daza.dt daza.dt komentáře u knih

Co by se kovbojkám stávat nemělo Co by se kovbojkám stávat nemělo Kamila Nováková

Milá útlá knížečka, která se čte vysloveně sama a poslední kapitola o srovnání chovu koně a chovu muže nemá chyby. Rozhodně vám zvedne nálada. Autorce hlavně hooodně zdraví a spoustu takto povedených knih.

02.03.2022 5 z 5

Přes docela silnou reklamu jsem dlouho odolávala, ale nakonec jsem si ji přečetla. Chápu, že láska je slepá a když člověk miluje, tak dokáže hodně odpustit, přehlížet či omlouvat, ale všeho moc škodí.
V průběhu čtení jsem si říkala - holka, holka proč? To ho má zlatého nebo co? Jasně syndrom vařené žáby,....ale proč ještě odcestovat do ....... už raději nebudu víc prozrazovat z děje.
Hlavně když to všichni přežili ve zdraví a bez trvalých následků.

Zločin dostal mat Zločin dostal mat Jan Stach

Pokud čekáte nějaké ohromující novinky nebo nějaká převratná odhalení - to opravdu nečekejte. Převážně známé případy a známá fakta. Novinka je, že autoři použili i fotky daných policistů, kteří se na vyšetřování podíleli a tak si s často opakujícími se jmény už můžete propojit danou tvář.

20.01.2022 4 z 5

Galilejec Galilejec Kristýna Freiová

České fantasy a téma život Ježíše - to byla výzva a myslím, že v ní autorka obstála. Je to napsané jak zajímavě, že si klidně řekne a proč vlastně ne. Občas trošku (tedy alespoň pro mě) přitažené za vlasy, ale u Brownova prof. Landona jsme si taky řekli a proč ne :) Hurá na 2 díl

20.01.2022 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Název knihy je zavádějící - pokud čekáte, že se dozvíte nějaké pikantnosti od vrahů, kteří se svěřují - tak to máte smůlu, sáhněte po jiné knize. Tako knížka mě přesto velmi mile překvapila a potvrdila mi, co jsem si o panu Hubálkovi myslela (ač se osobně neznáme a nikdy jsme se nepotkali), z toho jak na mě působil. Milý, klidný, zásadový člověk, který se nezaprodal. Klobouk dolů a čest jeho památce.

Doktorka za mřížemi Doktorka za mřížemi Amanda Brown

Skoro v padesáti dát výpověď v zajeté praxi a začít znovu od nuly u vězňů - klobouk dolů a smekám hluboce. Velmi hezky a mile napsaná knížka a dost neveselých věcech. Rozhodně doporučuji.

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

Upíry miluju - takže téma bylo jasné, autorka to pojala zase trošku z jiného úhlu a to mě baví. Sabina byla mile uvěřitelná, opravdová a Petr von Borgo - zábavný, občas jsem si říkala, tak o co mu teda přesně jde. Chvílemi mi zápletka přišla trošku zmatená, ale knížka se četla dobře a rychle. Tak hurá na 2 díl

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Myšlenka úžasná, čin na moc moc procent skvělý - o tom žádná, ale knížka je...škoda papíru. 2 hvězdičky dávám za fotky (sice jsem knihu četla jako e-knihu a tak moc hezky nevypadaly - snad v tištěné verzi jsou lepší). Ale čekala jsem o víc o historii Zoo, třeba i důvod krachu (kromě resumé v jedné větě - špatného nevedení) a klidně i víc o budování výběhů, o přípravě krmných dávek, veterinární péči (když byla ta zvířata v tak žalostném stavu),..... Prostě něco víc - než stále jen Ekospol, výstavní fena,....
Chápu, že je pán pyšný a hrdý na své úspěchy - to je dobře, ale myslím, že jednou to zmínit bohatě stačilo - víckrát už bylo opravdu zbytečné.

20.01.2022 2 z 5

Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989 Zapomenutí svědkové : osudy lidí Šumperska, Staroměstska a Zábřežska 1938-1989 Vít Lucuk

Knížka rozhodně nejde číst během jednoho večera - jednotlivé kapitoly jsou samostatné lidské příběhy (skvěle doplněné fotkami). Pokud si člověk myslím, že s mu nedaří nebo že mu osud nepřeje - vřele doporučuji. Pak rázem vše přehodnotíte.

30.09.2021 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Opravdu drsně psané, autorka není žádný Shakespeare, ale to co přežila - klobouk dolů.
Když jsem jako skoro každý turista v Amsterodamu, procházela místy, kde dotyčná pracovala - tak z toho až mrazí.
Závěr knihy mě dost překvapil, asi bych od člověka co přežil tohle čekala dost jiné nakládání s vlastním životem. Ale rozhodně stojí za přečtení.

30.09.2021 4 z 5

Z Paříže... Z Paříže... Jan Šmíd

Reportáže pana Šmída miluji, jeho velmi příjemný has a kultivovaný projev je vždy pohlazením. Stejně tak jeho knížka o Paříži. Před pár lety jsem měla tu možnost chvíli v Latinské čtvrti pobývat a díky jeho milým řádkům jsem se vrátila zpět. 100% doporučuji a více takových knih prosím.

30.09.2021 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Po knize jsem se začala pídit, když mi kolegyně říkala o existujícím seriálu. Kniha mě rozhodně nezklamala, bavila mě dokonce více než série Sestřičky od Donny Douglasové (série je spíš zaměřená na osobní příběhy sestřiček než na pacienty). Rozhodně doporučuji

27.07.2021 5 z 5

Hříšná Alžběta Hříšná Alžběta Eleonore Fernaye

V tomto žánru nejsem sice žádný odborník, ale pokud mohu srovnávat např. s Bertrice Small nebo Jude Deveraux - autorka nic moc. Děje příběhů s touto tématikou jsou samy o sobě moc neuvěřitelné - toto se opravdu moc nepovedlo. Snad příště to bude lepší, ale začínat se nějak musí. 3 hvězdy za snahu

27.07.2021 3 z 5

Letopisy zločinu Letopisy zločinu Roman Cílek

Poutavá kniha pro fanouška tohoto žánru. Autor se rozhodl zaměřit na méně známé případy - což je milá změna oproti většině takových to kompilací.

Umlčená Umlčená Doris Glück

Mám ráda toto téma - a stále nevycházím z údivu, kam ty ženský daly rozum. Chápu, že láska je láska, ale tohle?
Jinak kniha opravdu dobře napsaná.

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Jelikož jsem přečetla již předcházející 2 díly - pokračovat musím. Není to sice nic světoborného, ale upírka z Karlovky je milá, vtipná - knížky mají spád. Spokojenost

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Krásná pohádka na dobrou noc. Zajímavé je použití historických reálií na kterých je vystavěn příběh. Čekala jsem úpadkový román - ale nastalo velmi milé překvapení. Snad bude i pokračování - konec k tomu přímo vybízí.

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Asi nejsem cílovka či co, ale knížka mě nebavila a nedokázala jsme ji dočíst.

21.04.2021 2 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

Po prvním díle už jste v obraze a podle mne si to člověk více užívá. Takže upíři, dlaci, šílený otec posedlý světovládou,... - stále stejně dobré, jen tak dál.

12.04.2021 5 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

O přečtení knihy jsem uvažovala dlouho, ale pořád jsem to odkládala, přicházely stále další a další zajímavější. Ale konečně došlo i na ni - asi jsem čekala trošku něco víc, i když kniha nezklamala - to v žádném případě. Jen jsem dotyčné (a díky ní i sobě) přála víc proniknout k jádru. Ale ono to ani nešlo, když dotyčné již nežily nebo nechtěly. Soudit je to snadné a rychle odsoudit ještě jednodušší.
Kniha ke opravdu hodně zajímavá a zanechá v člověku mnoho otázek.

12.04.2021 5 z 5