deedulka deedulka komentáře u knih

Měsíční svit Měsíční svit Robyn Thurman

Ze začátku rovnou vytknu trochu zbytečně krvavé a nechutné popisování Abbagora a dalších postaviček a bojových sekvencí. Jinak mi přišel díl o něco slabší než první. Čekala jsem větší zapojení Ólfi, ale aspoň jsem uvítala znovu objevenou staronovou schopnost Kala. Místy jsem se trochu nudila, ale jinak se mi díl líbil.

08.05.2015 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Tak konečně jsem poznala Adamovu bývalou mršku manželku. :) Líbilo se mi jak se s Mercy přetahovaly o vládu v domě. Hlavní záporná postava byla pěkně strašidelná se svými psy a děj napínavý a překvapivý. Snad se budu moct těšit na další díly s Mercedes.

27.04.2015 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Příběhy o Mercedes mám prostě ráda a neomrzí :) Další povedený a napínavý díl.

14.04.2015 4 z 5

Připravená? Připravená? Chris Manby

Docela to ušlo, celkem příjemné čtení...jen mi vadilo, že převážná většina knihy byla o kamarádce hlavní hrdinky a jejím dítěti. Nejlepší byla tak poslední třetina knihy a konec byl pěkně napínavý. :)

13.04.2015 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Docela příjemná detektivka. Nebylo to úplně strhující a napínavé, ale pohodová detektivka s postupným odhalováním pravdy...

15.02.2015 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Docela povedený příběh o nedostatku kyslíku na světě, kdy jsou lidé nuceni žít ve městě, které má kyslíkovou kapsuli. Trochu mi dějovou linií připomněl knihu Oškliví, kde také byli lidé tlačeni a obelháváni, aby žili ve městě a vně se skrývala odbojová skupina, která chtěla ostatním otevřít oči...také zde byl přítomný aspekt ruin starých měst, kde probíhaly schovky a napínavé akce s vojáky. Děj psaný z pohledu 3 postav nebyl úplně ideální, ale poskytl širší náhled na situaci. Jen jsem občas musela otočit stránku zpět, abych si připomněla, ze kterého pohledu je to zrovna psané. Kapitoly se měnily hodně rychle a některé měly jen jednu nebo dvě strany a už se zase přeskočilo na další postavu. Jinak se je na co těšit...na knihu, jenž má spád a nenechá vás nudit se.

02.02.2015 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bohužel nedočteno, nezaujalo. Snažila jsem se 170 stran, aby mne to aspoň trochu chytlo, ale nestalo se tak. Chyběla mi pořádná akce. Příliš nudně popisné stanice metra, ztrácela jsem se v jejich ruských názvech i jménech všech těch postav. Děj taky nestrhnul, možná by mne víc bavila ta počítačová hra.

11.01.2015 2 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Cat je prostě super žena a Bones sexy ochránce. :) Kniha je plná akce, napětí i trochy erotiky a romantiky. V díle mne překvapila matka Cat, kde najednou obrátila o 180 stupňů a začala se chovat odvážněji a otevřeněji vůči nelidským kamarádům své dcery. Až mi to přišlo trochu nereálné. Ale budiž. Každopádně se těším na další díly, co si na nás autorka připravila. :)

08.01.2015 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Georgina je pořád milá postavička, i když se trochu plácá v osobním problému se Sethem. Rozhodně jsem jí situaci nezáviděla. Předchozí díl mne nadchnul o něco víc. Všechno bylo nové a neokoukané, zjišťování co všechno sukuba umí...I tak se kniha četla dobře a snad i další díl bude vzrušující a zase něčím originální.

28.12.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Napínavý a originální příběh. Viděla jsem i film a obojí je strhující. Můžu jen doporučit a těšit se na poslední díl. :)

24.12.2014 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Cat s Bonesem se dali opět dohromady a funguje jim to na jedničku. Cat dělá šéfovou chlápkům, kteří byli speciálně vycvičeni pro boj s upíry. Když se ji někdo pokusí zabít na zakázku, začne s Bonesem pátrat a dostane se až k vlastnímu otci. Kniha měla stejný spád jako první díl, nechybělo napětí, vtip, dobré hlášky a trocha romantiky s erotikou. Na další díly se opravdu těším.

23.11.2014

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nenadchlo tolik jako první díl, ale i tak to bylo příjemné čtení. Tris mi taky lezla krapet na nervy. Už to nebyla ta nebojácná holka od rány jako v prvním díle, ale ubrečená malá holka, co se bojí sáhnout na zbraň a nasazuje zbytečně svůj život. :( Tobias musel mít svatou trpělivost. Díl proniká blíže i do dalších frakcí a více se věnuje i odpadlíkům. Konec je opět takový, že navnadil na další knihu. :)

16.11.2014 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Nebylo to špatné čtení. Není to sice úplně můj šálek kávy tenhle styl, ale aspoň trochu změna od fantasy a romantických příběhů. Závěr měl spád a celkový děj měl v sobě kapku humoru a plno rýpavých poznámek na adresu milenky Valeriina manžela. :)

03.11.2014 3 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Obálka krásně propracovaná, námět originální a poutavý, ale obsah knihy bohužel moc nezaujal. Začalo to slibně a byla jsem napnutá, ale postupně děj uvadal a nudil. Neustálé procházky, zamýšlení nad nesmrtelností brouka a vzpomínání na to, jaký byl svět dřív. Chtělo to víc šťávy, akce a méně psychologického pitvání. Další co mě zarazilo, byla neobvyklá velikost písmen. Ale aspoň tolik nenamáháte oči při čtení. :) Druhý díl zkusím, jsem zvědavá, kam se Rein dostane ve svém putování a třeba se autorka poučí z prvního dílu a trochu to rozjede.

25.10.2014 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Takové pohodové vtipné čtení o miminku a jeho myšlenkách a úmyslech. :) Je to malý prevítek, ale k pousmání. Některé pasáže už se postupně trochu opakovaly, jinak pěkné. :)

19.10.2014 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Rozhodně lepší než depresivní Neděle u bazénu nebo Víkend s přáteli. Kniha je svěžejší a vtipnější, i když s trochu nereálnými situacemi. Docela dobře se četla. Autorka má i lepší knihy, ale tahle taky rozhodně nestojí za přehlédnutí.

18.10.2014 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Skvělá kniha a snad i skvělá série. Knihu jsem měla přečtenou raz dva, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Napětí a akce na každém kroku, doplněné škádlením dvou zamilovaných hrdinů...Cathryn je holka od rány, co se nebojí nakopat zadek pár upírům a ochránit své blízké.

15.10.2014 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Trvalo mi dlouho, než jsem knihu dočetla, ale kvalitou děje to asi nebude. Autor má pořád stejný humor a nadhled a tisíc přezdívek pro Thóra. :) Místy mi přišel děj trochu moc hektický a postavy mi se jmény splývaly, ale líbily se mi příběhy, který každá postava vyprávěla. Těším se na další díl Napálený, který by snad měl vyjít už letos.

05.10.2014 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Čím víc jsem četla, tím byla kniha nudnější a nudnější. Bohužel jsem se nemohla dočkat, až ji dočtu. Ty nekonečné popisy všeho možného a citové pitvání...musela jsem přeskakovat odstavce a hledat mluvené slovo. Váhala jsem mezi 2 - 3 hvězdičkami, nakonec jsem dala tři, a to jen díky poslední kapitole a epilogu. To bylo jiné kafe než zbytek knihy.

09.09.2014 3 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Nebylo to sice nijak úžasné, ale špatné rozhodně taky ne. Kal je potomek člověka a nepříliš přátelské bytosti, což ho psychicky hodně žere. Naštěstí má milujícího staršího bráchu, který ho nenechá ve štychu. Příběh je celkem čtivý a když si chcete oddechnout a přečíst něco, co tak nějak poklidně plyne, vezměte do ruky tuhle knihu. Nijak napjatá ani překvapená jsem však z této knihy nebyla. Takový lepší průměr.

24.08.2014 4 z 5