deedulka deedulka komentáře u knih

Spící tajemství Spící tajemství Melissa de la Cruz

Po druhém díle jsem měla prodlevu, tak mi chvíli trvalo se v postavách a ději zorientovat. Rušilo mne unáhlené přeskakování mezi 3 postavami, často jen po 3-4 stranách. Někdy to zvyšovalo napětí, ale jindy to jen otravovalo. Čekala jsem, že napínavost knihy se bude stupňovat. První polovina mne docela chytla, ale druhá už bohužel spíše nudila a moc nenadchla.

12.08.2016 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Milé překvapení od české autorky.Takové příjemné čtení na léto o lásce, ztřeštěnosti, vaření a sportu. :)

04.08.2016 5 z 5

Shopaholik za hranicemi Shopaholik za hranicemi Sophie Kinsella (p)

Becky mi občas lezla na nervy, když byla za přehnaně nakupující nánu. Chudák jeptiška. :-) Na jednu stranu hrozně naivní, co se týká financí a na druhou chrlila z rukávu finanční poučky, jako profík. Z předchozího dluhového fiaska se nepoučila a šupem si to pádí k druhému. Až na některé části, kdy už mi to přišlo až zbytečně přehnané, jsem si čtení užila a naprosto se u příběhu odreagovala. Těším se na další kousky. :)

25.07.2016 4 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Napínavé, nabité akcí a erotikou. Příběh se odvíjel úplně jiným směrem, než jsem předpokládala a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Gregor se zhostil role padoucha bravurně a Cat s Bonesem mu dali pěkně zabrat. Těším se na další díly a hlavně na to, jak bude Cat rozvíjet své schopnosti.

18.07.2016 5 z 5

Odkaz Odkaz C. J. Daugherty (p)

Začátek byl pozvolný a v podobném tempu se nesla téměř celá kniha. Jen místy mne kniha nadchla, když se věnovali výuce v Noční škole a hlídkám. Jinak se hodně povídalo a řešily se vztahy milostné a rodinné. Závěr byl povedený, jen bych více napětí uvítala i v předchozích kapitolách.

10.07.2016 3 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Příběh o těhotné Jenny, kterou opustí její přítel a do nové etapy svého života se tak musí vrhnout jinak, než počítala. Je tam místo pro každodenní peripetie novopečené matky i trochy romantiky s klukem od vedle. Příjemné odlehčené čtení na odreagování.

02.07.2016 3 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Docela povedená oddechovka o třech ženách, jejichž muži je mají za slabé nanynky, které můžou ovládat a využívat. To se však přepočítali, protože ty jim dopřejí pěkně horké chvilky. A že jim odvaha vážně nechybí. :) U knihy jsem se odreagovala. Jen některé scény byly trochu přehnané.

19.06.2016 4 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

První polovina knihy byla bezva, ve druhé mne však odrazovalo přeskakování příběhů z minulosti a současnosti. Díl se dějově hodně podobal tomu s bohyní Nyx, takže se některé věci opakovaly. Jinak ale příjemné čtení.

13.06.2016 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Poslední díl mne již tolik svým dějem nestrhnul. Četla jsem ji nejdéle z celé trilogie. I tak byla kniha docela povedená a odkryla další zákoutí nakaženého světa.

07.06.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Prvni polovina knihy byla docela hnusna, co vsechno se jim delo.Druha uz nastesti trochu ubrala a zaverecna svetelna hra byla i fajn. :) I kdyz byt na jejich miste, tak to asi tak nevidim. Videla jsem i film, ale s knihou nemel temer nic spolecneho Takze tohle byl zbrusu novy pribeh a byl povedeny.

27.03.2016 4 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Čekala jsem, že téma kanadských satanistů bude víc tajemné a napínavé. Bylo to však spíš vtipné. :) Georgina se utápí ve svých myšlenkách po rozchodu se Sethem, ale po zmizení Jeroma a ztráty svých schopností, nabírá kniha jiný zajímavý rozměr. Pohodové čtení jako vždy. Jen už bych Georgie přála, aby se na Setha vykašlala a našla si jiného správného chlapa pro sebe. ;) Roman se vůbec nejeví špatně, i když provedl co provedl.

19.03.2016 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Skvělý příběh a nápaditý děj. Jediné, co se mi nelíbilo, byla mluva placerů, jak neustále opakovali slova frase a plopák...Nejprve jsem viděla film a nějak se mi líbil přece jen o trochu víc,než knižní předloha.Kniha má některé aspekty odlišné.Proukoumávání labyrintu však bylo napínavé ze všech hledisek.

28.02.2016 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Takhle to dopadá, když má někdo přehnané pozitivní představy z filmu a jde si přečíst knihu. Bohužel knižní zpracování mne moc nezaujalo. Bylo to nezáživné, zmatené a celé psané formou emailů, dopisů a chatu. Ze začátku jsem si myslela, že to tím třeba získá větší spád, ale nikoliv. Takže bohužel velké zklamání. Přelouskala jsem to a byla jsem ráda, že už to mám za sebou.

06.02.2016 3 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Nejprve mne zmátlo zavádějící zahrnutí knihy do Sci-fi a fantasy, protože to tam mohl uvést pouze někdo, kdo hodnotil jen podle obálky a názvu knihy. Jedná se o napínavý a tajemný příběh pro mládež, ale ani starší čtenáři nebudou zklamaní. Jen ze začátku neklesat na mysli, když se příběh pomalu rozjíždí a vyznívá více pro mladší čtenáře. Allie začíná pátrat v noční škole po tom, co se v ní ve skutečnosti děje a odkud vlastně sama pochází...nakonec byla kniha povedený kousek a další díl mne nemine.

26.01.2016 4 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Zvykla jsem si, že autorka píše průměrné romantické knihy. Lásce na stopě mi však učarovala, a to hlavně indickým prostředím a milými lidmi. Trochu mi přišlo přitažené za vlasy to neuvěřitelné množství náhod a osudu. Prostě až moc čarovný osud. :) Ale i tak byla tohle jedna z těch nejlepších knih od autorky.

16.01.2016 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Pěkný závěr celé série. Těch 624 stránek byla docela výzva. Ze začátku to moc rychle neplynulo, ale posledních sto stran jsem měla raz dva přečteno. Stejně se nedokážu ubránit dojmu, že se tam některé myšlenkové citové výlevy zbytečně podrobně rozebíraly a opakovaly pořád dokola...tak jsem to sem tam přelétla očima, abych se dostala k normální pasáži. Vztah Clary a Jace už mne tolik nebavil, spíš jsem se těšila na Simona a Isabellu. :) Každopádně se závěr povedl, jen bych ubrala malinko na kvantitě, aby to mělo větší spád.

10.01.2016 4 z 5

Nejvíc se asi nasmějí zasvěcení a zasloužilé matky a otcové. Já jsem si však čtení také užila. Místy se pasáže opakovaly, ale při kouskovitém čtení během cestování v mhd, mi to ani nevadilo. Kapitoly lze číst i s odstupem času, přičemž se v dějové linii neztratíte. Hlavní postavou je táta a malý Čeněk. :) A že je úděl otců a matek těžký a místy i pro přihlížející vtipný, jsem si tímto jen potvrdila. A že se vždy všechno nepovede tak, jak si rodič přeje, nejste v tom sami... :)

26.12.2015 4 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Takový slabší příběh, trochu jsem se nudila, jak to bylo táhlé. Delila je poněkud naivka, ale nakonec si se svou naivitou poradí a dospěje. Chybělo mi více vtipu a jiskra, která by ten děj osvěžila. Ale jinak romantika a milostný trojúhelník byl, takže splněno.

25.12.2015 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Bylo to docela zdlouhavé a odrazoval mne velký počet stran, téměř 500. Příští díl bude ještě větší oříšek, protože tam se autorka s počtem stran vyřádila ještě víc. Pátý díl nebyl špatný, ale rozměr ubíral na dynamičnosti a obsahoval spoustu zbytečné omáčky, kterou jsem se snažila rychleji proplout. Děj byl pěkný a zase zajímavý, ale hodně se ty situace opakovaly. Plus je za některá místa, kde se děj odehrával ;)

16.12.2015 3 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Slabší díl, kterému chyběl náboj. Žádná mise se nekonala, šlo spíše o dilema mezi izolací a prací lovkyně snů. Janie řeší toto dilema a vztah ke Calebovi, přičemž se do jejího zmatku přimotá ještě další postava. Hodně jsem přeskakovala odstavce s popisy vnitřních pocitů, abych se dostala aspoň k nějakému příběhu, co by mne zaujal.

26.11.2015 3 z 5