cérka cérka komentáře u knih

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Prožila jsem nádhernou a vášnivou noc, prostě jsem ji nemohla odložit :-). Jsem sice nevyspalá a smutná, že už je konec, ale stálo to za to. Doporučuji!

17.07.2017 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Pokračování osudů Rytířů z Vřesova bylo úchvatné, skvělé, neskutečně čtivé a krátké, stejně jako má dovolená :-). Už aby byl listopad!

11.07.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Jo, já se taky skvěle bavila !
Mé úžasné kolegyně čekají na mé hodnocení a já můžu jen říct. " Jděte do toho " :-), odpočinete si, pobavíte se, zasníte se a budete chtít ještě :-)
Knihy mají stoupající tendenci, čtyřka tudíž zatím nejlepší!

24.03.2017 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Po knize Tajemství černé orchideje jsem váhala zda knihu vůbec číst. Byla ovšem doma a více kladných komentářů mě donutilo ji otevřít...
Kniha má dvě dějové linky a mě naprosto uchvátila ta válečná, ač vůbec nevyhledávám válečnou literaturu!
Emílie na mě byla až moc naivní (slušně řečeno), ale kdo ví, třeba je to u bohatých dědiček normální stav :-).

26.09.2016 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Tak nakonec to nebylo vůbec špatné. Pomalejší rozjezd, možná i můj - musela jsem si zvyknout na styl vyprávění a praštěnou hlavní hrdinku :-). Je to taková všehochuť, trocha duchařiny, trocha krimy a špetka sexu. Vyloženě odpočinková kniha a druhý díl si určitě přečtu.

02.11.2015 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Děkuji za krásnou "oddychovku". Jednotlivé díly z této série čtu na přeskáčku, jak se mi dostanou pod ruku a jsem moc ráda, že hrdinové vždy vše zdárně přežijí :-).

25.02.2015 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Těším se každý den na okamžik kdy otevřu další knihu od pana Vondrušky.

17.01.2015 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Krásný, romantický, pohádkový příběh. Ideální četba na Vánoce. Velké díky Zuzance za doporučení.

25.12.2014 4 z 5

Exorcista Elias Vella: Diabol sa nás bojí Exorcista Elias Vella: Diabol sa nás bojí Elias Vella

Tato kniha mi pomohla změnit můj pohled na sebe samu. Jsem šťastná, že jsem Boží dítě a moc ráda se budu vždy opalovat a snažit se nechat se vést.
Nádherné, poučné a láskyplné setkání s Bohem skrze otce Eliase Vella.

11.06.2019 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Irská kráska = na jedné straně drsná krása přírody, na té druhé člověk neustále se potýkající s nepřízní osudu a drsnými dějinami.
Jelikož mě příběh Gracelin, její rodiny a blízkých zcela nepohltil (a já knihu často odkládala) přemýšlela jsem nad tím proč tomu tak je. Částečně to bylo hlavní hrdinkou, která vše přežila, zařídila a vždy dokázala ještě ukázat morální sílu, i když všichni kolem umírali. Částečně zde na mě, na pozadí milostného příběhu, číhalo až
moc politiky a revoluce.
V žádném případě nezpochybňuji krutý osud všech Irských občanů a neomlouvám Angličany, jen se ztotožňuji s komentářem "Zuzana08".
Kniha si určitě zaslouží 3,5*. Wou se nekonalo, ale druhý díl už mám doma.

23.04.2019 3 z 5

Slúžka Slúžka Hana Lasicová

Dlouho jsem přemýšlela jak knihu hodnotit. Nakonec dávám 4* za tu zvláštnost, onakost, závan starých časů a za Klopačku, "která tuto noc odbíjí každé 4 hodiny".
V této knížce o životním příběhu "služky" nečekejte děj pod schodištěm, nahlédnete spíš do niterného vědomí děvčátka, kterým společnost opovrhuje a které se seč mohlo snaží odčinit "vinu" své matky. Ano, při čtení jsem cítila posměch, úšklebky i lítost některých vesničanů. Zároveň však hrdost, píli a snahu malého děvčátka, nemanželské dcery, která se neměla nikdy narodit. Byla od 13 let služkou, pomocnicí, chůvou v bohaté Vídeňské rodině. Žila a vlastně nežila.

22.10.2018 4 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Přišlo mi, že se kniha věnuje spíše Vídni na přelomu 19. a 20. století než paní Anně Sacher. Její život byl zachycen mezi velkou spoustou událostí a osob(významných i nevýznamných) až jsem se pomalu, ale jistě začala v záplavě jmena a názvů ztrácet. Opět jsme mohla jen velmi málo nahlédnout do soukromí této velmi emancipované a úspěšné ženy. Škoda, asi jsem opravdu čekala něco zcela jiného.

12.10.2018 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Chce se mi zakřičet hurá, tuto knihu, aspoň její část psal určitě sám autor :-). Taková oddechová historická detektivka na kterou jsem byla z pera pana Vondrušky zvyklá. Ovšem při počtu mrtvých v každém díle začínám mít obavu o budoucnost, jestlipak nám v tom Českém království zůstanou nějací živí :-).

27.07.2018 4 z 5

Buchlov: Historie a příběhy hradu Buchlov: Historie a příběhy hradu Bořek Žižlavský

Ano, tuto knihu chci mít ve své knihovničce!
Skvěle popsaná a odvyprávěná historie hradu. Spolu s pověstmi a fotografiemi tvoří ucelený, dokonalý celek, nádhernou knihu. DOPORUČUJI!

18.05.2018 5 z 5

Biskup na snowboardu Biskup na snowboardu Tomáš Holub

" Stačí dělat věci nejlíp, jak dokážete, a doufat, že Hospodin zařídí všechno ostatní."

Stále doufám (nejsem ta odevzdaná ovečka, v jednom kuse vedu diskuzi :-) ) a věřím. Na druhou stranu neustále hledám, ač v produktivním věku (dle tabulek) :-), stále přemýšlím jaké je tady mé poslání, čemu se mám věnovat, co tady mám všechno vykonat,abych jednou mohla s klidnou tváří předstoupit před Hospodina.

Při četbě této knihy jsem si uvědomila, jak obrovský dar mi má babička předala. Jsem šťastná, že vím kam patřím :-), a jsem moc vděčná za každého člověka, knížku, který/á mi rozumí a vede mě.

Pane biskupe škoda, že jste tak daleko. Přeju hodně Božího požehnání a děkuji za super rozhovor :-)

23.04.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nic jsem nečekala, jen jsem se bála a ukázalo se, že oprávněně. Nic originálního a osobitého jsem v novém "pokračování" nenašla. Za mě to výstižně pojmenoval "kulanekstorm". Vše bylo jen (d)opsáno pro peníze a slávu!

31.01.2018 2 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Kouzelná, pohádková, sladká a tak romantická knížka... Ideální vánoční čtení. Prostě edice Pravá romance

25.12.2017 5 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

22 díl série, která mě neskutečně baví. Na časové ose jsme tak v 1/3 úspěšné kariéry Oldřicha z Chlumu a proto mi snad jen nesedí šikovnost Oty a Diviše :-). Nějak se nám do toho pan Vondruška zamotává. Jinak, ale super, má fantazie běží na plné obrátky a celé vyprávění se mi v hlavě promítá jako film. A to jsou panejo scény :-).
PS. se psaním musí panu Vondruškovi vypomáhat jeho žena nebo založil po vzoru věhlasných umělců tzv. Vondruškovu školu :-)
Jinak při svém pracovním vytížení nespí, nejí, neodpočívá. Klobouk dolů :-)

25.09.2017 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Opět jedna z mála knih, která mi zůstane zaseknuta hluboko v duši a ke které se budu ráda vracet. Paní Kolaříková píše nádhernou, košatou češtinou, radost číst! Bravo, děkuji a jen tak dál!

12.09.2017 5 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Krásná kniha, nádherná žena!!!
Knížku jsem poslouchala na CD. Skvělý nápad načíst knihu samotnou autorkou s jejím kouzelným vyjadřováním. Spousta našich spoluobčanů nemluví s takovou láskou a úctou k rodnému jazyku a zemi jako tato žena.
Paní Chantal DĚKUJI, bylo mi velkou ctí Vás poznat!

08.12.2016 5 z 5