dpxcz dpxcz komentáře u knih

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Začátek super, postavy se vyvíjely, ale pak přišla cca strana 200 a nevím, co se stalo. Prostě mě to přestalo bavit a až do konce jsem se nenahodil na úvodní pozitivní vlnu.

25.09.2020 4 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Taková oddychovka s hororovým nádechem na jeden večer.

04.09.2020 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dlouho jsem se odhodlával tuhle bichli přečíst, až mi prostě zbyla jako poslední z hromádky ke čtení.
Bavila mě ta apokalyptická atmosféra od začátku do konce. I přes mnoho postav jsem se v pohodě orientoval. Ale prostředek bych možná trochu zkrátil. Určitě nelituju, že jsem knihu přečetl a je o čem přemýšlet.

02.09.2020 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Bachmannovky od Kinga mě baví...

16.08.2020 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

U prvotiny jsem prohlásil, že Merglová je bohyně. Bohužel u této knihy to už prohlásit nemohu. Ale!!! Kniha se mi líbila a docela se povedla, ale z mého pohledu nedosáhla na Píseň oceli. Každopádně jsem pln očekávání další Michaeliny knihy.

25.07.2020 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Kniha se četla velmi dobře. Pěkně popsaná alternativní historie. Wow zážitek jako u knihy "Propast času" se sice opět nekonal, ale stejně jsem se bavil.

22.07.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tak já mám přečteno. Knížka je docela útlá, takže se čte rychle i proto, že to je psáno z pohledu naivního dítěte. Konec mě docela vyděsil, vůbec jsem to nečekal a proto nemám takovéhle knihy z prostředí války rád.

03.07.2020 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Dlouho jsem Juraji Červenákovi odolával až jsem se začetl do této knihy. Musím říct, že mě kniha neskutečně bavila. Už mám připravený další díl a Juraje si přidávám do oblíbených autorů.

26.05.2020 5 z 5

Krev teče vždycky červená Krev teče vždycky červená Hanina Veselá

Kniha je zbytečně dlouhá, nečetla se mi úplně nejlépe. V půlce jsem ji musel odložit a přečíst něco jiného. Nakonec jsem ji dočetl, ale musel jsem se občas přemlouvat.

11.03.2020 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Merglová je bohyně! Tak skvělou fantazy jsem od debutující autorky nečekal. Knihu jsem od první do poslední stránky nemohl odložit, dokud jsem ji celou jedním dechem nepřečetl. Četlo se to lehce, všemu jsem uvěřil, často jsem se u toho křenil a ty břitké dialogy mi připomněly Petra Hetešu mixnutého se světem Krvavého pohraničí Vladimíra Šlechty... Přidávám si autorku mezi oblíbené a netrpělivě čekám na další velkolepé dílo!
A všem přeji hezký večer a hvězdičkovou noc s touto knihou... :)

18.02.2020 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Bohužel i přes všechny ty kladné ohlasy na knihu mám asi opačný názor. S knihou jsem se docela pral. Bylo to jak na horské dráze. Jednou mě to bavilo a za chvíli zase ne. A ty chvíle, kdy mě to nebavilo, převládaly. Kniha je napsaná dobře, ale prostě mi nesedla a nechytla mě jako třeba Rothfussova Kronika královraha nebo Šlechtovo Krvavé pohraničí, kde jsem hltal každou knihu z těch 11 dílů.
Další díl už číst nebudu...

26.01.2020 3 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Jo, Heteša, Baltimore, Jack Daniels a supr čtení... Prostě vše, co od toho čekáte...

19.12.2019 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Kniha výborně zachycuje absurditu dnešní doby, je drzá, povrchní a užívá řeči současné generace Y. Je to taková rychločetba na jedno odpoledne.

10.11.2019 3 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Děj probíhá poklidně, dobře se čte. Díky krátkým kapitolám mi kniha ubíhala pod rukama. Rád jsem sledoval vzestup i pád hlavních postav a nerad se s nima na konci loučil.
Nejpochmurnější část knihy byla samozřejmě, když se děj přehoupl do války.
Nicméně sám od sebe bych knihu nezačal číst, takže jsem rád, že v rámci čtenářského klubu jsme si ji mohli přečíst společně.

28.10.2019 4 z 5

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

První půlka knihy mě hodně bavila. S druhou půlkou to už bylo horší a těžko jsem se prokousával ke konci... Jsem zvědav na pokračování...
A formát knihy A4 je naprosto příšerný... Pořád jsem si myslel, že čtu skripta.

24.10.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha byla vcelku čitelná, ale rodinná dramata úplně nemusím. Na film se dívat určitě nebudu, až tak mě kniha nenadchla.

13.08.2019 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Hraničářská série je super letní čtivo, kde se každá knížka dá přelouskat za jeden večer. Bohužel ale už jsem tím přesycený.

07.06.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Téma bylo velmi zajímavé. Kniha je z kategorie Young Adult, takže pochopitelné a čtivé i pro mladší čtenáře.
Ze začátku mi kniha hodně připomínala sérii "Inkarnace nesmrtelnosti" od Pierse Anthonyho. (Tuhle sérii rozhodně doporučuji přečíst, 1. kniha: Na bledém oři.)

I přes to, že je kniha YA, tak tam nebyl nějaký zbytečný přeslazený románek, jak je třeba zvykem u nakladatelství CooBoo. Na druhou stranu mi hodně bylo nepříjemné, že zde jsou nějací nadlidi, kteří náhodně rozhodují o smrti ostatních a ti se tomu musí podřídit. A když ne, pak smrt stihne i tvou rodinu.

Paralelu bych v tomhle našel třeba v naší komunistické historii, kdy pokud rebeluješ proti režimu, pak stihne trest i tvou rodinu (děti nemohou studovat, ty přijdeš o dobrou práci,...).

A samozřejmě bylo jasné, že pokud dáme rozhodování o smrti do rukou jedné skupině lidí, najdou se tam i tací, kteří dají průchod svým sadistickým sklonům a bude docházet k legálním masakrům.

Jinak se rozhodně chystám na druhý díl, až se mi dostane pod ruku.

02.06.2019 4 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Kniha má velmi originální námět, je vtipná a velmi dobře se čte.

15.05.2019 5 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Já vlastně ke knize nemám co říct. Napsané to bylo dobře, pěkně se to četlo, děj ubíhal. Nezanechalo to ve mě nic, nad čím bych chtěl přemýšlet. Pro mě to byla taková jednohubka.

09.03.2019 4 z 5