dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Přijde mi, že kniha je trochu přechválená, ale každopádně nezklame nikoho, kdo má rád detektivky nebo psychologické příběhy. Líbila se mi forma jakou je napsaná, jak autorka mluví se svou sestrou. Zápletka byla nečekaná, ten styl je dobře napsaný. Do poslední chvíle nevíte, jak kniha dopadne a co od ní můžete čekat. To mám na nich ráda. Nutí číst, protože všude čeká něco neobvyklého. Konec si může čtenář určit sám jak ho chce, což se mně osobně líbí. Mám radši otevřené konce. Podle mne Bee umírá. Strašně se mi líbil ten vztah co měla k sestře Tess. O tom jaká je povaha Tess si člověk může udělat dokonalou představu. Epizodní postavy mají také svůj význam. Nejsme schopni určit, kdo může být pachatel, jestli psycholog, Tess milenec a otec dítěte či její do ní zamilovaný kamarád. Detektivka s výzkumem CF je dobrá :))

28.05.2013 4 z 5

Její pastorkyňa (román) Její pastorkyňa (román) Gabriela Preissová

Krásné čtení :) I když mi bylo smutno s osudu Jenůfy, Lacy i její maminky nakonec. Její jednání se dalo po tom všem, čím si prošla pochopit a navíc svobodná matka byla tehdy úplná hanba. Smutné, realistické čtení.

18.04.2013

Noc a naděje Noc a naděje Arnošt Lustig

Lustig je umělec a umí o tématu holocaust psát krásně :) Některé jeho knížky mám moc ráda. Tohle mystické drama s ghetta jsem si oblíbila. Líbí se mi povídka Děti. O dvou kamarádech. Viki a Kuba. Vikimu se líbí Helenka, rád by se o ni staral. Oba chlapce pojí přátelství. Nebo povídka Anna a Šťepán. Děsivě ponuré jsou i povídky Naděje a Růžová ulice. Lidi zlomení životem, drsné podmínky a boj o přežití. My si ani nedovedeme představit, jak se tehdy žilo....

18.04.2013 5 z 5

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Kdysi mi to přišlo jako zajímavý příběh, ale dnes bych to spíš hodnotila jako brak o trochu naivní holce, co si neumí vážit a doplatí na to! Nicméně je to velmi čtivě psané, takže se to čte dobře :)

25.03.2013

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Určitě syrová zpověď, ukazuje na problematiku anorexie z pozice nemocné i matky. Ale bohužel často mi pasáže přišly napsané až moc nudně a úplně mi nesedl styl psaní. Velmi však oceňuji, že obě mají sílu svůj boj tak dobře popsat.

23.03.2013 2 z 5

Pod sněhovou přikrývkou Pod sněhovou přikrývkou Vlasta Pittnerová

Některé příběhy zajímavé. Třeba smrt malého chlapce, co šel do služby a zemřel při cestě domů ve vánici. Nebo dědeček co kupoval vnučce vytoužený řetízek a též umrzl... Holčička z dětského domova, oblíbená vychovatelkou, co se dostala do dobré rodiny, velmi si ji oblíbila nová maminka. Nové mamince připomínala mrtvou dceru a celou lásku dala jí. Dívku potká i výhodný sňatek.

23.03.2013

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Pokud má někdo odvahu číst o zničeném dětství a problematice týraných dětí, sáhl po tom pravém. Příběh, který jsem četla s mrazením v zádech.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Přečteno během odpoledne... Troufnu si říct, že jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Byl skvělý nápad, popsat holocaust očima malých dětí, určitě to byla zajímavá myšlenka, i když konec vám trhá srdce...

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu vyjimečná knížka! Určitě má na to, aby vstoupila do lit. o jaké se učí děti ve škole. Umí neobyčejně citlivě a skvěle podat druhou světovou válku. Vypravěč je Smrt a vše se děje holce, jaká má neobyčejnou sílu do života. Už po prvních stránkách na mně dýchla taková zvláštní atmosféra... Autor skvěle popisuje válkou zasažené město, Liesel novou rodinu, schovaného Žida i myšlenky.

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Povedené :) Určitě nabourá bariéru toho, jak s dětmi mluvit o smrti. Hlavně pro malé čtenáře a rodiče.

03.02.2013

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Myslím, že knížka pro děti to tak úplně není. My si ji četli ve škole, děj to má a myšlenku taky. Určitě citlivě a realisticky pojednává o tom onemocnění.

03.02.2013 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Musí se přelouskat začátek, který je nudný, než se rozjede... ale zase po tom vás to opravdu chytne :)

25.01.2013 4 z 5

Už v knihkupectví mě velmi zaujala. Luxusní a tajemné obrázky, zajímavý začátek, děj který vás vtáhne a nakonec se to vyvine dost nečekaně. Určitě jeden z nejlepších čtenářských zážitků.

25.01.2013 5 z 5

24 adventných príbehov 24 adventných príbehov Katharina von Krosigk

Jako dítěti mi to četla babička před Vánoci. Mám s touhle knížkou pěkný vzpomínky :)

23.12.2012 5 z 5

Všetečný vánoční andělíček a jiné příběhy Všetečný vánoční andělíček a jiné příběhy Margot Meusel

Moje oblíbená dětská knížka :=) Skvěle ladila k Vánocům.

23.12.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mělo by být podle v povinné četbě. Je to mrazivý, děsivý, šílený, poutavě psaný, naturalistický a opravdu to přečte snad každý koho znám jedním dechem. Myslím, že se k ní určitě po čase vrátím a navždy zanechá pocit který vás bude varovat před drogou.

23.12.2012 5 z 5

Na statku a v chaloupce (1 povídka) Na statku a v chaloupce (1 povídka) Vítězslav Hálek

I když knížka byla ze seznamu povinné četby a zněla nezáživně, o to víc mě dostal děj. Smutný začátek a nakonec to tak dobře dopadlo. Je v tom kus lidové moudrosti

23.12.2012

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Smutné, baladické, napínavé, čtivé

15.11.2012

Nevíte, kdo mě zabil? Nevíte, kdo mě zabil? Eva Michorová

Nenadchlo mně to a neuměla jsem se začíst... Sice ty pasáže u psychiatra byly zábavné, ale jinak moc to nebyl můj styl.

08.11.2012

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Těžké čtení, hlavně jde o čtení mezi řádky. Musíte citáty a myšlenky hledat.

07.11.2012