dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Další z oblíbených, líbily se mi ty příběhy o písmenkách :)

19.02.2014 3 z 5

Slůně Olli Slůně Olli Burny Bos

Překrásná melancholická pohádka s nádhernými ilustracemi. Milovala jsem ji :)

19.02.2014 3 z 5

Kde obchází Jonáš Kde obchází Jonáš Vlasta Váňová

Na knihu mám letmé vzpomínky, že nebyla špatná. Taková dobrodružná a pěkně ilustrovaná.

15.02.2014 2 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Příjemná, oddechová četba na volný čas nebo dovolenou, která potěší každou ženu. O dvou kamarádkách, které ubíjí partneři a hlavně stereotyp, zatímco jedna pálí mosty, druhá po krátkém flirtu pozná, že i přes to svého muže miluje.

15.02.2014 3 z 5

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

užitečná přípravka :)

11.02.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je těžké napsat něco jako recenzi k tak lidmi diskutované a populární knize. Jsou na ni dva pohledy, první skupina žen ( protože si myslím, že muži čtou takovou knihu jen výjímečně, je to ženská lit. ) , považuje knihu za úžasnou, dokonalou a přečtenou jedním dechem. Pro druhou je to brak. Knihu vidím asi tak, myslím, že z hlediska literární kritiky to není žádná sláva a asi nikdy nevstoupí do žebříčku kvalitní lit. nejedná se o nic vyjímečného. Na druhou stranu to zase nevidím jako vyložený brak. Svoje fanoušky to má, i když na to asi mají největší podíl média propagace knihy. Je spousta čtenářek, které mají rády románovou lit. Existuje spousta autorek, celkem čtených, které píšou o podobné tématice ( Lanczová, Barbara Nesvatbová ), prostě ty ženské románky. Kniha je na podobné úrovni, jedná se o milostný příběh, akorát zde nejsou čtenáři ušetřeni žádných detailních erotických popisků a o sexu se mluví zcela bez obalu. To dělá z knihy jedinečnou. Já sama jsem ji četla poměrně rychle s pocity, četla jsi lepší a kvalitnější knihy, ale vyloženě špatný to není. Jedná se o průměrnou četbu, která slouží spíš k odreagování a počtení si o sexu.

07.02.2014 3 z 5

Trýzeň Trýzeň Cat Clarke

Od prvních stránek neuvěřitelně čtivá kniha. Líbil se mi jazyk, čte se dobře. Celý příběh je napínavý, líbí se mi otevřený konec, ale možná bych přece jen trochu víc naznačila, jak to vlastně s holkama dopadne. Zajímalo by mě, co prožijí po odhalení viny. Mám ráda knihy o lidské psychice, spisovatelka skvěle popsala myšlenky holek a její silnou stránkou je, že vystihla skvěle povahu holek. Lehkou kritiku bych dala k tomu, že mohla víc nám poodhalit a pohrát si s psychikou dalších holek - Polly, Cass atp. a víc o nich napsat, ale na druhou stranu chápu, že možná byl účel nechat je epizodními postavami.

26.01.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Překrásná kniha a jedna z mých nejoblíbenějších. Myslím, že autorka se stane také brzy velmi uznávanou spisovatelkou, o které se bude učit. Kniha mě vtáhla do světa magie, věštění a umění bohyní, což je něco, co mě baví a zajímá. Drsný byl ale celý děj i osud tamních žen. Knihu si musíte přečíst, jak se začtete, nejde odložit.

16.01.2014 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Tohle mi přišlo trochu slabší. Napsala o dost lepší knihy. Nevím, proč přirovnává ty chlapi k opicím a taky to byl trochu laciný příběh. Holka před šíleným otčímem a matkou v depresích utíká a hledá svou lásku. Chodí s inteligentním panicem a mamánkem, pak šíleným alkoholikem, kterého odkopne po ztrátě nohou. Nakonec nevydařené manželství a neplodnost. Myslím, že z hlavní hrdinky dělala zbytečně chudinku a naivku. Co se mi však líbilo, byl otevřený konec. Ty mám u knih ráda. :)

16.01.2014 1 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Opravdu člověk, který si zaslouží být označován za spisovatele a být mezi klasiky v učebnici literatury. Něco takového jsem snad nečetla. Je škoda, že toho nenapsal víc. Je to absurdní i šílené čtení. Člověk se probudí jako brouk a nakonec umře a nikdo ho vlastně nelituje, protože kdo by litoval brouka.... Obdivuji ho jako autora. I když je to těžší čtení, mám ho ráda.

16.01.2014 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Klasika!

27.12.2013 4 z 5

Pasťák Pasťák Antonín Horák

Popravdě jsem asi čekala víc. Víc naturalistickou knihu, myslím, že autor prostředí pasťáku trochu idealizuje a snaží se vidět v chovancích to lepší. S vyjímkou Lady :-) Jinak je kniha parádní, čtivý jazyk, hrdinka je moc křehká holka na chovanku pasťáku.

27.12.2013 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Temná a ponurá kniha. Kafku jde milovat nebo nemuset, nic mezi tím. Má osobitý a nenapodobitelný styl. Myslím, že děj této knihy vám v hlavě zůstane.

21.12.2013 4 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Tři ženy a tři osudy, ani jedna to nemá lehké. Monyová umí psát o partnerských vztazích. Ingrid má typickou depresi z toho, že ji opustil manžel za jinou. Každá žena co to zažila by ji potvrdila, jak je to pravda. Nenávidí novou ženu svého partnera. Pokouší se najít si útěchu u sympatického Petra s 3 dětmi. Nová žena jejího Roberta - Lenka, však nemá tak záviděnihodný život. Nenávidí ji Robertova dcera Eliška, nemůže otěhotnět, má problémový vztah s rodiči, kteří ji nemusí a do toho se ukazuje, že i když čeká dítě s Robertem, není vše jak má být. Má nejlepší kamarádku Moniku, která se zase nemůže vyrovnat s tím, že její Damián ji tají jak to měl se svou manželkou. Nakonec všechno dopadne až překvapivě jinak.

23.11.2013 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsou určité knihy a určití spisovatelé, kteří vstoupí do dějin světové literatury, a mají navždy své nezastupitelné místo v hodinách literatury. Jsou to legendární a spisovatelé a legendární knihy. Jsou poklady, které se pak šíří pro další generace. A mezi ně se musí zařadit i tahle autorka a kniha. Tohle není jedna z mnoha knih které najdete v knihkupectví, tohle je něco, co byste si měli přečíst! Není to klasický ženský román červené knihovny typu - ona a on se zamilují, pak je tam zápletka, nějaký bla bla bla a přeslazenej happyend. To ani omylem, knihu jsem číst nechtěla, protože ženské romány moc nemusím, ale tohle bylo tak diametrálně odlišné od klasických románů. Je to příběh o lásce, ale ve zcela jiné podobě. Šířit tu knihu dál! Je to něco, co zatím snad ani nebylo napsáno. Až na konci pochopíte celou pointu knihy a zůstane ve vás nesmazatelný pocit. Je to kniha, která vás asi rozpláče a někam pak mentálně posune a o tom dobré knihy jsou. Tohle je klenot mezi knihami - nádhera!

17.11.2013 5 z 5

Svět normálních kluků Svět normálních kluků K. M. Soehnlein

Jedná se o skvělou knihu, ale musím se přiznat, že místy mi přišla napsaná nudně, až jsem se musela do čtení nutit. Neměla nějak spád. Přišla mi chvílemi až nudná. Tématika má hodně co do sebe.

06.11.2013 2 z 5

Jedna ze skvěle napsaných knih o drogové problematice. Velmi se mi líbila. Myslím, že si ji mohou přečíst nejen puberťáčky, ale je vhodná i pro rodiny, učitele. Perfektní pohled do nitra i problematiky dospívajících.

06.11.2013 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Jedna z těch nejlepších, co jsem kdy četla. Myslím, že jsem ještě nikdy nic podobného nečetla a děj mě pohltil. Knihu nešlo odložit. Kniha má hluboký podtext a myšlenku.

24.10.2013 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nejsem moc na veršované knihy, ale tahle se mi moc líbila. Nezapomenutelné verše plné lásky. Nádhera.

06.10.2013 4 z 5

Čistý plamen Čistý plamen John Steinbeck

Ta problematika mě zajímá, vím že to, jak si o tom povídali partneři bylo pravdivé, ale moc mě to jako celek nebavilo. Oproti o myších a lidech velká změna....

04.10.2013