daza.dt daza.dt komentáře u knih

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Přiznám se, knížka mě hodně zklamala. Přemlouvala jsem se ke čtení.

18.04.2019 2 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Na knihu jsem čekala přes půl roku, než na mě v knihovně přišla řada :)
Opět obrovský reklamní boom, obsah za propagací dost pokulhával. Nicméně - knížka se četla rychle, nic složitého, nic náročného - milá oddychovka.
Jednu věc z obsahu musím za sebe vypíchnout (str. 29 - pokud byste hledali) ..."Může se to zdát prosté, ale kolik z nás si neudělá čas na snídani? Kolik z nás rychle vypláchne šálek, aby si do něj nalil kávu, kterou vypije vestoje v kuchyni u dřezu, a je líný si namazat chleba?".... tak to mě dostalo - nějak jsem se tak nějak zahlédla . :) Takže slibuji - budu snídat pořádně.

12.03.2019 4 z 5

Kontrabas Kontrabas Patrick Süskind

Knížka je opravdu tenká a přečtená je za chvilku. Pro hudebníky, především hráče na kontrabas - povinná četba. :) Škoda, že jsem nestihla představení s panem Heřmánkem - muselo to být úžasné.

20.02.2019 5 z 5

Zvířecí detektiv Zvířecí detektiv Tom Watkins

Super oddychovka, četla se rychle. Naštěstí se mi žádné zvíře ještě neztratilo, ten pocit musí být šílený - když nevíte co se vám s vaším zlatíčkem stalo. Díky za to, že existují lidé jako je Tom Watkins.

18.02.2019 4 z 5

Kletba Vikingů Kletba Vikingů Shirley Waters

Přiznám se, pro mě docela zklamání. Taková hodně jednoduchá variace na Cizinku. A ten přeslazený konec už byl vážně moc.

25.01.2019 3 z 5

Amazonky na přelomu věků Amazonky na přelomu věků Diana Průšová

Knihu jsem si vybrala podle obálky, což se mi od dětských let nestalo. :)
Pak jsem taky byla zvědavá, jak v tam útlé knížce autorka jménem Diana Wild dokáže napsat nějaký smysluplný příběh. Přiznám se, mile mě kniha překvapila, možná proto, že jsem nic nečekala - děj měl spád, rychle a se četla.

15.01.2019 5 z 5

Lásky princezen kuronských Lásky princezen kuronských Otomar Dvořák

Velmi čtivě napsané, ani nevíte jak a máte přečteno.

11.01.2019 5 z 5

Nejkrásnější milostné dopisy Nejkrásnější milostné dopisy Ronald Tamplin

Knížku jsem si půjčila v knihovně a mile mě překvapila, i když jsem čekala trošku něco jiného. Dneska už takovéhle dopisy rozhodně nemáme šanci dostat, i když ani takový email mi nikdy nepřišel . :)

11.01.2019 3 z 5

O upírech a vlkodlacích O upírech a vlkodlacích * antologie

Knížka mě opravdu mile překvapila - některé příběhy byly slabší, ale budiž. Co se týče ilustrací - pro mě chvílemi až moc obrázková.

10.12.2018 5 z 5

Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Oldřiška Ciprová

Taková milá růžová pohádka na dobrou noc, nic moc světoborného, ale dá se.

05.10.2018 4 z 5

Tajemná legenda Mayů Tajemná legenda Mayů Stanley Struble

No co napsat, silou vůle a s velkým vypětím jsem dočetla. Absolutně nechápu to věnování pro čtenáře Barbary Woodové. Woodové to nesahá ani po kotníky. Rozhodně jsem čekala více.

04.08.2018 3 z 5

Inkvizitorova žena Inkvizitorova žena Jeanne Kalogridis

Dobře čtivá, milá oddychovka. Nic moc náročného nebo složitého. Taková hezká milá pohádka na dobrou noc.

14.06.2018 4 z 5

Gladiatrix Gladiatrix Russell Whitfield

No, čekala jsem rozhodně více. Konec byl podle mě dost rychle useknutý a otevřený, ale třeba bude ještě někdy pokračování. :)))

Znovu po této knize nesáhnu, ale jako oddychovka dobré.

25.05.2018 4 z 5

Malinalli: Otrokyně bílého pána Malinalli: Otrokyně bílého pána Laura Esquivel

Čekala jsem více, ale nakonec jsem po dlouhém přemlouváni dočetla. Znovu už bych po ní nesáhla. Jak už psali někteří dříve, knížka neurazí, ale ani moc nezaujme.

30.04.2018 3 z 5

Dcera Kury Dcera Kury Debra Austin

Jako fanoušek Štorcha musím říci, že dobrý. Chvílemi až neuvěřitelné co všechno zvládli, ale za mě dobrý

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Čtivě napsaná kniha se zajímavými detaily. Ale čekala jsem víc. Konec se mi zdál nedokončený.

Zvěrolékař vzpomíná Zvěrolékař vzpomíná Alena Hrachovcová

Dobře se četlo, krátké příběh o pacientech. Vtipné, ale ne za každou cenu.

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

přesně - série je úžasně čtivá, už se těším na další díly

04.03.2018 5 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Co napsat.... Prostě líbí, líbí, líbí. Doporučuji

31.01.2018 5 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

jako anoti - jsem sáhla po této knize z nostalgie - když mě bylo těch 12, tak jsem Stopy hrůzy milovala, půjčovaly jsme si je s kamarádkou. Tajně četly pod peřinou (protože maminky nějak nesouhlasily s touto četbou). A taky musím uznat - dneska už mě to neoslovilo, ale je to milá vzpomínka.

07.12.2017 4 z 5