deedulka deedulka komentáře u knih

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Janie pátrá po osobě, která by mohla zneužívat studenty. Při tom se však komplikuje její vztah s Calebem. Nepomůže jí ani zápisník od předchůdkyně lovkyně snů, kde zjišťuje všechna negativa jejích schopností. Vyšetřování se mi líbilo a bylo napínavé, i když si nedokážu představit, že by díky snům mohla vypátrat viníka. Knihu jsem přečetla hrozně rychle a rovnou beru do rukou třetí díl.

17.11.2015 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Když to shrnu celkově, tak docela zajímavý nápad a příběh. Ze začátku jsem se zděsila, co jsem si to půjčila...začalo to docela pubertálně a ten hrozný styl psaní autorky, jako by byla na 1. stupni základní školy a neuměla pořádně vytvořit souvětí. Pak už jsem si asi zvykla, protože mi to tolik nevadilo a soustředila jsem se na příběh. A docela jsem se podivila, co to z těch dětí nakonec vyrostlo. :) Co mě v knize nejvíc udivovalo bylo, že studenti ve školách pořád spali...nejen ve studovně, ale i při výuce. :) To mi hlava nebere, že jim to učitelé trpěli.

15.11.2015 4 z 5

Souboj Souboj Nancy Lindsay Jones Holder

Třetí kniha začíná pokračováním velké bitvy, která byla závěrem předchozího dílu. Moc nadupaný rozjezd to však nebyl a příliš mne to nezaujalo. Pak se však děj přes bitvu přehoupl a začalo mne to bavit víc. Musím říct, že se to četlo rychle, i díky použití většího písma. Taková pohodovka s pořádným rozuzlením. :)

14.11.2015 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Pěkné pohodové čtení. Místy je Lucy trochu moc naivní, ale jinak jsem si její postavu oblíbila. Příběh byl vtipný i romantický zároveň. Určitě se pustím i do dalších knih od autorky.

07.11.2015 4 z 5

Ztracení Ztracení Gabriella Poole

Hlavne ze zacatku se nic moc nedelo,vsichni byli porad smutni...az na konci byla nejaka akce.Kniha neurazi,ale odvazana z ni nejsem a jsem rada,ze to byl zaverecny dil.

23.10.2015 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

Výhoda knihy je, že má velká písmena a tak ten děj rychle uběhne, i když máte pocit, že se tam nic extra nestalo. Bylo to takové zbytečně táhlé a chtělo to více akce. Ale zase vyloženě nuda to nebyla.

21.10.2015 3 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Ze začátku jsem nečekala, že mne kniha tolik zaujme. Phoebe mi přišla příliš pubertální na to, že je jí 32 let. Neustále kleje jak námořník a pořád používá koncovky - ej. Taky je trochu moc lehká, ale tak nečekala jsem ani, že bude jak jeptiška. Kniha měla zajímavý děj a vtipné zápletky...popis pracovního prostředí, randění na slepo...nakonec jsem měla problém knihu odložit a jít spát.

11.10.2015 3 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Hlavní hrdinka Beatrice celou knihu rozmlouvá k mrtvé sestře a detektivovi vypráví den po dni, jak začala pátrat po vrahovi své sestry. Ze začátku bylo přeskakování v ději a čase trochu matoucí, ale pak jsem si postupně zvykla. Místy bych pasáže o emocích trochu zkrátila, ale jinak se mi kniha četla příjemně a byla jsem napnutá a překvapená ze závěru. Líbil se mi na posledních stranách rozhovor s autorkou, kde v posledních 2 otázkách nastíní své vysvětlení závěru. Nebyla jsem si totiž jistá, zda jsem konec pochopila správně a v otázkách jsem se jen ujistila.Jinak by mi to nedalo spát. :)

05.10.2015 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

V knize se pořád něco dělo a nebyl čas u čtení usínat. Originální nápad a poutavý děj druhého dílu jsem si užila.

01.10.2015 3 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Čekala jsem příběh, ale jednalo se o hlavně popis zvyklostí ve Francii a jak i cizinka může do francouzského života postupem času zapadnout. Místy mi to přišlo jako článek v novinách, popis faktů. Některé kapitoly byly moc táhlé, například část knihy věnovaná módě mne moc nenadchla a byla zdlouhavá. Nejvíc mne zaujal systém péče o děti. Jinak byla téměř celá kniha vesměs o jídle: nakupování jídla, vaření jídla, konzumování jídla. :) Ale bylo to vše psáno s lehkostí a na odpočinkové čtení ideální.

21.09.2015 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Tento díl byl dějově mnohem bohatší než předchozí knihy. Již jsem nemusela tolik přeskakovat táhlé odstavce o ničem, jen těm básničkám jsem nepřišla pořád na chuť a přišlo mi, že se neustále opakují dokola. Konečně se něco dělo a celý díl byl zaměřen na mor a léčbu...Nebylo to nic světoborného, ale spolu s prvním dílem to docela ušlo, druhý byl hodně slabý.

13.09.2015 4 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Konečně se z Dru stává schopnější ženská, která dokáže nakopat zadek i vlkodlakovi. Christophe se mi v tomhle díle nějak znelíbil a naopak jsem začala fandit vlkodlačímu kamarádovi Gravesovi. Oblíbila jsem si i další nové postavičky. Skoro celý děj knihy se odehrává ve Schole pro džampíry a vlkodlaky, kde má být zároveň i zrádce. Na závěr jsem čekala velkou bitvu, ale tu si autorka asi nechala do dalšího dílu, který zatím v češtině nějak nevyšel. :( Oproti původnímu dílu mne kniha bavila víc a pokud by třetí díl pokračoval touto tendencí, bylo by to bezva.

05.09.2015 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Hodně se v tomto díle řešil život v pracovních táborech a na útěku před Společností...takové válečné podmínky po celou dobu a poněkud depresivní. Chyběl mi popis života a struktury ve Společnosti, ale v posledním díle si ho snad ještě užiji. Trochu mne nudilo neustálé opakování úryvků básní a hledání kousků knih a nejen to...nudných částí tam bylo více...chybělo tomu trochu více šťávy a spád :) Nesmíme také zapomenout na mnou zavrhované vyprávění příběhu z pohledu více postav - Cassie a Kye. Člověk se občas ztrácí, kdo zrovna vypráví. No každopádně ve třetím díle nám přibude ještě pohled Xandera, abychom si to řádně užili. :) V knize se objevily také nové postavy, které děj trochu obohatily. I když to není trhák, tak jsem zvědavá, jakou zápletku autorka vymyslela na třetí díl a jak to všechno zakončí.

24.08.2015 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Méně akční než jsem očekávala a docela básnické, místy až moc...nejsem moc na tenhle styl a děj to brzdilo a zbytečně natahovalo. Asi to bude opravdu směřováno spíše na mládež než dospělé. Přesto jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat a co ze zvláštního uspořádání společnosti nám autorka ještě prozradí...

21.08.2015 3 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Jednu hvězdu jsem musela ubrat za přílišnou přeslazenost, uplakanost a předvídatelnost. Jinak hezký příběh o majitelce pekárny a smutné vyprávění o osudech Židů ve Francii, kteří byli odvezeni do Osvětimi. Autorka však pořád dokola popisovala pravou lásku a jak člověk cítí na stovky kilometrů, když druhý člověk zemře a jak jsou hvězdy na nebi... a nakonec "Spoiler": Kdo by neznal tu pohádku o zesnulé bohaté tetičce z Ameriky. :) Nemám peníze, krachuji, bum a umře dědeček, po kterém zdědím miliony...a nesmíme zapomenout, že ten dědeček každý den seděl pod sochou, protože cítil, že jeho pravá láska stále žije...no jako jsem romantik, ale čeho je moc....naopak Hope je pařez největší a za to nekonečné "Nesmím se s nikým vídat, protože jsem rozvedená a moje dcera je příliš citlivá, abych šla na rande", by měla dostat pohlavek.

11.08.2015 3 z 5

Běsnění Běsnění Robyn Thurman

Některé popisné pasáže mi přišly až moc nechutné, nemuselo to být vybarveno tak detailně. Jídlo jsem musela odložit stranou, když popisovali plavající končetiny ve vodě a těla na hácích... Líbilo se mi, že Kal trénoval své ólfí dovednosti, které se mu následně hodily k záchraně. Jen snad příští díl bude obsahovat méně nechutností a více zajímavých nadpřirozených postaviček.

04.08.2015 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Vůbec by mi nevadilo, kdyby v dalších dílech byl hlavní postavou Simon, protože co předvedla Clary s Jacem za cajdák, to byl vážně děs. To neustálé fňukání a řešení, proč by spolu měli a neměli být...nevím, proč jim autorka nevymyslela jinou dějovou linii. Jordan s Mayou byli pěkným oživením všedních postav.

26.07.2015 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělá kniha. Celou dobu jsem se ani chvilku nenudila. První část knihy jsem již viděla jako film a druhá část pro mne byla napínavým rozuzlením. Těším se, až uvidím filmové zpracování, protože se vždy docela věrně drží knižní předlohy. Bude zajímavé vidět, co jsem si při čtení v duchu představovala. Všechno to putování, pasti, Peeta...

09.07.2015 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Kniha mne svým dějem strhla a nemohla jsem se od ní odlepit. Asi jsem zrovna byla v té správné náladě na tento druh knihy. Davy je bohatá dcerka, která si užívá veškeré výhody krásné a bohaté slečny, dokud jí nezjistí Vražedný gen - HTS syndrom. Najednou se její život změní, všichni se jí bojí a opovrhují ji. Zajímavá sonda do společnosti, kde lidé automaticky předpokládají, že s určitým aspektem v genu jste automaticky schopni vraždit. Davy má docela kuráž, i když někdy se chová jako malé dítě. Ale co už. Postavu tajemného Seana jsem si zamilovala, ale čekala jsem rozuzlení jeho tetování, co provedl. Asi bude další díl, snad. :)

03.07.2015 5 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Taková lehká jednohubka. Dvě krátké povídky rychle uběhly, ale nic moc jsem si z nich neodnesla. Příběh postrádal hlubší sondu do životů postav a tak nějak mi přišly obě povídky neuzavřené...chtělo by to aspoň trochu rozšířit vyprávění.

20.06.2015 3 z 5