dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tak tohle byla opět jízda v podání Lucy Foley. Knížka byla prostě skvělá a hlavně já opravdu do poslední chvíle netušila. Děj je místy mrazivý a prostředí, ve kterém se svatba odehrává je popsané na jedničku. Kniha vás vtáhne, že občas si připadáte, že jste na ostrově také. Některé postavy byly na pár facek, ale ve finále člověk pochopí, proč tomu tak bylo. Kniha byla o kousek lepší, než Štvanice a já doufám, že autorka nám připraví ještě další knihy, protože tohle se čte vážně samo! Troufám si říct, že Seznam hostů řadím mezi jednu z nejlepších knih, kterou jsem v roce 2021 četla :-)

26.11.2021 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Jednoduše skvělé! Po knížce Jáma jsem byla neuvěřitelně zklamaná a myslela jsem, že si tuto knihu ani nepořídím. Naštěstí jsem neodolala a jsem za to ráda. Kniha byla napínavá, místy strašidelná a nešla prostě odložit. A ten konec? Prostě super :-) Jednu hvězdičku jsem ubrala, avšak kvůli spoilerům neřeknu, proč. Každopádně knihu určitě doporučuji a jak sama řekla autorka, tak zase za rok :-)

26.11.2021 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Tahle série je prostě dokonalá. Úplně neskutečně mi sedí styl, jakým je kniha napsaná. Krátké kapitoly vám ubíhají, že ani nevíte jak. Hrozně se mi líbí ta promyšlenost celého příběhu, vše na sebe navazuje a postupně se vám odkrývá celý příběh. Dvojka Tilly a Poe je naprosto úžasná, protože ta kombinace protikladů funguje na jedničku. Závěr samotného příběhu jsem neodhalila, byla jsem zase vedle, jak ta jedle :-D Ať už tady máme další pokračování, protože tyhle knihy vážně nejdou odložit!!

17.11.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tato kniha splnila přesně to, co jsem očekávala. Oddechovka, která vás pobaví, vy si u ní odpočinete a místy se i zasmějete. Je to taková ta klasika - ona nemotora, on pan božský. Jak to asi může dopadnout? :-) Pro mě to byla příjemná změna, kdy jsem po dlouhé době četla něco jiného než thrillery, krimi nebo mordy a určitě se pustím i do dalších dílů :-) Takže kdo hledá nenáročné čtení, vzhůru do banánu :-)

19.10.2021 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Opět skvělý a nadupaný díl, plný zvratů a nečekaných událostí. Ono už téma samo o sobě je dostatečně kruté, ale autorka tomu dodala grády. Místy jsem skoro nedýchala a opravdu některé krutosti je snad lepší, si ani nepředstavovat. Protože některá zvěrstva, která dokáže napáchat lidská ruka na jiné lidské bytosti je opravdu šílené! Postavy Lottie a Boyda mě baví a pořád čekám, co s nimi bude Snad jen Lottiina rodina už bude mít klid, ale uvidíme, jaký osud jim autorka nachystala. Takže teď už jen nádech, výdech a hurá do třetího dílu!!

31.08.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Já jsem spokojená. Kniha mne bavila, je to taková lehčí oddechovka, neočekávala jsem nějaký komplikovaný děj a kniha splnila má očekávání :-) Ten konec byl zajímavý, ale celkově knihu hodnotím pozitivně :-)

28.05.2021 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak takhle zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla. Kniha měla spád, přečteno jedním dechem. Hlavní hrdinka mě baví a dokonce mi i na konci kápla malá slza dojetím. Je pravda, že chvílemi to bylo vše přitažené za vlasy, ale celkový dojem z knihy byl prostě super! :) Budu se určitě těšit na další pokračování.

26.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Paráááda! já jsem maximálně spokojená :) Skvělý a napínavý děj do poslední řádky. Jediné s čím mám problém je, zapamatovat si všechny postavy :D Tak že jsem se občas musela vracet na začátek knihy, abych si připomněla, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Vraha jsem odhalila dobře, ale na základě úplně jiné indicie, která nebyla vůbec důležitá :D Ale jinak paráda, tahle autorka mě baví čím dál tím víc :) Doufám, že ve psaní bude pokračovat i nadále :)

05.10.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak to byla opravdu neskutečná kniha. Začetla jsem se během chviličky a za dva dny byla kniha přečtená. Tato tématika mě opravdu baví a musím říci, že Amber mi od prvního okamžiku lezla šíleně na nervy :D Ale autorka dokázala knihu skvěle propracovat a pohled ze strany Amber i Daphne mě opravdu bavil. Doufám, že se autorka pustí i do dalších knih :)

14.07.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět další pecka. Nechápu jak to Robert dělá, ale jeho knihy sotva začnu číst, už jsem na konci. Děj rychle ubíhá, ale dozvíte se vše potřebné. Je vidět, že každá myšlenka je předem promyšlená a znovu se autorovi povedlo, že s vrahem jsem byla totálně mimo. Od půlky knihy jsem si říkala, to je jasný, už vím, kdo to dělá a najednou bůůůům a vaše teorie je v troskách. Jen Erice bych také přála, aby se její život ubíral trošku pozitivnějším směrem :) Teď už se jen modlím, aby co nejdříve vyšel další díl :)

29.03.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ač možná ostatní nebudou souhlasit, za mě to byl jeden z lepších dílů této série. Musím říci, že mě to od samého začátku chytilo a já jsem otáčela stranu za stranou a hrozně jsem toužila vědět, jak tohle celé dopadne. Musím ocenit i to, že se autor snaží držet při zemi a nedělat z Davida úplně nesmrtelného hrdinu, i když občas se to vymkne z rukou :D Každopádně za mě to bylo napínavé, zápletka zajímavá a já jsem zvědavá, co si na nás autor připravil příště. U tohoto dílu jsem se i trošku zamyslela nad tím, jak tenká hranice je mezi příčetností a šíleností. A opravdu jak málo stačí k tomu, aby člověk začal pochybovat nad svým zdravým rozumem.

19.05.2024 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Já u celkového hodnocení jen těžko hledám slova, protože se neustále opakuji. Bylo to skvělé, promyšlené, jeden zvrat za druhým a závěrečné wow, jako u každého dílu. Jediný malý problém jsem tedy měla s čínskými jmény a přezdívkami, kdy jsem se poměrně často musela vracet a hledat, kdo je vlastně kdo. Každopádně kvalitě to nikterak neuškodilo a já jsem si čtení užila na milion procent. Tuhle sérii opravdu všem mohu jen doporučit a s každým přečteným dílem nadšeně vyhlížím už ten další :-)

06.05.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tohle byla úžasná kniha, která pro mě byla plná emocí, bolesti, lásky, ale i zklamání. Autorka mě opět dokázala citově dostat až na samé dno. U knihy jsem otáčela jednu stranu za druhou a od příběhu Falon a Bena jsem se nemohla odtrhnout. Vždy, když jsem si už myslela, že jsem odhadla, jak se příběh bude vyvíjet, tak autorka přišla a do mé „teorie“ mi opakovaně hodila vidle. Ovšem samotný závěr knihy byl úplně dokonalý a opět jsem se přesvědčila, že Colleen právem patří mezi mé oblíbené autorky.

03.04.2024 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

S Timem Weaverem je to mé sedmé setkání a opět jsem u toho, co říkám od samého začátku. Kdyby všechny knihy měly méně stran, příběhu by to určitě prospělo! Přijde mi, že autor se vždy na chvíli zapomene a zbytečně nás zahání do složitých detailů, které celou knihu spíš zamotají, než aby nám pomohly. Tady to bylo zdlouhavé sledování filmů a babrání se v detailech. Ale když jsem se tím vším prokousala, pak už to zase byla jízda, na jejímž konci jsem zůstala zírat s otevřenou pusou. Pořád patří David mezi mé oblíbence, ale asi mi trošku chybí ta zběsilost a nesmrtelnost, na kterou jsem nadávala v prvních dílech :D No jo, autor se nemůže zavděčit všem, ale snad se ještě dočkáme toho, že celá kniha bude od začátku do konce prostě dokonalá :-)

01.04.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle by byla tak skvělá a dokonalá kniha, kdybych však podobnou už nečetla :-/ Bohužel tady jsem celý příběh odhadla už na samém začátku, jelikož knihy s tímto námětem jsem četla už minimálně tři. Takže moment překvapení při kterém by mi spadla brada se prostě nekonal. Celou dobu jsem si tak říkala, že knize dám maximálně tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že přeci jen malé překvapení trošku přišlo, tak jednu hvězdičku ještě přihodím. Co musím přiznat je to, že kniha je opravdu čtivá. A pokud jste žádnou takovou nečetli, věřím, že se vám bude opravdu moc líbit. Krátké kapitoly, které se čtou úplně samy a celkový zvrat v knize vás pohltí a zaručuji, že knihu nebudete chtít odložit. Jen tedy nesmíte odhadnout celou zápletku, no :-D

04.02.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Já tedy za sebe musím říci, že jsem si čtení strašně moc užila. Nevím, zda je to třeba tím, že jsem nečetla žádnou knihu od Agathy Christie a tak nemám žádné srovnání.. Každopádně mě kniha velmi sedla, je to taková nenáročná detektivka na dvě odpoledne. Je pravda, že by se z toho dalo „vytřískat“ trošku víc, pohrát si s prostředím a trochu víc vtáhnout čtenáře do děje a dýchnout na něj nějaké to tajemno, ale i tak to bylo za mě skvělé počtení. Hlavní vyšetřovatelská dvojice je vskutku zvláštní a různorodá, ale poslední dobou si zvykám na to, že málo který vyšetřovatel má všech pět po hromadě :D Prostě vždycky tady musí být nějaká ta tajemná minulost :-) Každopádně pokud hledáte lehkou detektivku, ve které nejsou litry krve, je pro vás tato kniha úplně ideální.

14.01.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Tohle byl krásný a dojemný příběh o přátelství. Musím říci, že ač jsem dospělák, knížku jsem si zamilovala a její čtení mě opravdu moc bavilo. Opravdu musím smeknout před autorkou klobouk, protože ta její fantazie je naprosto neuvěřitelná. To jak dokázala vykreslit jednotlivé postavy, vše pojmenovala a dala si práci s každým detailem je opravdu obdivuhodné. Jediné, s čím mám maličko problém je „přístupnost“ knihy. Je na ní psáno, že je pro čtenáře od sedmi let, ale za mě musím říci, že bych ji adresovala spíše větším a vyzrálejším čtenářům. Úplně si nejsem jistá, zda tak malé děti nebudou příliš smutní z toho, že se tady vyskytují například rozvody rodičů. Na druhou stranu, já to možná vnímám příliš emočně a dítě se přeci jen bude více soustředit na ten pohádkový svět. Každopádně kniha byla jinak skvělá a četla se opravdu jedním dechem

31.12.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět další skvělá kniha od autorky a musím se přiznat, že tato série se stala mojí oblíbenou. Líbí se mi styl, jakým autorka píše – krátké kapitoly, které čtenáře upoutají ke knize takovým způsobem, že se jen těžko odkládá. I tentokrát jsme odkryly různá tajemství z minulosti. Dozvěděli jsme se další střípky ze života vyšetřovacího týmu a já jsem moc zvědavá, na co se můžeme těšit v dalším pokračování.

24.11.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Výborný, skvělý, úžasný, prostě jako vždy. Marsonsová je opravdu mistryně svého oboru a s každým dílem nám dokazuje své kvality. Krátké a svižné kapitoly a bravurní zápletka, to je hlavním tahákem této série. Tentokrát musím říci, že mě opravdu bavila hodně i druhá vyšetřovací linka v čele s Frostovou, to bylo naprosto bravurní. I se mi líbilo, jak Kim s Frostovou na sobě nenechají nit suchou, ale zároveň dokazují, že k sobě mají vlastně svým způsobem blízko :-) V tomto případě jsem se dozvěděla i spousty zajímavých informací, které kvůli spoileru úplně nemohu rozepsat, ale je vidět, že autorka nad vším hodně přemýšlí a pořád má ještě schovaná esa v rukávu. Jsem zvědavá, na další díl, protože konec Spletitých lží nás opravdu navnadil!

31.08.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Čtvrté setkání s Lucem a Avou a já musím říct, že tentokrát jsem byla naprosto nadšená a poprvé dávám plný počet hvězdiček. Kniha byla napínavá a měla spád už od první strany a já si čtení strašně moc užívala. Konečně jsem dostala to, co od začátku celé téhle série očekávám. Napětí, čtivost, překvapení a téměř do poslední chvíle tápání, kdo za tím stojí. Jsem ráda, že Helen ukázala, že to umí a s velkým očekáváním jsem zvědavá, co nám přinese další díl z této série. A samotný závěr knihy mě šokoval a dokonce i rozplakal. Takže třikrát hurá, tentokrát to bylo doopravdy dokonalé :-)

30.07.2023 5 z 5