Clash Clash komentáře u knih

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tato kniha mě dala opravdu zabrat, tolik slov co bych chtěl říct, si nechám pro sebe a vyjádřím se pouhým hodnocením, které je opravdu na místě. Smetí, které právem patří do odpadu.

25.03.2011 odpad!

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

První Coelhovka a také první radost z nalezení výtečného spisovatele. Kniha poukazuje na silné myšlenky, chování a poznatky před smrtí, která se rychle blíží. Výtečné propracování hlavní hrdinky Veroniky a zajímavé vytvoření imaginárního ústavu, který v knize poznáváme. Nemám snad žádné výhrady, spokojenost na plné čáře.

25.03.2011

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dekadentní klasika a velkolepé dílo, které si zaslouží být propagováno jako povinná četba a jedna z nejlépe napsaných knih vůbec. Oscar Wilde si zaslouží veliké ovace.

22.03.2011

Asi nejsilnější Murakami. Po dočtení knihy mi bylo opravdu nehezky, příběh zapůsobil tak jak měl a ke konci narůstající deprese byla skoro nepoživatelná. "Po každé, když na to pomyslím, znovu si uvědomím, jak moc je lidský život závislý na naprosté náhodě."

17.04.2012 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zde jsem se trochu přecenil, a pustil se do něčeho, co mému mozečku zabere hodně práce a času, než si vše srovná. Možná taky nesrovná, zůstane v tom chaos, který se časem bude přeměňovat na chtíč si tuto knihu zopakovat. Zážitek to byl určitě skvělý, ale tvorba Dostojevského bude vždy patřit mezi částečně nepochopené. Každopádně se už nemůžu dočkat Karamazovců!

03.12.2011 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

No, myslím, že vše co mělo být napsáno k této knize, už napsáno je. Milan Kundera naservíroval další skvost, který vás trochu potrápí svojí filozofickou krásou, provede otázkou nesmrtelnosti a seznámí vás s několika lidmi, kteří byli, jsou a budou nesmrtelní. Každý milovník Kunderovy literatury si zde najde určitě své. Plné hodnocení je zde na místě.

23.08.2011 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kdo chytá v žitě je dnes už docela známý pojem, ať už „to je o tom klukovi, co hází hustý hlášky a utekl ze školy“ nebo „kniha, kterou měl u sebe v době vraždy Johna Lennona vrah Mark David Chapman“. Pro mě to je ale unikátní dílo, které vás dokáže vyprostit ze špatné nálady, nebo právě naopak, dostat vás do té největší melancholie vůbec. Dílo napsané černým humorem, emočním výlevem citů a jednou takovou cestou z Pencey do New Yorku na kterou nikdy nezapomenete. Stylově napsaná Salingerovka a opravdový literární klenot, který nikdy nebude chybět v mé knihovně.

16.06.2011

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Po přečtení vám zbytou pouze smíšené myšlenky, které se skládají z dobrého pocitu, nebo z toho, který vás uhryzává a nutí začít žít správně. Coelho napsal dílo, které se zapsalo do dějin literatury jako veliký kult.

22.03.2011 4 z 5

Triumf zla Triumf zla Arthur Breisky

Na tuto knihu jsem zcela náhodou narazil v jednom zapadlém pardubickém antikvariátu. Neměl jsem vůbec zdání, na jaký skvost jsem narazil. Kniha, která vévodí mezi klenoty české dekadence. Breisky mě naprosto uchvátil, mnozí rádoby umělci by se zde měli učit.

Jsem dandy !

12.11.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mé vzpomínky na tuhle knihu byly ještě do nedávna jednostranné. Když zapátrám v paměti, jak jsem se k této četbě dostal, vybaví se mi Vánoce roku 2006, kdy mi knihu věnovala moje babička se slovy "Časem si to přečti. Je dobré vědět, že drogy jsou velice špatná věc." V té době jsem samozřejmě neměl dostatek rozumu na to, abych mohl příběhu více porozumět, slova jako heroin, absťák, detox, prostituce atd. mi neříkali nic. Postupem času jsem viděl i film, kterým jsem si vše srovnal, co vlastně háčko jako takové dokáže. Dnes můžu s čistou hlavou potvrdit, že si stojím za názorem, jaký představuje herák v tabulce na tom úplně posledním místě, kam s experimentováním mezi drogami nechci zajít. Očekáváte stále nějakou bombu, kterou jste ještě nezkusili a toužíte po nejlepším stavu? Prý můžete zkusit tento sajrajt. Kniha je napsána skvěle, zařadil bych ji i do povinné četby, kde by se s ní měli teenageři setkat už v útlém věku. Pročíst si, kam až je člověk schopen zajít ve veškeré své špíně pro daný pytlíček, a zvážit své rozhodnutí. Jediná věc, která mě trošku dráždí na okolí čtenářů je ta, že všichni by si měli uvědomit, k jaké látce toto dílo směřuje a neházet všechny drogy do jednoho pytle. Je to většinou reakce rodičů nebo těch, kterým se jakékoliv slovo ohledně omamných látek hnusí. Ale co si budeme nalhávat, už odedávna nás lidstvo posílá proti boji se všemi drogami a veškeré argumenty nás, který by něco vytkli zmizí jako prd ve větru. True is out there ...

27.09.2012 3 z 5

Brány vnímání Brány vnímání Aldous Huxley

Vynikající pohled a rozprava o meskalinu přímo z Huxleyho nekonečného tripu, který zapsal na sto nekončících stránek.

26.09.2012 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Nekonečná, téměř průzračná modř a Rjú Murakami. Od názvu až po příjmení autora jsem si říkal, zda se mi naskytne tak skvělá doba několika stránek, kterou mi už podává delší čas Haruki Murakami. Omyl. Naskytla se mi kniha a styl psaní, který jsem od japonského autora nečekal. Syrovost a šedá ponurost, která je zde vepsána mi otevřela oči. Od první stránky se nedočteme o ničem jiném než o heroinu, zvratkách a šoustačkách. Hlubokou myšlenku tu nenajdeme, ale jak se kniha blíží ke konci, zanechává v nás divnou nostalgii. Zde je opravdu nastíněna doba zážitků, kterou si autor musel projít, a za pomocí těchto 132 stránek na nás poslal pořádně omamnou dávku vzpomínek, kterou prožijeme s ním. Pro mne veliké překvapení.

16.03.2012 4 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Tohle je prostě zasranej hnus! Vítejte v Domě spisovatelů, kde se seznámíte s těmi nejdivnějšími lidmi, kteří Vám vrazí své příběhy. Nikoho nezajímá, že se vám pomyšlení na servané nehty, vcucnuté střeva, ufiknuté penisy a snězené zadky dělá nevolno, zde si prostě musíte sednout a číst. Zda se vám dělalo zle u 120 dnů sodomy či Amerického psycha, tak zde naleznete dvakrát větší nával všech nechutností, úchylností a odporností. Strašidla vás budou deprimovat, strašidla vás nenechají spát, strašidla vás zničí. Kniha naplněna tou nejhorší depresí, která sahá až do úplného dna lidské bestiálnosti. Jak povídky ubíhají, poznáváte u hlavních hrdinů ty nejhorší myšlenky, které si schovávali přímo pro vás, užijte si svatého Nestřevu, Matku Přírodu, Negativní náčelnici, Šéfkuchaře vraha a zbytek bezmocných spisovatelů. Užijte si Strašidla ! Možná, že vrcholné dílo mistra Palahniuka.

„Prosím, někomu to povězte. Vytvořte skutečný mír na zemi. Nechť jsou z nás všech… Strašidla.“

08.03.2012 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Sám Mácha na mne působil odpudivým dojmem. Zhurta jsem se přemohl i na knihu, která byla o něco lepší než sám spisovatel, ale to nemění nic na tom, že toto dílo je fakt otravné.

07.01.2012 1 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Pohodová a oddychová kniha, která vám dokáže nastínit krásný obraz krajiny Provence, a života v ní. Čtení, které potěší svojí psanou pohodou a skvělým vyprávěním.

05.08.2011

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Pohodové povídky, nad kterými nemusíte nijak více přemýšlet, zanechají vám příjemný pocit z dobře napsané knihy. Další důvod proč sáhnout po další knize od Pana Kundery.

26.07.2011 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Milá oddychovka, která neurazí a dokáže rozesmát. "Vážený pane," řekl pan Otis, "musím vás opravdu důrazně požádat, abyste si naolejoval ty řetězy, a přináším vám k tomu účelu lahvičku TAMMANYHO MAZADLA S VYCHÁZEJÍCÍM SLUNCEM. Tvrdí se, že dokonale účinkuje po jediném použití. Na obalu je o tom řada svědectví od několika nejvýznamnějších domorodých duchovních. Nechám vám je tadyhle u svíček pro ložnice, a kdybyste si přál, milerád vám ho opatřím víc."

21.05.2011 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Paul Remark

Legendární a překrásná kniha, která nás přinutí přečíst další skvosty od Remarqua.

21.05.2011

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Krásných, hodně složitých 93 stránek, které po přečtení ve vás nechají trýznivý pocit úzkosti. Mann sepsal opravdu parádní novelu, kterou si rád zase někdy zopakuji.

24.04.2011 5 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Nejhnusnější a zároveň nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četl. Ellis nemůže být normální člověk a každý, kdo si tuhle knihu přečte-bude se mu líbit, také nemůže být normální. Úžasné dílo z rukou opravdového cvoka/mistra.

22.03.2011 5 z 5