cukrovka cukrovka komentáře u knih

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Hezký druhý díl, za mě lepší než první. Čtivá romantika kde se neřeší jen láska, ale i vyrovnávání se s těžkým zraněním a nejistotou. Stačí okamžik a život se může otočit o 180°, pak je důležité mít okolo sebe rodinu a přátele kteří nás zase nasměrují správným směrem.

19.10.2022 5 z 5

Krize Krize Felix Francis

Posloucháno jako audiokniha. Zajímavý detektivní příběh z dostihového prostředí s jemnou romantickou linkou.

16.10.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Čtivá romantická oddechovka. Příběh je vyprávěn více z pohledu Richarda než Katy. Super je bonus v podobě povídky "Baby šéf" v závěru knihy.

16.10.2022 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Zajímavé čtení. Autor dokáže skvěle rozvinout konspirační teorie. Některé pasáže byli nudnější, něco dost přitažené za vlasy, ale mě se to dobře četlo.

12.10.2022 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Skvělé a napínavé čtení. Zajímavé téma disociační poruchy. Je zajímavé, co dokáže lidská mysl, aby se ochránila před traumaty.

12.10.2022 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Čtivá knížka od oblíbené autorky. Je zde dobře nakombinována romantika s napětím.

10.10.2022 5 z 5

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Posloucháno jako audiokniha a rozhodně nejsem zklamána. Jedná se o krátké úvahy a zamyšlení na různá témata. Není to třeskutě vtipné, ale některá zamyšlení úsměv vyvolají.

09.10.2022 4 z 5

Kuchyně pozdního středověku Kuchyně pozdního středověku Monika Feyfrlíková Černá

Tenká knížka, která přehledně a stručně uvede čtenáře do středověké kuchyně. Zajímavé informace o vaření, nádobí a potravinách dané doby. Recepty na závěr lákají k vyzkoušení.

08.10.2022 4 z 5

Strážci posvátných cest Strážci posvátných cest Otomar Dvořák

Zajímavá knížka plná krásných fotografií z okolí Rakovníka. Autor čtivě kombinuje mýty a báje s historickými fakty.

06.10.2022 4 z 5

Patnáctý skandál Patnáctý skandál James Patterson

Čte se to jako vždycky dobře, jen mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Všude samý agent, konspirace a Lindsay rozhodně není matkou roku. Buď je v práci nebo s kámoškama a dítě má u sousedky.

04.10.2022 3 z 5

Čtrnáctý hřích Čtrnáctý hřích James Patterson

Opět zdařilá detektivní oddechovka. Krátké kapitoly zvyšují čtivost. Je zde dobře nakombinováno detektivní vyšetřování a soukromí kamarádek z ŽVK.

04.10.2022 4 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Čtivá detektivní oddechovka. Kromě vyšetřování se dozvídáme i hodně ze soukromí holek z Ženského vyšetřovacího klubu. Čtivost zvyšují krátké kapitoly a několik linek příběhu.

02.10.2022 4 z 5

Jizva Jizva Alice Broadway

Závěrečný díl série, který nám přinesl řešení. Závěr byl ale na můj vkus dost nerozvinutý, spíše useknutý. Přesto se mi příběh líbil, nabídl nám zajímavý svět a ukazuje, že nic není černobílé.

01.10.2022 3 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

Opět krásná obálka. V tomto díle se dozvídáme více o prázdných a jejich zvycích. Krásně ukázáno, že v životě není nic černobílé a vždy záleží na úhlu pohledu.

30.09.2022 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Krásná obálka, zajímavý námět. I když je knížka pro mladší čtenáře, mě docela zaujala. Zajímavý svět, kde se všechny události zapisují na kůži. I svět prázdných může být zajímavý. Nic náročného, ale pro oddech dobré.

28.09.2022 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Čtivý příběh který je zasazen do zajímavého prostředí Falkland. Knížka má pomalejší rozjezd. Autorka dokáže skvěle popsat drsnou přírodu pro mě neznámé oblasti. Příběh je rozdělen na tři části, jejichž hlavními hrdiny jsou lidé psychicky zlomení hledající cestu k vykoupení.

28.09.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Čtivý a velmi zajímavý příběh. Jak už jsem u této autorky zvyklá, spíš než detektivka je to o vztazích a tajemstvích v rodině, komunitě. Navíc je zde krásně popsaná příroda.

23.09.2022 5 z 5

Malý a velký Mefisto Malý a velký Mefisto Fan Vavřincová (p)

Super detektivní čtení. Humor, dedukce, čeština plná zastaralých výrazů.

19.09.2022 5 z 5

Strečink pro 50+ - Pružnost a aktivní život bez úrazů Strečink pro 50+ - Pružnost a aktivní život bez úrazů Karl Knopf

Vzhledem k tomu, že chodím pravidelně cvičit power jógu, nic nového jsem zde neobjevila. Tato kniha je spíš pro někoho, kdo nikdy necvičil a chce se sebou začít něco dělat.

16.09.2022 3 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Zajímavý a velmi čtiví příběh. Je zde dobře nakombinovaná romantika s detektivní zápletkou.

16.09.2022 5 z 5