Briv Briv komentáře u knih

No... Mé pocity jsou z téhle knihy v rozporu. Moje já, které má rádo všechny díly o Harrym Potterovi plesá radostí, že je tu další kniha, kde se se všemi co mám ráda zase potkám. Zjistím, jak žijí jako dospělí, čím se živí, jak se jim daří a co teprve, jak si vedou jejich děti.
Ovšem mé druhé kritické já vidí spoustu věcí, proč se prostě nemůžu s Prokletým dítětem ztotožnit. Z knihy na mě úplně sálá, že ji Rowlingová nepsala. Dialogy mi připadají divně cizí. Jakoby už to ani nebyli kouzelníci. Rozhovory Albuse a Skorpia mi vůbec nesedí k jejich věku (hlavně na konci knihy), pořád z toho mám pocit, že to jsou malé děti a oni přitom jdou do čtvrtého ročníku. Cesty v čase se mi nelíbí vůbec. Vnáší zmatek a chaos.
Až je mi líto, že to dopadlo takhle... Rozporuplně.

21.03.2018 4 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Už dvoje Vánoce po sobě jsem si tuto knihu chtěla z knihovny půjčit. Nevyšlo mi to ani jednou. Teď už je sice leden, ale já jsem ji neodolala. Pan Nepil tak krásně popisuje přípravy, adventní čas, zimu, cukroví i samotné Vánoce, že jsem to v Lednu prožívala všechno ještě jednou. Knížku jsem si musela šetřit, protože jinak bych jí měla hned přečtenou. Je to tak krásné, laskavé čtení, u kterého jsem se hned cítila líp. Určitě se k ní na příští Vánoce ráda vrátím. Děkuji za ni.

23.01.2018 5 z 5

Po Praze chodím... Po Praze chodím... František Nepil

Bylo to moc laskavé čtení, kterým jsem se dostala do Prahy a procházela se tam společně v Františkem Nepilem. Moc příjemný zážitek - děkuji za něj.

03.09.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Harry, Harry, nemáš to lehké. Vražda, abstinence, hnusné vedro, jako když tě polejou kýblem a k tomu ještě švábi na pokoji. Nebylo to špatné, dostáváš se mi pod kůži a věřím, že to bude jen lepší a lepší. Už se těším, kam se s tebou vydám příště. Tak zase někdy...

27.06.2017 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Po Pochodu je tady další reality show. Kniha, byť celkem krátká, co do počtu stran, tak je nabitá dějem. Ben je ochoten jít přes mrtvoly, hlavně ať získá peníze pro své nemocné dítě. Líbí se mi, že na druhou stranu není naivní, přesto ví, že vyhrát nemůže. I když co je to "výhra"? Kapitoly byly originálně značené a krátké, což bylo fajn. Konec vygradovaný na maximum. Uff, doufám, že nic takového ještě nepřijde. Otázka totiž není jestli vůbec, ale kdy?! Velmi výstižné, King umí!

07.03.2017

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Málokdy se stane, že se mi seriál (nebo film) líbí víc než kniha. Což se v tomto případě stalo. Knížka mě vůbec nebavila a dělalo mi problém se začíst až to dopadlo tak, že jsem ji nedočetla, což je mi líto. Zřejmě to bylo slohem, kterým je psaná.

19.02.2017 2 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Fakt mě to baví. Autorův styl psaní je vážně dobrý. Na nic si to nehraje a navíc celou knihou zní jazz. Peter Grant je lepší a lepší, pořádně to rozjel a to i po sexuální stránce. Seznámila jsem se s jeho rodinou, zajímavou Simone a docela mě upoutal Ash, neměl tam sice moc prostoru, ale doufám, že ho ještě dostane.
Mám neodolatelnou chuť jet do Londýna a znovu si všechny skvělé místa projít. Myslím si, že je vykreslil opravdu dobře.

13.02.2017 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Je to první městské fantasy, které jsem četla. Vlastně jsem si ji vypůjčila od manžela. Přiznávám se, že se mi to docela líbilo. Ano, člověk by našel nějaké nedokonalosti a něco pozměnil, ale jako celek to bylo docela fajn. Pro mě úplně jiné nové a zajímavé. A hlavně oceňuji způsob, kterým je to psáno, slovník, vyjadřování a britská přímočarost a humor. Jdu na další díl.

Jen pro ty, co váhají, jestli pokračovat dál - dvojka je mnohem mnohem lepší:)

03.02.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Narychlo jsem potřebovala čtení do letadla a tahle knížka byla první po ruce. Po chvíli čtení mě potěšilo, že hlavní postava není další super dokonalou hnězdou a supermankou. To nemám ráda. Rozhodně není skvělá ani dokonalá, ba naopak má docela dost osobních problémů, s kterými se potýká po celou dobu. Další osoby, které v průběhu knihy přibývaly, na tom byly podobně. Nemůžu říct, že bych si někoho vyloženě oblíbila, ale knížka má své kouzlo. Přečteno velmi rychle, stránky fajn ubývaly. Pro mě konec v ledasčem nečekaný a překvapivý - je zajímavé, jak životní osudy mohou zamávat vztahy.

04.07.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Doporučila mi ji sousedka. Po prvních pár stránkách - mrtvá na hotelu - jsem měla chuť to nechat být v obavě, že podobnými popisy se to bude jen hemžit. A naštěstí to tam v hojné míře není. Je pravda, že prvních cca 200 stran mi přišlo docela nezáživných, ale přes ně jsem se přenesla docela rychle a knížku jsem měla za pár dní přečtenou.
Před závěrem díla klobouk dolů. To bylo tak fantastické, že se mi to nechtělo ani jedním dechem přečíst, ale nešlo jinak. Opravdu strhující a nádherně vystupňované. Úplně se mi tajil dech a moc jsem poutníkovi fandila. Doporučuji.

Jediná věc, co mě na knize mrzí je moment, kdy Ingrid vede Dodge přes zahradu k místu vraždy a nevidí je žádná z kamer, byť je předtím jasně řečeno, že pokud by tam někdo takto šel, kamery by jej zachytily - tohle vnímám na tak propracovaném dílu jako chybu...

04.02.2016 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Druhá kniha co jsem četla od Dana Browna a už teď je mi jasné, že od něj přečtu všechno. Mě se moc líbila, pro mě byla hodně čtivá. U knížky mě napadlo - jak to bylo asi všechno doopravdy?... Kdo ví. Určitě doporučuji.

20.01.2016 5 z 5

Příběh levhartice Penny Příběh levhartice Penny Joy Adamson

Tuhle knížku mi dal k přečtení můj manžel a já popravdě vůbec nevěděla, že existuje. Líbila se mi. Pěkně popsán a zdokumentován život s levharticí.

11.01.2016 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Popravdě jsem se k ní dostala až v dospělosti - jako dítě jsem totiž neměla ráda ilustrace Adolfa Borna.
Četla jsem jí s nevlastní dcerkou a zpětně lituji, že jsem ji neobjevila dřív, pěkně psaná i poučná. Byly tam slova, které potřebovala vysvětlit, takže doporučuji aby děti knížku četly s dospělými.

10.01.2016 5 z 5

Martínkova čítanka Martínkova čítanka Eduard Petiška

Dvěmi slovy - nadčasová klasika.

10.01.2016 5 z 5

Zpomal a pozoruj Zpomal a pozoruj Rachel Williams

* Úžasná kniha. Naprosto nás nadchla. Hodněkrát jsem si během čtení se synem, uvědomila, jak často máme tendence životem jen proletět. Chci se umět zastavit a jen tak se dívat, jak plují mraky na obloze, jak poletuje motýl z květu na květ a i na to, jak padají listy ze stromů. Je tolik věcí u kterých se může člověk zastavit, pozorovat a jen tak být. A navíc těch témat o kterých si můžeme povídat. Přála bych každému ať tohle občas udělá.
Ne, že by mi kniha otevřela oči, ale připomněla mi, jak je to skvělé a zároveň i důležité. Doporučujeme!

17.02.2024 5 z 5

Polské Přímoří - Průvodce na cesty Polské Přímoří - Průvodce na cesty kolektiv autorů

Pokud se chystáte objevovat krásy polského Pobaltí, tak to pro vás bude skvělý průvodce. Obsahuje hodně zajímavostí i tipů. Dost jsme se jím inspirovali a jak zde už bylo zmíněno, tak dokonce natolik, že chceme v budoucnu objevit i další zajímavá místa. Určitě doporučujeme.

17.02.2024 5 z 5

Zachumlané pohádky Zachumlané pohádky Lucie Křesťanová

* Tento rok, jsme je konečně četli se synkem a moc se mu líbily. Jako milovníka techniky a aut, to u něj vyhrály hlavně pohádky, kde se něco takového vyskytovalo. Ale i malý drak, co by se mu mohl zachumlat do postele měl velký úspěch. Bavilo nás to.

23.01.2024 5 z 5

Česká říkadla, písničky a pohádky Česká říkadla, písničky a pohádky Milada Motlová

* Tohle byla jedna z prvních knížek, které syn, ještě jako úplně malinký dostal. Často a hodně jsme si z ní četli. Taky už podle toho vypadá. Některé básničky, jako batole, totálně miloval. Je fajn, že v kníže jsou i písničky, takže se může člověk inspirovat. Pohádky jsme si četli později, až byl trochu větší, ale i ty slavily úspěch. I dnes ve čtyřech letech, se ke knížce vrací.
Co se týká "drastických" básniček, tak když byl malinký, tak jsem je vynechávala a později jsme si to vysvětlili podobně jako zmiňuje Kopretina. Takže bez problému.

11.09.2023 5 z 5

Říkáme si s Krtkem Říkáme si s Krtkem Jiří Žáček

* Moc hezké zpracování herního sešitu s motivy krtečka. Kdo je jeho milovník, tak doporučuji. Našeho synka bavily krátké pohádky i herní části.

11.09.2023 5 z 5

Pes a jeho kamarádi Pes a jeho kamarádi Michal Černík

* Syn (4 roky) si knížky všiml v knihovně a i když si myslím, že je spíše pro menší děti, tak ho pohyblivé obrázky docela bavily. Škoda jen, že je jich tam tak málo.

11.09.2023 4 z 5