cérka cérka komentáře u knih

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Z této série poslední kniha, která mi chyběla a mám přečteno.
Bohužel nijak nejásám. Pan Vondruška je skvělí vypravěč, ale vražd je v této knize opravdu moc a děj je na můj vkus velmi překombinovaný.

11.04.2016 3 z 5

Případ zrazeného krále Případ zrazeného krále Stanislav Češka

Moje první kniha od tohoto autora, velmi oceňuji snahu přiblížit nám tuto dobu. Osobně bych snad přivítala rozšíření děje o více informací ze života prostých lidí. Něco mi prostě chybělo, aby byl prožitek dokonalý.

27.03.2016 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Konečně dobře vypracovaný konec příběhu. Jinak, ale zmatek a na mě moc hádek, vražd a nesmrtelných hrdinů.

04.03.2016 4 z 5

Velmi jsem se těšila na druhý díl této ságy. Knihu jsem si vzala sebou na dovolenou a čekala, že i přes obsáhlost knihy ji zvládnu za dva dny. Nezvládla, četla se mi hůře než první díl, ale i tak mě bavila a trochu snad i poučila. Slyšela jsem, že se snad dočkáme dalších pěti dílů a tak ve skrytu duše doufám , že nebudou mít sestupnou tendenci a těším se na pokračování.

08.08.2015 4 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Palec nahoru a 5 hvězdiček za obálku knihy, ta mě velmi zaujala a kvůli ní jsem si knihu půjčila :-).
Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec to přišlo. Začala jsem "hltat" jednu stránku za druhou, dokud nebylo dočteno. Dávám 4 hvězdičky, příběh je zajímavě podaný, žádná laciná zápletka, postavičky nádherně popsané a i ta slzička ukápla.

26.06.2015 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Také malé zklamání. Chyběl hlavní vyšetřovatel, zmatek v postavách a hlavně příliš "růžová" práce kata a jeho pomocníků. Každopádně knihu jsem přečetla s chutí, rychle a až do samotného konce.

26.05.2015 4 z 5

Kralevic Karel (1334 - 1348) Kralevic Karel (1334 - 1348) Vlastimil Vondruška

Pro mne velmi monotónní, popisný a nezáživný děj. Jednotlivé postavy ke mně vůbec nepromlouvaly. Kdybych neznala jednotlivé postavy a jejich charaktery z jiných knih a dokumentů, nedokázala bych jim přiřadit žádnou tvář a myslela bych si, že se za vlády Lucemburků, kromě válčení a hašteření, nic neudálo. Už asi chápu proč se pan Vondruška Lucemburkům ve svých dílech vždy vyhýbal.
Věřte, že mě to strašně mrzí, ale tuto sérii zatím řadím k těm nejslabším historickým epopejím autora.

21.06.2024 3 z 5

Prostonárodní kuchařka Květy Fialové Prostonárodní kuchařka Květy Fialové Květa Fialová

Moc milé a inspirativní. Určitě pár receptů vyzkouším. Bakoňské kotlety s Falešnou humrovou pomazánkou budou mezi prvními :-).

16.04.2018 4 z 5

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Po druhém díle jsem šáhla s malým odstupem a na rozdíl od prvního dílu mi chvíli trvalo než jsem se začetla. Život v Croydnu mě nijak neokouzlil. Rober, Jane a doktor Morgan si mé sympatie také nezískali a styl vyprávění mě místy nebavil, nicméně ke konci dostal román opět spád a tak už momentálně s velkou chutí čtu díl třetí.

28.11.2017 4 z 5

Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Jan Bauer

Hezké, stručné shrnutí dějin a osudů osobností od Kroka až po generála Jana Šejnu. Nic moc nového jsem se ovšem nedozvěděla, historie se hold opakuje a podobných knih už bylo napsáno více.

15.08.2017 3 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Tak tento příběh se panu Vondruškovi opravdu povedl. Přečteno s velkou chutí za dva večery. Už se těším na další :-)

23.04.2017 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Očekávala jsem historický román pro ženy, ze staré dobré Anglie a dostala jsem ho. Chtěla jsem si u knihy odpočinout, trochu se bát, trochu se červenat a jo! Všechno to tam bylo! Za mě čtyři hvězdičky. Konec byl trochu nedotaženy, ale jinak pěkná červená knihovna :-)

22.04.2017 4 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Dramatický, milostný příběh, jehož hrdiny jsem si nakonec dokázala zamilovat. Jen jsem zpočátku tápala v ději, neustálé přeskakování v čase mě nutilo vracet se k předešlým kapitolám a proto jednu hvězdičku odebírám.

06.04.2017 4 z 5

Smrt a pohřby slavných aneb Poslední cesty osobností našich dějin Smrt a pohřby slavných aneb Poslední cesty osobností našich dějin Marie Michlová

Zajímavá a potřebná kniha! Jak jsem si všimla, dnešní konzumní společnost má nejraději desetiminutové obřady v krematoriu. Nejlépe v úzkém kruhu rodiny a nedej bože aby jim tak ještě někdo kondoloval, to už by vůbec nepřežili! Důstojnost, pečlivost a čas který naši předci věnovali poslednímu rozloučení je obdivuhodná a myslím že i záviděníhodná.
Jednu hvězdičku ubírám, kniha a naše osobnosti si zaslouží určitě kvalitnější fotografie.

15.12.2016 4 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Ač se s podobnými knihami v poslední době roztrhl pytel, mám na mysli prolínání osudů a minulosti se současností, tato má v sobě něco navíc. Její kouzlo mě prostě pohltilo a já knihu přečetla na "jeden nádech". Doporučuji, ten pocit který ve vás zůstane stojí za to!

14.11.2016 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Hluboký, krásný, smutný, šťastný, úsměvný...příběh. Stejně jako Chatrč úžasná kniha na kterou budu ještě dlouho myslet.

31.10.2016 5 z 5

Recepty z farmářského trhu. I. díl, Podzim-zima Recepty z farmářského trhu. I. díl, Podzim-zima Hana Michopulu

Prostudováno a prolistováno. Asi 10 receptů určitě vyzkouším. Zatím upečen dort z červené řepy. Luxusní záležitost a přitom tak jednoduchý! Chystám se na celerovou remuládu a mrkvový dort :-).
Jen malá připomínka, u některých druhů ovoce či zeleniny je receptů žalostně málo.

17.10.2016 4 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Ach Jůlie, ach Lídie, ach, ach, ach jak já se nemohla začíst. Děj a popisy krajiny se nekonečně táhly a já je začala přeskakovat. Strašně jsem se chtěla konečně něco dozvědět a někam se posunout. "Posunula" jsem se až v poslední pětině knihy a to už byl konec. Sladký, divný a najivní konec. (Je vůbec možné aby chlap utekl od nehody kterou zavinil, nechal tam svého syna, rok se "někde" skrýval a policie by mu nic neudělala? a vlastně všichni kolem to tak lehce a s úsměvem přešli? atd.)

17.09.2016 3 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Kniha se mnou putovala na dovolenou a já se do ní "zakousla" opravdu s velkou chutí. Děj mě hned na začátku chytil a držel a já četla kde se dalo. Ke konci mi ( a si i autorovi ) ovšem došly síly, proto jen čtyři hvězdičky. Možná na mě už těch válek a rodových pří bylo moc. Možná je má představa o králi Přemyslu Otakarovy II až moc ovlivněna knižní sérií Oldřicha z Chlumu. Každopádně doporučuji, až na tu váhu, super kniha nejen na dovolenou.

26.07.2016 4 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Výborná kniha, paní Horáková opět potvrdila svoje kvality. Doporučuju a doufám v pokračování :-)

07.07.2016 5 z 5