cérka cérka komentáře u knih

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Moc děkuji za tuto knihu. Svou vlastní domácnost mám 21 let, vařím až na výjimky každý den a myslím si, že chutně :-). Jenže co pořád vařit aby to bylo jiné, chutné a zdravé? Nejsme vegetariáni, ale rádi si dáme i něco bezmasého a můj manžel hlavně sladkého :-)
A tady je toho tolik. Paní Francová je pro mě takovou Magdalenou Dobromilou Rettigovou v bezmasé kuchyni. Ještě jednou děkuji a těším se až se pustím do druhého dílu, zítra vařím Jahelník a Pampeliškový med :-)

20.04.2016 5 z 5

Kriminální případy ze Šumavy Kriminální případy ze Šumavy kolektiv autorů

Když si člověk půjčí podobnou knihu, předpokládá vraždu na "každé stránce", zároveň napětí a nedočkavost jakpak si detektivové poradí a zapeklitý případ vyřeší.
V této knize je vyšetřování nuda, autor se snaží podat kriminální případy trochu jinak, popsat krásu Šumavy a na druhou stranu odpornost zločinu, ale to je tak všechno. Možná jsem čekala něco ve stylu vyšetřování 1.oddělení :-) a nedočkala se.

12.03.2016 3 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Oddechovka k jedné kávičce. Mám podobné zážitky s navigací i rodinného života. Zavzpomínala jsem na naše, mnohdy horké chvilky. Např. když nás navigace hnala po stezce pro chodce která končila na zahrádce rychlého občerstvení :-). Občerstvit jsem opravdu potřebovala. Na vyděšené tváře chodců a pejskařů nešlo jen tak zapomenout. Naštěstí máme na autě vysoký podvozek a nějaký ten obrubník a louka nás nezastaví :-)

22.02.2016 5 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Každá kniha, která mě něčím zaujme, má u mě skoro 100% šanci být přečtena (tady mě zaujal autor). Opravdu jsem se snažila a po tři večery si pořád dokola opakovala, vydrž, ono to přijde. Nepřišlo, je to opravdu úlet a knihu nedočtenou vracím.

13.01.2016 1 z 5

Malá zahrádka - velké výnosy Malá zahrádka - velké výnosy Rodolphe Grosléziat

Moc povedená publikace. Všechny odrůdy asi neseženu, ale některé nápady a doporučení určitě vyzkouším.

04.01.2016 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Smrtná zima = návrat do dětství. Knížka plná dobrodružství, přátelství, lásky (žádná erotika) a k tomu trochu napětí a tajemna. Zase jsem byla ta malá holka, která si čte potají pod peřinou i když ví, že si kazí oči a ráno má vstávat do školy :-)

09.11.2015 5 z 5

Nejsem namalovaná! Nejsem namalovaná! Alice Kopřivová

Úžasná oddechovka. Ze srdce jsem se zasmála, vzpomněla na vlastní trapasy a vyčistila si hlavu. Děkuju.

22.09.2015 5 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Trochu jiná kniha, než jsem si myslela při jejím půjčování :-)

25.12.2014 5 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Už delší dobu jsem se chystala na knihu tohoto autora. Mohu jen doufat, že jsem bohužel zvolila špatný titul, kniha mě totiž nijak neoslovila. Zanechala ve mně jen zklamání a pachuť nicoty. Z posmrtného života, jak je v této knize prezentován je mi zle a knihu nedoporučuji snad ani ateistům. Naprosto se neorientuji v důležitých a významných osobnostech Finska, tudíž pokud byl někde ukryt vtip a nadsázka, já jej neobjevila.

14.01.2018 2 z 5

Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Jan A. Novák

Poctivě přečtena 1/4 knihy, zbytek pouze prolistován. Bohužel jsem očekávala jiné pojetí knihy.

16.09.2017 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Má posedlost, přečíst každou knihu kterou začnu číst a tím pádem i všechna další pokračování se opět probudila :-)
Kniha se čte celkem dobře, zápletka není nijak složitá. Některé dialogy jsou zbytečně zdlouhavé, já osobně bych uvítala více děje a větší "švih"
Konec příběhu je mi jasný už teď, ale stejně si třetí díl přečtu :-)

13.09.2017 3 z 5

Chuť na lásku Chuť na lásku Zdenka Procházková

K přečtení knihy mě inspiroval vysoký počet rezervací v knihovně a tak jsem si řekla: "proč ne, zkusíš, maximálně odložíš". Ano odložila jsem, ale až po přečtení poslední stránky. Přečetla jsem najednou, za jeden jediný den a úžasně jsem si to užila. Smekám před paní Procházkovou, velice slušnou a kultivovanou formou hovoří/vzpomíná na svůj (nejen) intimní život, přátele, rodinu. Doporučuji !

20.02.2017 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Tak až na ten začátek, kdy pan Vondruška jako kolovrátek pořád dokola opakuje kdo je Oldřich, Oto, Diviš... se mi to líbilo. První knihy ze série jsou, ale mnohem kvalitnější a povedenější.

20.02.2017 4 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Při hodnocení této knihy jsem rozpačitá jako celá kniha. Nebylo to nejhorší, sem-tam se mi podařilo i začíst :-). Nicméně některé pasáže jsem musela přeskakovat a pořád donekonečna si opakovat, že se děj odehrává ve středověku.

24.10.2016 3 z 5

Tomáš Baťa zblízka Tomáš Baťa zblízka Pavel Hajný

Tato kniha patří díky Tomáši Baťovi k těm na které se nezapomíná a k jejímž myšlenkám se neustále vracíme. To co dokázal ve své době, jak dokázal motivovat lidi, poprat se s nepřízní osudu a nepřejícími lidmi. Úžasné. Co víc dodat?

"Co chceš - můžeš"
"Dělejme třeba nejnepatrnější věc na světě, ale dělejme ji nejlépe"
...

25.08.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Velmi ráda čtu ve svém oblíbeném koutku. Mezi kytičkami a lampou, abych na to lépe viděla :-). Když k tomu ještě ležím, v ruce mám skvělou knihu (a tato skvělá je!) a nikdo po mě nic nechce, je pohoda dokonalá :-). A tady se sešlo všechno, jen jsem občas musela vstát a "rozdýchat" to napětí. Doporučuju !!!

04.07.2016 5 z 5

Kriminální případy ze Šumavy II. Kriminální případy ze Šumavy II. kolektiv autorů

Těžko hledám slova, ale druhý díl se dle mého názoru povedl o 100% lépe. Knížku jsem si "užila". Případy jsou podány velmi čtivě. Na tu hrůzu, která se před lety na Šumavě odehrála, tak nějak mile, či snad přívětivě.

27.06.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Moc milá, lásky plná, romantická kniha. O vánocích a v 16 letech by se mi asi líbila mnohem víc :-).

11.04.2016 4 z 5

Vzlety a pády holešovské hraběnky Barbory Wrbnové Vzlety a pády holešovské hraběnky Barbory Wrbnové Robert Rohál

Velmi zajímavá kniha, přečetla jsem i doplněné druhé vydání.
Do Holešova to nemám daleko, přesto jsem netušila jak zajímavá a vzácná žena tady žila. Zámek i hřbitov určitě navštívím.

27.03.2016 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Jsem naprosto nadšená, skvělé! Přečteno za 2 dny a 1 noc (hold musím chodit na plný úvazek do práce), ale i pře značnou únavu naprostá spokojenost. Určitě si přečtu další autorčiny knihy a budu doporučovat ostatním čtenářům :)
Neuvěřitelný začátek, okamžitě vás vtáhne do děje a už nepustí. A konec ?Ten jen potvrdil autorčin um. Napětí a překvapení až do samotného konce. Prostě perfektní! :)

25.06.2024 5 z 5