Briv Briv komentáře u knih

Paleček Paleček František Hrubín

* Tohle leporelo dostal náš syn od své prababičky. Je z něj unešený, pohádka se mu moc líbí.
Nejvíc ho fascinuje obrázek babičky, tak je v tom asi nějaká telepatie :) (Aktuálně má 7 měsíců, takže věřím, že nadšení mu ještě nějakou dobu zůstane.)
Já si na ni ze svého dětství vzpomínám velmi matně, ale po tolika přečteních, ji už dávno umím nazpaměť a jsem za to ráda. Byl to krásný dárek. Bude mít své čestné místo v jeho knihovničce.

30.10.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Potřebovala jsem nějakou nenáročnou literaturu, a tentokráte, i když to úplně nevyhledávám, jsem se pustila do četby plné romantiky a lásky. I když literaturu od Jojo Moyesové nečtu poprvé, tak tato kniha se mi celkem líbila. Přiznávám se, že ze začátku jsem se čtení plně neoddala a proto se mi trochu pletly jména, ale později jsem se chytla a začalo mě to fakt bavit. Jako oddechovka to bylo opravdu dobré.

10.03.2019 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Ač dávám 4 hvězdy, tak mi kniha připadala o dost slabší než předchozí díly. Přece jen bych uvítala více vyšetřování a akce ze strany oddělení Q. Na můj vkus se to hodně točilo okolo Marca, který měl až neuvěřitelné schopnosti. Doufám, že další díl bude jiný, více jako ty předešlé.

02.03.2019 4 z 5

Zabiják Anders a jeho parta mě celkem bavila. Znám sice i humornější čtení, ale tohle byla příjemná oddechovka. Pokud vydá Jonasson další knihu, ráda si ji přečtu.

14.11.2018 4 z 5

Tato knížka byla pro mě dalším balzámem na mou cestovatelskou duši. Nechodím sice tak moc pěšky, jako Ládík, ale s ním si vždy obuji dobré boty a pomyslně jdu a jdu. Tentokrát jsme spolu prošli Nepál a Čínu. Mluvili jsme se spoustou lidí, nechali se pozvat na jídlo i nocleh a sem tam s místními i popíjeli. Dostihly nás deště i otravoval přerostlý hmyz. Hlavně jsme ale viděli ŽIVOT. Ne jen krásné stavby, chrámy, scenérie a přírodu, kvůli kterým do těchto zemí jezdí spousta lidí. My tam ten život I ŽILI. Moc ti děkuji Ládíku, že, jsi mi to všechno ukázal. Naprosto s tebou sdílím tvůj pohled na svět, který jsi shrnul na závěr. Děkuji ti za to a tvou knihu doporučuji.

27.08.2018 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Detektiv se opravdu povedl. Měli jsme ho doma půjčeného dvakrát, poprvé si ho přečetl manžel a mě už to nějak nevyšlo. Teď jsem si ho půjčila podruhé a dlouho ležel nepovšimnut. Nakonec jsem se odhodlala a pustila se do toho.
Už po několika stránkách mi bylo jasné, že to bude perfektní čtení. Kniha mě naprosto dokázala vtáhnout do děje. Ainslie to neměl jednoduché, ale fandila jsem mu, když se do případu zakousl s cílem ukázat, že má pravdu. A konec? Ach, jak by bylo super pokračování.
I zde je vidět, že Hailey měl dokonale nastudované prostředí o kterém píše, ale oproti jeho některým jiným knihám, je opravdu čtivá celou dobu. Tohle není jen tak obyčejná detektivka. Doporučuji.

13.02.2018 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Protože jsem na střední škole docela zanedbávala povinnou četbu, tak jsem si řekla, že to napravím.
Na Maryšu rovněž došlo a rozhodně toho nelituji. Knížka mě velmi příjemně překvapila a to hlavně jazykem. Byť je psaná nářečně, četla se mi dobře. Děj pěkně graduje. A konečně chápu hlášku: "Odkud je ta káva? " ... Lepší pozdě než nikdy ne?

22.11.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tak tohle bylo počtení! Úplně mě to dostalo. Byl to moc dobře zpracovaný emotivní psychologický příběh. Ulfovi jsem fandila od začátku a protože Nesbo píše velmi nevyzpytatelně, tak jsem aspoň v koutku duše doufala, že to dobře dopadne. Prozrazovat nic nebudu, ale přiznávám, že knihu pro dospělé s takovýmto koncem jsem četla poprvé. Rozhodně to bylo lepší než první díl. No dostal mě, lišák jeden.
P.S.: Pořád jsem si musela připomínat, že tam mají polární den. Holt je přece jen jiný život i lidé na severu.

12.04.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Pro mě o trošku slabší než dvě předešlé s Robertem Langdonem, ale i tak moc pěkná, čtivá. Mám Roberta L. moc ráda, zednáři a různá tajemství kolem nich, mě vždy lákaly - takže 5 hvězd:). Knihy p. Dana Browna jsou pro mě relaxací a odpočinutím a děkuji za ně.

03.06.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Třetí díl byl také velmi čtivý a poutavý. Líbí se mi celá trilogie. Už začala válka a vše pořádně graduje... Jak vlastně poznat zkutečného nepřítele??
Rozhodně celou trilogii doporučuji, spisovatelka si se čtenářem umí pohrát, přibývají zápletky, lákají k přečtení pokračování. A ty emoce - Collinsová ví přesně kam se trefit a zasáhla mě hodněkrát. Určitě pěkná, dobře psaná kniha. Dokázala mě vtáhnout do děje natolik, že jsem od ní opravdu nedokázala odejít a prostě jsem musela číst. Jako jednu z mála máme celou trilogii koupenou. Což u nás teda není standard. Doporučuji a určitě se k ní ráda vrátím.

03.06.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Začala jsem ji číst v podstatě ze zvědavosti, kdy jsem slyšela od patnáctileté slečny (z rodiny), jak je knížka naprosto boží:)
Uznávám, že je psaná čtivě, je docela předvídatelná, ano spojitosti a porovnávání s Hunger Games se člověk nevyhne. To určitě vyhraje HG.
Brala jsem to jako oddechové, pohodové čtení, neřešila jsem otázky a případné nejasnosti z knihy. S takovým přístupem pohoda. Ale kdo má rád do detailu a přesně propracováno prostředí a děj, tak ten asi bude zklamán.
Oproti prvnímu dílu se v knize začíná přiostřovat, začíná válka a ani vztah mezi Tris a Čtyřkou už není tak růžový jako na začátku, přicházení první problémy a hádky. V tohle díle mi Tris nejvíc připomíná pořádného fracka, kdy musí být pořád po jejím a nehledí na ostatní:).

03.06.2016 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

K přečtení celé trilogie mě nakopnul film. Přiznávám, že kniha je čtivá, má celkem spád. Prostředí Panemu, různé kraje, kde život není jednoduchý a konečně hladové hry. Jak se k tomu nejlépe postavit? - Jak to celé dopadne? A samozřejmě i otázka lásky... Takto psané knihy jsou docela v módě, takže věřím, že své čtenáře si to najde...Mě si to našlo:)

21.04.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Zkusila jsem podle zdejšího hodnocení, ale zřejmě nebudu další fanda.

21.03.2016 1 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Dlouho jsem si ji nechávala v záloze, až na ni konečně přišla řada a já jsem se moc těšila, že to bude moc dobré čtivo. Knížka ze začátku pořád nemohla nabrat dech, ale říkala jsem si, že téma je zajímavé, tak vydržím. Bohužel se pro mě děj rozběhl až okolo 150 strany. Celou dobu jsem se snažila si najít postavu, které budu držet palce, ale nedokázala jsem se s nikým ztotožnit. Děj není do hloubky vykreslený, postavy jsou hodně plytké a i když kniha gradovala chyběly mi tam emoce. Určitě bych to nenazvala bestsellerem. Průměr.

21.03.2016 3 z 5

Báje, legendy a pověsti staré Prahy Báje, legendy a pověsti staré Prahy Vladimír Hulpach

Pro mě milá knížka o Praze, docela se mi líbilo zpracování. Prahu mám ráda, takže to ani nemůže být jinak:).

20.01.2016 4 z 5

Já, písnička 1 Já, písnička 1 * antologie

Pěkné, milé, lidové i táborákové písničky, mám je ráda.

11.01.2016 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Moc pěkné čtení pro děti. Snad všichni četli něco podobného.

10.01.2016 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Tuhle knížku jsem měla moc ráda. Uvažování Lotty je krásně dětské, někdy zlomyslné a opravdu rošťácké. Nejlepší, když spadne z kola: "Krééév na mé narozeniny krev"!
Taky jsem chápala proč má plyšové prasátko a říká mu Míša - já měla žlutého psa a jmenoval se Jahoda:).

10.01.2016 5 z 5

Albánie - turistický průvodce Albánie - turistický průvodce Gillian Gloyer

Průvodce jsme si kupovali na naši první cestu po Albánii v roce 2010, kdy větší výběr na trhu moc nebyl, ale na to, co jsme potřebovali tenkrát, nám to stačilo. (Chodili jsme hlavně po Albánských Alpách).
Teď jsme si dali Albánii po 13 letech znovu, tentokrát jako road trip i s pětiletým synem a na základní informace, které jsme potřebovali, nám stačil zase. Je ale fakt, že většinu detailnějších informací, jsme si už hledali na internetu.

P.S.: Každopádně pokud nad Albánií váháte, tak jeďte co nejdříve. Hodně se mění, ale pořád je úžasná.

05.05.2024 4 z 5

Mravenečkova dobrodružství Mravenečkova dobrodružství Stanislava Reschová

* Knížku jsem nám půjčovala na dovolenou a bavila syna, mě i manžela:). Nejvíc to vyhrála básnička, co recitovalo háďátko:
"Vidělo jsem brigádníka na kole,
prý že míří, než se setmí, na pole.
Tam brigádnice okopává řepu,
skloněná nad řepou v dřepu.
Určitě ji záda bolí,
samotinkou v řepném poli.
Brigádník je kamarád,
pomůže, má řepu rád.