Briv Briv komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Po Prázdném místu přichází úplně jiné téma a já mám z toho mám radost. Není to žádný krvák a zvrácenost a proto je to pro mě pohodové čtení. Hltám stránku za stránkou, místy trošku rozvláčnější než by bylo zdrávo, ale i tak jsem rychle na konci a chystám se na další díl.
Za sebe určitě doporučuji, líbí se mi to a fandím ji, ať takhle podobně píše dál.

25.02.2016 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Doporučila mi ji k přečtení tchýně a naprosto se mi trefila do vkusu. Knížka se mi četla sama, je velice čtivě psaná, vtáhla mě do děje a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Pro mě výborné oba dva díly.

04.02.2016 5 z 5

Polární pohádka Polární pohádka Daniela Krolupperová

* Konečně další Vánoce přečteno i se synem. Moc se mu to líbilo. Kniha je to velmi uklidňující, sněhová a pohladí po duši. Doporučujeme.

23.01.2024 5 z 5

Jedinečný svět vlaků Jedinečný svět vlaků Colin King

* Náš syn (4roky) si knížku sám vybral v knihovně a byla to skvělá volba. Vlaky má moc rád a tady se dozví vše důležité o historii a zajímavostech, které k vlakům patří. Kniha je velmi pěkně zpracovaná má krásné ilustrace, spousta vyklápěcích okének. Dokonce tam bylo pár informací, které nevěděl ani manžel a to má vlaky taky v lásce :). Určitě všichni doporučujeme.

01.04.2023 5 z 5

Hledej hasiče Hledej hasiče Francisco Arredondo

* Syna v knihovně zaujali hasiči, tak si ji půjčil. Líbí se mi, že je celkem detailně popsaná - začíná to už pravěkem, jak lidé přišli k ohni a pokračuje, tak jak se kolem ohně a hasičů vyvíjela historie. Je tam i hledání, což má náš kluk hodně rád i když některé věci (spíše vyšší počet) byl v necelých 4 letech pro něj problém. I tak nás oba hodně bavila a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.
P.S. Je tam okrajově zmíněná například ropná katastrofa a syna to velmi zaujalo. Byl pro mě problém dohledat nějaký materiál, kde to není úplně děsivé (ptáci od ropy atd). Ale jsem ráda, že je tak zvídavý.

01.03.2023 5 z 5

Já rostu - hraju si a poznávám svět Já rostu - hraju si a poznávám svět neznámý - neuveden

* Máme doma ještě jednu a tato je jasný vítěz, synovi se moc libí otočné roční období a měsíce, cirkus a dopravní prostředky a jejich trasy. Je to velmi oblíbená knížka, která jej zatím nepřestává bavit, i když už ji má dlouho ve své knihovničce.

22.01.2023 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

* Nádherné ilustrace, vtipný příběh, spousta detailů i krásné poslaní - to všechno nás se synkem (necelé 4 roky) u této knížky dostalo do kolen. Bavila nás oba, hodně jsme si o ní i povídali. Syn si všímal spousty detailů, které v knížce jsou - nejraději měl malou myšku. Měli jsme to dost podobně, jak píše Litocha. krásná, pro děti přínosná a pohladí i po duši. Oba doporučujeme.

15.01.2023 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

I když už je střední škola dávno za mnou, tak se snažím přečíst si knihy z povinné četby a teď přišla na řadu tato. Jak jsem tušila poezie není nic pro mě a ani teď se to nezměnilo. Nevadí, jsem ráda, že jsem ji četla, ale hlubší hodnocení přenechám jiným.

12.01.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl většinou nepředčí ten první, ale i tak mě to docela bavilo. Smrtka Lucifer byl dobrý nápad a to natolik, že si velmi ráda přečtu pokračování. Každopádně mi připadá, že docela dost otázek ohledně chodu a fungování takovéhoto uspořádání je nejasných nebo dokonce nelogických, ale nečekala jsem detailní a logické vysvětlení, takže neřeším a jdu si užít další pro mě spíše oddechové čtení.

21.09.2022 5 z 5

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

* Po zapůjčení z knihovny jsem knížku utíkala koupit, protože tohle nás s naším tříletým synkem tak bavilo, že nešlo jinak :).
Sice moc nemluví, ale velmi rychle se naučil skoro všechny pohyby k říkankám a museli jsme je opakovat pořád dokola. Tohle dokáže dát dítěti opravdu hodně. Skvělá knížka, která lze použít různými způsoby. Určitě doporučuji. Oba hodnotíme 5*.

10.08.2022 5 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Robert Fulghum je opravdu pan spisovatel. Když mám špatnou náladu, nebo je mi smutno, tak mně jeho knížky opravdu dokáží pohladit po duši, vyloudit úsměv na tváři nebo si připomenout, že život je opravdu krásný ve své jednoduchosti a maličkostech, které nám přináší, děkuji za to!

02.05.2022 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Když jsem jela poslední možný den, do knihovny půjčit knihy, tuhle chtěl manžel. Já jsem se k ní dostala později a rozhodně nelituji. Jack je sympaťák a zažije pár perných chvilek. Umí si ale samozřejmě se vším poradit. A je to i drsňák. Kniha je o tom, jak může být člověk v blbou chvíli na blbém místě. Povedla se. Ráda se pustím do dalších.

06.05.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pořád ještě byla vyhlášena koronavirová karanténa a knihy půjčené z knihovny povážlivě docházely. Z 10 už zbývaly přečíst jen dvě, když jsem dostala na přečtení tuhle. Moc se mi do toho popravdě nechtělo. Kniha mě ale bavila od samého začátku a fakt jsem se nasmála. Moc hezky vykreslené životy čtyř spolužáků. Navíc kniha není jen prvoplánově humorná, jsou tam i pasáže k zamyšlení. A je velká pravda, že nejde jednoznačně porovnat, kdo se má v životě líp, protože ten má to a ten zas tohle... Zkusím i další knihy od Hartla.

P.S. Teď jsem sr.č, ještě před pár lety mě ale nějaké krávoviny napadaly, ale ne teda takovéhle :)

06.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tento typ knih se velmi špatně hodnotí. Dlouho jsem se tomuto tématu vyhýbala, nechtěla jsem číst takové ponuré věci. Ale s věkem jsem to přehodnotila a už se tomu nebráním.
Tatéra mi půjčila sousedka a rozhodně toho nelituji. Člověk se dovídá o fungování vyhlazovacího tábora, síle a vůli člověka přežít, ale i o lásce Laleho a Gity. Zajímavě je popsán i "černý trh", který tam fungoval.

05.04.2020 5 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

* Z dětství mašinku neznám, ale teď když se nám narodil klouček a viděla jsem ji v knihkupectví, tak jsem mu ji musela pořídit. Navíc manžel miluje vlaky, takže to bude i rád předčítat. A hlavně synovi se moc líbí, je na ni sice ještě trochu malý, ale i tak na ni valí oči a poslouchá. Mě osobně zaujaly ilustrace, protože jsou opravdu veselé a rýmy (na rozdíl od jiných, dnes vydávaných knih) jsou takové milé.

16.01.2020

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Jedním slovem skvělá. Překvapuje mě tady nižší hodnocení. Pořád velmi čtivé poutavé. Mrzí mě, že jsem ji měla rozečtenou a vrátila se k ní až po delší době, protože zorientovat se v ději a v množství postav nebylo jednoduché, ale za to si můžu sama :). Jak vidím, tak sociální problémy i zneužívání dávek jsou všude. Zároveň se nám hodně poodhalila Rose. Doufám, že to zvládne. Ráda bych se dozvěděla co nejvíc i o Asadovi. Jeho velbloudi mě nepřestávají bavit. Těším se na další díl. A díky.

25.10.2019 5 z 5

Tak tuhle trilogii už mám za sebou a bylo to velice příjemné "setkání". Všechny díly se mi četly velmi dobře. Na moje gusto je třetí díl trochu rozvláčnější, ale nevadí.
U knih se nezapře severský původ, jsou syrové, studené, strhující a velice zajímavě napsané. Líbí se mi, že se v knize vyskytuje několik různých dějových linií.
Co se týká postav tak jsem si některé hodně oblíbila - počínaje Lisbeth, která byla neskutečně svá, k srdci mi přirostl Michael i jeho sestra, na Erice bylo fajn, že nebyla "dokonalá" a i mezi policisty bych někoho našla.
Škoda je, že Larsson už nás ničím dalším nemůže oslnit.... Moc díky za tohle.

24.09.2018 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knihy jsem si po vydání všimla v knihkupectví, protože mě zaujal její obal. Konečně se ke mě dostala a i když nejsem cílovou skupinou, tak mě mile překvapila.
Je sice vidět, že spisovatel ještě nemá vypsanou ruku, ale při čtení mi to nevadilo.
Téma je dost znepokojující. Bavilo mě sledovat příběh třech hlavních postav, ač mi připadaly na svůj věk příliš vyspělé. Uznávám, že závěr, i když není vyloženě drastický, tak má sílu.
Myslím si, že se dané téma dalo uchopit i lépe a více jej do hloubky propracovat, ale na druhou stranu knížka nabízí spoustu podnětů k zamyšlení, což je dobře.

13.08.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tohle rozhodně není typ literatury po kterém bych nadšeně sáhla. Ale nakonec to dopadlo tak, že se tahle kniha ke mě dostala. A když už jsem ji začala číst, tak se od ní už nedalo odtrhnout. Je fakt dobrá. Dočítala jsem ji v noci ve 2 ráno, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne. A před Markem klobouk dolů. Poradit si s tolika úkony a nástrahami. A navíc má smysl pro humor.
Zvláštní věc byla, že jsem si docela dlouho musela zvykat na slovo "marsovský" :).

08.01.2017 5 z 5

A co teď - po dočtení knihy - mám dělat s takovou spoustou času? :)
Čteno podruhé, určitě ne naposledy. Autorka umí čtenáře zaujmout, vtáhnout do děje.
Všechny tři díly Vás naprosto pohltí a téměř nebude činnost u které byste nechtěli číst. Bylo moc fajn tohle všechno absolvovat s hlavní hrdinkou, její rodinou, přáteli i odpůrci. Měla jsem radost, že Katniss není ani zdaleka dokonalá, ať už jako dcera, žena nebo bojovnice. Je vykreslená i se spoustou chyb a nedokonalostí a tím pádem mi byla mnohem bližší. Suzanne mě dokázala zasáhnout a já jsem ji za to hodně vděčná. Knížka je moc dobrá. Doporučuji.

12.06.2016 5 z 5