bukiet bukiet komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Přestože na zaklínačské wiki je tvrzeno, že jde o díl dějově chudší a já očekával ještě větší nudu, než u dílů předešlých, byl jsem mile překvapen. Vysvětlení je prosté, kniha obsahuje spoustu Geralta a minimum Ciri. Opravdovou záchranou ságy se ale stávají nové charaktery, Regis a Zoltán. Tak jsem zvědav, čím mne překvapí díl následující, který je prý dílem nejlepším.

16.09.2013 4 z 5

Predátor omnibus. Kniha první Predátor omnibus. Kniha první Charles Dixon

Přímé pokračování prvního filmu o Predátorovi a dost možná i inspirace pro film druhý. Podobně jako u komiksů vetřeleckých i zde lze jen litovat, že filmové pokračování (tady naštěstí jen jedno) nebylo stejně kvalitní jako tyto kreslené příběhy.

11.09.2013 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Jde to ztuha, ale slíbil jsem si, že to dočtu. Stále ale ve mně hlodá přesvědčení, že méně je někdy více a pět dílů ságy o zaklínači bez zaklínače je zkrátka tak trochu podvod na čtenáře, který si Geralta oblíbil při čtení povídek.

11.09.2013 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První román Ságy o zaklínači a Ciri. Už v tom pojmenování je problém, protože tenhle román o zaklínači rozhodně není, i když takto pojmenovaná postava se v ději tu a tam vyskytuje. Ale je to jiný zaklínač, než jakého jsme si zvykli potkávat v povídkách. Román přichází s novými postavami, které mi (na druhé čtení) nevadili jen proto, že jsem před nedávnem hrál první díl videohry, kde spousta postav ze ságy je a já k nim měl díky tomu vytvořený vztah. Možná to je důvod proč jsem před léty ságu po prvním dílu vzdal.

31.08.2013 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Na druhé povídkové sbírce je vidět, jak příběhy zvolna ztrácejí epizodovost a jsou víc a více provázány v kompaktní děj. Místo zabíjení monster řešíme Geraltovy vztahy, zejména s jeho láskou Yennefer. Příběhy s Ciry pak už jsou přímou cestou k pentalogii. Humorný epilog jsem rozdýchával ovšem dost těžko a tak budu dělat, že jsem ho nečetl.

24.08.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Je tomu už 21 let, co jsem první povídku o Zaklínači četl v Ikarii. Fantasy v té době ještě nebyla u nás tak zprofanovaná nekonečnými cykly a jednoduše vychytralé povídky o "polském" Zaklínači měly šmrnc a spád. Propadl jsem jim a až do vzniku Ságy o zaklínači byl Geralt "mým" hrdinou. Sága mne nezaujala a přečetl jsem jen první díl a to ještě s velkým sebezapřením. Nu a letos o prázdninách jsem týden strávil s PC hrou Zaklínač (odcinek pierwsy) a bavil jsem se neskonale a náhle jsem chtěl vědět, co všechno se stalo mezi tou první povídkou a první hrou i sáhnul jsem po svazku prvním souborného vydání Ságy o zaklínači a vrátil se o dvacet let zpět. Povídky mne pořád baví a slibuji, že teď už dám šanci i románové pentalogii.

22.08.2013 5 z 5

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

Charaktery postav se vykreslují a mně se čím dál tím více líbí.

30.07.2013 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha šestá Vetřelci omnibus. Kniha šestá Charles Dixon

V posledním svazku vetřeleckých příběhů se jejich kvalita zase zvedla.

16.07.2013 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha pátá Vetřelci omnibus. Kniha pátá Dan Jolley

Kratší příběhy, které nepřinášejí nic nového do světa vetřelců.

15.07.2013 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Další porce příběhů ze světa spoluobývaného našimi mazlíčky.

13.07.2013 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha třetí Vetřelci omnibus. Kniha třetí Peter Milligan

Tentokrát skvělá dávka dobře vypointovaných kratších příběhů. Celkovou story vetřelců sice moc nerozvíjí, ale zajímavě ji prokresluje.

10.07.2013 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha druhá Vetřelci omnibus. Kniha druhá Dan Jolley

Zábavnější a hlavně přehlednější než díl první. Vlastně je škoda, že filmy nešly touto cestou.

08.07.2013 5 z 5

Ničeho se neboj Ničeho se neboj Dean Koontz

Příjemný thriller s nádechem science fiction. Trochu připomene pozdější a nudnější autorovu sérii o Thomasovi. Jeden bodík přidávám za Orsona, pro mne nejsympatičtějšího hrdinu knihy. Uvidíme, jaké bude pokračování.

01.07.2013 3 z 5

Jsi jenom ďábel Jsi jenom ďábel Joe Alex (p)

Klasika v duchu anglické školy. Četl jsem už několikrát v dětství a teď, po letech, mohu stále jen doporučit. Záhada zamčeného pokoje, absolutní zločin a sám ďábel, co víc byste ke spokojenosti ještě chtěli?

27.06.2013 4 z 5

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Na můj vkus trochu moc divoké a plné logických chyb. Ale k vodě možná docela vhodná četba. Uvidíme jak na tom budou další díly,

19.06.2013 3 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

Takže zaběhlý princip, kdy se první půlku nudíte a pak zase bavíte. Horor ani náhodou, detektivka snad, ale chaotická. Vyzdvihuji prostředí kláštera. Co nám přinese další díl?

11.06.2013 3 z 5

Ztracený Thomas Ztracený Thomas Dean Koontz

Tohle už je opravdu zklamání. Předešlé díly, snad vyjma prvního, fungovaly na principu: půl knihy nuda a pak zábava. Tento díl tu zábavu nechal někde na cestě z kláštera. Vlastně se musím přiznat, že jsem si tak trochu přál, aby Odd došel spravedlivého konce. Takhle nám hrozí ještě další pokračování

11.06.2013 2 z 5

Věčný Thomas Věčný Thomas Dean Koontz

První polovina se dosti vleče, později už to má spád větší, ale... Ale prostě jsem od Koontze zvyklý na něco jiného. Chyba je samozřejmě ve mně, protože jsem do téhle série šel s chutí po hororu.

17.05.2013 3 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Kniha se čte velmi dobře, má nápad i spád, přesto musím jednu hvězdičku nechat v šuplíku, protože jsem se těšil na opravdový horor a dostal jsem detektivku.

08.05.2013 4 z 5

Bouře Bouře Paul Polansky

Kolem této knihy je až příliš nápadné mlčení. To o něčem svědčí.

11.04.2013 4 z 5