cziss cziss komentáře u knih

Pánové, buďte šik! Pánové, buďte šik! Corinne Lechevalier

Je to zevrubný průvodce módou pro pány. Dostanete trošku vhled k tomu jaký jste typ a jaké barvy vám budou slušet, také jak barvy kombinovat. Pak tam je několik typů jak kombinovat oblečení, několik návodů na vázání kravaty atp.

27.02.2023 5 z 5

Vesmírný zabiják Vesmírný zabiják Steve Jackson

Moc pěkný sci-fi GB a díky autorství p. Chapmana i skvěle hratelný.

02.02.2023 5 z 5

Talisman smrti Talisman smrti Steve Jackson

Tenhle díl mě utvrdil v tom, že ty lepší až nejlepší kousky z FF série jsou ty, které nepsali Jackson a Livingstone.

Ale ke knize - máme tu atraktivní prostředí, vyváženou obtížnost a minimum chytáku. GB lze dohrát intuitivně. Prostě paráda.

23.01.2023 5 z 5

Zpívánky 3 Zpívánky 3 Kateřina Sadílková

Opět vynikající písničková albiknížka.

01.01.2023 5 z 5

100 mozkocvičných hádanek 100 mozkocvičných hádanek Rob Eastaway

Ideální kniha ho ty, kteří po intelektuální sebemrskačství :)

29.12.2022 5 z 5

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Můj první komiksový GB a musím ho zhodnotit jako vynikající. Tato platforma je zde využita na maximum, ať už pro vznik bonusových sekcí nebo easter eggů. Vizuálně bych to hodnotil pro děti, klidně i ty menší. Jsou tam ale i pěkně těžké hádanky. Hrací doba mě překvapila, GB slibuje opravdu hodně zábavy.

26.12.2022 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tuto knížku jsem si koupil kvůli povídce Sestřičky z Elurie, poslednímu textu přímo z příběhu Temné věže, který jsem nečetl a říkám díky. Zbytek povídek lze ohodnotit od podprůměru po nadprůměr. Nebyl špatný Pán v černém obleku, Všechno je definitivní a Silniční virus...

25.12.2022 3 z 5

Když myšky šeptají Když myšky šeptají kolektiv autorů

Opět vynikající knížka pro menší děti.

06.12.2022 5 z 5

Kouzelné hudební nástroje: Piano a bubny Kouzelné hudební nástroje: Piano a bubny kolektiv autorů

Prostě piano a bubny, děti si s tím vyhrají :)

04.12.2022 5 z 5

Mořské pohádky Mořské pohádky kolektiv autorů

Hravá písmenka Hravá písmenka Lucie Krystlíková

04.12.2022 5 z 5

Už vím jak Už vím jak kolektiv autorů

Betlém Betlém Eva Nejedlová

Moc pěkně zpracovaný belém. Ze zadní strany jsou kolegy, ocenil bych spíš, kdyby nebyly v orchestrální verzi s předehrou, ale kdyby byly trochu civilnější.

04.12.2022 4 z 5

Statisté Statisté Arnon Grunberg

Kdyby to nebyla fikce, tak by to nebyl román, ale deník. Deník plný ztřeštěností, bizarních nápadů a humoru. Mě se to moc líbilo, asi i proto, že tu knížku mám z knihobudky, tak je to pro mě úlet dvakrát - k takovéto knížce byl jinak určitě nepřišel.

27.11.2022 5 z 5

Jeskyně sněžné čarodějnice Jeskyně sněžné čarodějnice Ian Livingstone

Celkem zajímavý díl, sice se to jmenuje Jeskyně sněžné čarodějnice, ale tato lokace tvoří pouze trochu větší půlku knihy. Sám nevím, jestli je to dobře nebo špatně, protože sněžná jeskyně mě bavila. Do celkového konce musíte jaksi doputovat. Je klasicky tu pár chytáků, instantních smrtí a (jak jinak) nutnost sehnat konkrétní předměty.

16.11.2022 4 z 5

V bažinách škorpiónů V bažinách škorpiónů Ian Livingstone

Bohužel v knize není uveden skutečný autor aby bylo jasné, že už je to "pouze" franšíza. Na GB je to totiž dost znát. Tentokrát máte na výběr mezi třemi zadavateli úkolu - dobro, neutrál, zlo. Ve hře je i prvek, že můžete kouzlit. Pokud vezmete práci za dobro a neutrála, je to poměrně dost jednoduché dobrodružství a v podstatě by se dalo "sfouknout" na jedinkrát. V tomto případě jsou kouzla víceméně zbytečná. Pokud je zadavatelem zlý čaroděj, tak už se dá opravdu hovořit o nějakém questu. Bohužel hru trochu kazí to, že se autor rozhodl, že jste spíš kladná postava nehledě na výběr questu a pokud tedy chcete být opravdu zlí (a vcítit se tak do role:) ), tak vám to sem tam kazí. A to mě přijde poněkud nelogické - dobrák by přece nepracoval pro zjevné zlo. Co se mi líbilo bylo to, že se v knize můžete pohybovat volně.

16.11.2022 3 z 5

Conan - Hodina draka Conan - Hodina draka Robert Ervin Howard

Conan trošku netypicky jako král a ne jako pouze obyčejný dobrodruh. Přesto se v knize k tomu kralování moc nedostane a tak čtenáře neochudí o boje s příšerami, čaroději či prostými darebáky. Exotických a tajemných lokací je trochu méně, než je zvykem, za to má knížka souvislý děj. Je to pěkná oddechovka.

10.11.2022 3 z 5

Ostrov ještěřího krále Ostrov ještěřího krále Ian Livingstone

Pro mě tento GB byl příjemná změna víc lineárního dobrodružství s několika indiciemi s menším množstvím zrad a chytáků.

01.11.2022 4 z 5

Axiomat Axiomat Greg Egan

Soubor povídek, menší půlka dobré až velmi dobré, ta větší méně dobré až nic moc.

27.10.2022 3 z 5

Duha gravitace Duha gravitace Thomas Pynchon

Protože jsem to nedočetl, tak to nebudu ani hodnotit, abych byl fér - jinak bych tomu dal tak hvězdu. Sem tam mě něco zaujalo, sem tam mě něco pobavilo, ale jinak mi to celé jaksi unikalo. A trápit se 776 stránek? Takový masochista nejsem.

20.10.2022