postavy a radní Bishop, prostě vždy bude zkoušet nějakou křivárnu a doktoři se mu to budou snažit překazit. :-)

Kleopatra: Vládkyně a milenka Kleopatra: Vládkyně a milenka Joachim Brambach

Zajímavá a obsáhlá kniha, která se ovšem dobře četla. Škoda jen, že v ní není více o Kleopatře jako takové.

30.03.2023 3 z 5

Poklad Aztéků / Zrádná savana Poklad Aztéků / Zrádná savana Ljuba Štíplová

Oba dva příběhy byly moc povedené. Hledání pokladu v Mexiku bylo napínavé a stejně tak i dobrodružství v Africe.

30.03.2023 5 z 5