Brambram Brambram komentáře u knih

Všehokniha Všehokniha Guus Kuijer

Tomáš má matku, otce a sestru. Má kde bydlet, co jíst, chodí do školy, měl by být šťastný. Není. Být šťastný, to je jeho jediná odpověď na to, co chce dělat až bude dospělý. Zatím je jeho život těžký, zmatený, neví si rady s fanaticky věřícím otcem, který je přesvědčen, že slovo v rodině má pouze on a jeho slovo a vidění světa je zákon. Poměrně útlá knížka končí happyendem, není tedy nutno se bát. Oceňuji na dnešní dobu unikátní ilustrace. Ač vyšla v Albatrosu, nejsem úplně přesvědčená, že je vhodná pro avizovaný věk devíti let. Viděla bych jí spíše až od dvanácti a pochopitelně pro dospělé.

08.02.2014 4 z 5

Skříp, škráb, píp a žbluňk Skříp, škráb, píp a žbluňk Kitty Crowther

Skvělé, Baobab nikdy nezklame. Ideální pro první čtení, i když dějově je spíše pro mladší děti. Obrázky jsou kouzelné.

06.02.2014 5 z 5

Povstání kolosu rhodského Povstání kolosu rhodského Peter Lerangis

Percy Jackson spustil lavinu. Najednou se všichni snaží přiblížit dnešním dětem antickou historii. Série tohoto autora se nezaměřuje na antická božstva,ale na 7 divů světa. Celkem obstojně je i vysvětleno, proč má skupina třináctiletých dětí nadpřirozené vlastnosti. Kvalitou to Percyho nedosahuje, nicméně neurazí, klidně se do ní pusťte.

26.01.2014 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Průměrná detektivka z velmi neprůměrného prostředí. Jak to bylo doopravdy jsem věděla snad v třetině knihy. Přesto jsem si jí velmi užila, popisy života s Aspergerem byly velmi poučné. Souhlasím, že doslovný překlad - Domácí pravidla - by knize, vzhledem k obsahu, slušel mnohem víc. Nicméně doporučuji k přečtení.

25.01.2014 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Prostřihy s vysvětlením jak je to v současnosti jsou mnohdy rušivé. Vlastní příběh je poměrně jednoduchý, věřím, že dětem kolem 10-12ti let se to bude líbit. Mě to nijak výrazně neohromilo

19.01.2014 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl se mi líbil podstatně více, tady už těch "náhod" bylo opravdu hodně.

05.01.2014 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Kniha není jednoduchá na přečtení, nechytne vás hned v prvních stranách. Nicméně kdo vydrží a přežije nechutný popis aktivit Baby Jagy hned v úvodu, bude odměněn zajímavým nápadem jak využít tolikrát použité cestování časem. A souhlasím, že by mě v životě nenapadlo, co bylo předobrazem chaloupky na muří noze :o)

01.01.2014 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Musím říct, že se mi četl obtížněji než první díl. Častěji jsem odcházela, prokládala něčím jiným, chytil mě až tak od poloviny. Užila jsem si ho,ale kvalit prvního dílu pro mě nedosahoval.

18.05.2015 4 z 5

Morantologie Morantologie Caitlin Moran

Caitlin není úplně tak moje krevní skupina, nicméně píše vtipně a trefně. Asi bych si jí užila ještě více, mít hlubší znalosti britské kultury,ale i tak jsem si u knížky hezky odpočinula.

19.10.2014 4 z 5

Zimní bitva Zimní bitva Jean-Claude Mourlevat

Musím říct,že knížky z nakladatelství Baobab mám ráda. Patří k nim i Zimní bitva. Příběh na pomezí dystopie a alternativní historie. O tom,že svoboda má svou cenu, mnohdy tu nejvyšší. Že ač chceme nebo ne, to komu se narodíme náš život poznamená a někdy i předem určí kam se bude dál vyvíjet. Neměli bychom platit za viny našich rodičů nicméně historie už ukázala, že se na toto pravidlo často zapomíná. Pátou hvězdičku nedám za pro mě zmatený konec týkající se budoucího života Hanky.

01.08.2014 4 z 5

Železný muž Železný muž Ted Hughes

Příjemná krátká knížka, jen myslím, že současné děti už moc neosloví.

30.06.2014 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Dějově se mi líbila,ale zpracováním se mi líbil víc první díl.

29.06.2014 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Tony Abbott

Tato série není špatná, jednoduchá fantasy pro děti tak kolem osmi let. Ale nedoporučuji ji číst. Z jednoho prostého důvodu. V celé sérii je 44 dílu a u nás vyšly pouhopouhé 4 díly a další nevyjdou. Zbytečná ztráta času.

22.06.2014 3 z 5

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Alina Bronsky

O fous lepší než první díl,ale chaotické a rychlý konec už aby to bylo za mnou - to se spisovatelce nepovedlo.

15.06.2014 3 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Jednoduchá jednohubka, příjemný odpočinek kdy konec je jasný, teď jen zjistit kdo jí zabil.

28.05.2014 3 z 5

Pražská noc Pražská noc Jonathan Allen

Poměrně krátká kniha o přátelství dvou mužů, které spojuje nejen stejný den narození. Jako malí propadli sběratelské vášni.Sbírali téměř cokoliv, jak už to u dětí bývá. Většina z toho vyroste, oni ne. Jen se začali specializovat na hodnotnější umělecké kusy. Osudem se dostali v Paříži do míst, kde darem získali velmi zvláštní obraz i s knihou. Prožili díky tomu neuvěřitelnou cestu do minulosti,ale zároveň tou cestou ovlivnili svou budoucnost a také posmrtný život.
Od knihy jsem nic nečekala, příjemně překvapila a zabudování naší historie, rudolfinské Prahy a chrámu sv. Víta bylo jen třešinkou navíc.

24.05.2014 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

trochu slabší než první díl,ale super, že se objevil i St.Claire a Anna. Jako odpolední jednohubka k čaji a domácí buchtě je tahle kniha ideální

06.05.2014 4 z 5

Poutník Poutník John Twelve Hawks

Začátek slabší, chtěla jsem jí odložit, neustále jsem se nemohla zorientovat v názvech Bratří, Tabula, Mašinérie, Síť,ale tak od třetiny knihy mě to chytlo a líbilo se mi to, fakt že jo. Určitě se chystám na další dva díly.

02.05.2014 4 z 5

Dušinka, víla věcí Dušinka, víla věcí Ester Stará

Krásná kniha po všech stránkách. Povedla se jak textově, tak graficky. Milé, fantazijní příběhy pro holky a kluky, kteří se nebojí snít, zkoumat věci za všech stran a věřit i v jiný než fádní svět dospělých.

28.04.2014 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Tuto autorku zkouším snad po třetí nebo po čtvrté, ale nemůžu si pomoci, P.S. Miluji Tě už nedosáhla žádná, kterou jsem četla. Ani Sto jmen. Příběh je pro mě předvídatelný a ani ty vztahy nejsou pro mě moc hluboké, spíše povrchní.

21.04.2014 3 z 5