dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná a velmi smutná kniha. Tohle byla jedna z prvních knih, která mě rozplakala.

08.10.2018 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Sbírka povídek od Jojo Moyesové je takové milé pohlazení po duši. Sama povídky nevyhledávám a nečtu je, ale když jsem skončila s touto knihou, mám takový pocit, že to přehodnotím a někdy po nějakých ještě sáhnu.

Styl, jakým kniha byla napsaná mi velmi sedl a až na jednu povídku jsem s tím byla moc spokojená. Kniha má povídky, které jsou na více než sto stranách, ale také má povídky, které jsou na dvě otočení a máte je za sebou. Příběhy jsou některé romantické, jiné humorné a zábavné, že se člověk usměje pod vousy. A za sebe se musím přiznat, že mi i místy trošku ukápla slza, takže pro všechny romantické duše je tohle ideální čtení :-)

Knihu bych určitě doporučila všem, kteří nepotřebují nějaké dopodrobna rozebírané vztahy mezi postavami a spokojí se i s kratším formátem. Od Jojo jsem zatím žádnou knihu nečetla, tak nemám porovnání, ale tímto mě přesvědčila, že nějakou její knihu do budoucna ráda vyzkouším.

28.04.2024 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Za sebe osobně můžu říci, že mě kniha moc bavila a její čtení jsem si maximálně užila. Je pravdou, že místy to už bylo přitažené za vlasy, ale i tak mě to svým způsobem strašně bavilo. Líbilo se mi, že autorka nám nabídla vyprávění z více stran a o zábavu tak nebylo rozhodně nouze. Co mě také překvapilo bylo, že autorka byla sama letuškou, a tak plno věcí čerpala i z praxe. Knize to tak přidalo na čtivosti a autentičnosti a nemusíte se tak bát, že by to celé bylo totálně smyšlené a nesmyslné. Kdyby se autorka pustila do psaní další knihy, určitě si ji ráda přečtu :-)

17.03.2024 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Za mě velmi povedená kniha, která mě pohltila už na samém začátku. Díky svému rozsahu a krátkým kapitolám se dá přečíst za dva večery a věřím, že to i pro vás bude napínavé čtení od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že se v knize střídaly pohledy z přítomnosti a minulosti a příběh se tak velmi pěkně proplétal. Samotného pachatele jsem lehoučce tušila, ale závěrečné rozuzlení mě i tak dost překvapilo. Určitě to není jeden z nejlepších thrillerů, co jsem četla, ale mě se kniha hodně trefila do nálady a s klidným svědomím ji doporučím dál. Od autorky mám nepřečtenou ještě jednu knihu, takže se do ní určitě v dohledné době pustím.

09.03.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Za mě srovnatelný díl s Iluzí. I tentokrát jsem měla problém s tím, že kniha byla místy zbytečně vleklá, mnoho postav a zbytečné odbíhání od základního děje. Opět si myslím, že by knize prospělo, kdyby měla třeba o sto až stopadesát stran méně, protože pak by získala na svižnosti a mnohem lépe by se četla. Každopádně když se člověk prokouše přes začátek a vyšetřování se rozjede – hlavně s příchodem Vincenta, pak vše šlape jako hodinky. Celkově pachatele asi i odhadnete, ale i tak v samém závěru přijde několik kotrmelců, kdy zůstanete sedět s otevřenou pusou. Autoři si tady velmi pěkně přichystali prostor pro další díl a já se nemůžu dočkat, až se zase s Minou a Vincentem setkám. Jen taková malá poznámka pod čarou – bylo by možné, aby hlavní postavy měly mobily u sebe a nabité? Přijde mi to už jako strašné klišé, že v tu nejméně vhodnou dobu není mobil vždycky po ruce :D

11.02.2024 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Moje druhá přečtená kniha s Hannibalem a opět to byla dokonalá jízda od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že Dr. Lecter tady dostal mnohem více prostoru, než tomu bylo v předchozí knize (Červený drak). Celkově si autor zase pohrál s jednotlivými postavami, vykreslil je do posledního detailu a nic neponechal náhodě. Hlavní záporák Jame Gumb byl magor každým coulem a když jsem po přečtení draka myslela, že mě nic nepřekvapí, šeredně jsem se mýlila. Do knihy jsem se opravdu tak začetla, že mi běhal mráz po zádech. Do budoucna si ještě nějakou knihu s Hannibalem určitě přečtu, protože potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne.

14.01.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Budu se opakovat, ale autorka píše opravdu neskutečně. Příběh o sedmileté Lucy mě dostal a konečně jsme se také dočkali toho, že se případ netýkal nikoho z blízkého okruhu lidí kolem Jossie. Celá kniha byla od začátku do konce skvěle promyšlená a autorka si tady s námi velmi pěkně pohrála. Opět se ukazuje, že to chce být velmi pozorný čtenář, protože ne všechny věci jsou tak, jak na první pohled vypadají. Tentokrát se i Chitwood choval normálně a dokonce jsem v něm zahlédla kousek lidskosti, že by se přeci jen trošku srovnal? :-) No jako vždy se už nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že to bude zase skvělá jízda, jako u všech předchozích dílů :-)

14.01.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tento díl byl pro mě opět skvělá jízda. První část knihy byly více méně jen samé neznámé a v případu se spíše objevovaly otazníky, než abychom se dostali ke správnému řešení celého případu. Ale jakmile jsme se přes to překlenuli, postupně začaly vycházet najevo tajemství a případ se začínal rozmotávat a vysvětlovat. Jen mě mrzí, ten pro mě trochu uspěchaný závěr, kdy jsem se do toho upřímně trochu zamotala a asi úplně nepochopila všechno, co bych chtěla. A druhá věc je ta, že mě strašně mrzí, osobní linka Josie. Mám trošku obavy, co všechno si pro ní autorka ještě připravila, protože na jednu ženskou duši už toho bylo celkem dost. Tak uvidíme, jak to s ní bude, ale pořád doufám, že i ona se dočká svého Happy endu, stejně jako Kim Stoneová od Marsonsové.

10.09.2023 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

V dalším díle ze série Vzplanutí se setkáváme tentokrát s trošku nešikovnou Joellen a namyšleným Cameronem. Cameron je prvotřídní playboy, který se živí jako hráč rugby. Je svalnatý, potetovaný a jeho ego dosahuje závratných výšin.

Oproti tomu Joellen mi tak trošku připomíná známou Bridget Jonesovou. Magnet na trapasy, žena krev a mléko a k tomu nemá o sobě ani trošku dobré mínění. A jako bonus je Joellen tajně zamilovaná do svého šéfa. Jak tohle všechno může dopadnout? Bude to happyend nebo to skončí jako jedna velká pohroma?

Z počátku jsem si myslela, že tahle absolutně nesourodá dvojice spolu nebude absolutně fungovat. Ale jaké bylo příjemné zjištění, že jsem se strašně pletla. Kniha byla energická, velmi mě bavila a měla jsem jí přečtenou během pár chvil. Jako bonus byly vtipné momenty, kterými byl příběh okořeněný a závěr knihy ve mně vyloudil i malou slzu. Musím říci, že tahle série mi zatím velmi sedí a moc se těším na další díl. Je to příjemné a milé čtení a i když předchozí díl byl o chlup lepší i tak se s vervou pustím i do toho třetího :-)

30.07.2023 4 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

To byla zase paráda. Knihy se Sloan jednoduše zbožňuji. Jsou napsané neskutečně čtivě a to prostředí mě vždy tak dokonale pohltí, že mám pocit, jak kdybych se sama se Sloan potápěla. To je ten hlavní důvod, proč je tato série tak skvělá. Neotřelé prostředí, velmi sympatická vyšetřovatelka v kombinaci s trochu nabručeným šéfíkem je dokonalá. Je pravdou, že v tomto díle mi maličko chybělo trošku více napětí, ale i tak jsem si čtení neskutečně užila. Tentokrát je možná trošku škoda, že poměrně brzy víme, kdo a co za tím vším stojí, ale i tak závěrečné rozuzlení bylo super i když na můj vkus možná trošku rychlé. Každopádně na další díly se Sloan se moc těším a věřím, že nám autor naservíruje ještě pořádnou dávku adrenalinu a napětí.
A jen takový poznatek, kolik má sakra Sloan těch životů? :-D

14.07.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Za mě skvělá a odpočinková kniha, která mě moc bavila. Velmi mě zaujalo seznámení hlavních postav a po dlouhé době jsem měla možnost si přečíst zase něco trošku originálního, než jenom šéfa a jeho sekretářku :-) Oceňuji i to, že kniha byla napsaná z obou pohledů a situace, ve kterých se občas Stella s Hudsonem ocitli mi kolikrát vykouzlily úsměv na tváři. Závěr knihy byl sice takové to klišé, ale slza v oku se mi přeci jen objevila. I proto dávám plný počet hvězd a od autorky si určitě ještě něco ráda přečtu :-)

25.06.2023

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Musím se přiznat, že tady se mi hodnocení píše opravdu těžce. Ve vší úctě k autorce, ale bohužel za mě musím říci, že mě příběh absolutně neoslovil a vůbec nechápu ten obrovský poprask kolem celé knihy. Příběh Adama a Míši mi bohužel přišel velmi jednoduchý a celý byl prostě neuvěřitelný. To, že jsem si k postavám nedokázala vybudovat vztah je asi můj problém, ale chování těchto postav je opravdu absurdní. Adam jako největší king si na všech vylévá svojí zlost a ego. V reálu mít takového šéfa, tak už to hraničí se šikanou a bossingem, ale v knize je to prezentováno tak, že to je vlastně úplně v pohodě a jako bonus sexy. Na druhou stranu, ať je šéf jakýkoliv, nikdy si nedovedu představit, že bych se k němu chovala tak, jako Michala. Myslím, že člověk by tohle svému šéfovi řekl jednou a na hodinu by letěl, ale opět, drzost nejvyššího kalibru je strašně vzrušující věc. Kniha byla více než do poloviny tak nějak nudná a kromě sexu se tam vůbec nic nedělo. Pak to na mě zapůsobilo, že si autorka vzpomněla, že by to chtělo nějaký děj a napsala tam tak nějak všechno, co jí přišlo pod ruku. Prostě jedna velká absurdnost vedle druhé. Místy jsem v knize viděla 50 odstínů šedi (Silva x paní Robinsová, venušiny kuličky na akci, klasické naplácej mi apod..) Chápu, že v rámci tohoto žánru je těžké přijít s něčím inovativním, ale tady mi to celé bohužel nesedlo. Určitě touto recenzí nechci útočit na autorku, oceňuji, že se i u nás snažila napsat knihu v rámci erotického žánru, ale bohužel to byl jen velmi podprůměrný příběh, který mě ani trošku neoslovil. A to bych řekla, že v rámci erotického žánru mám již něco přečteného, ale kdybych měla dát více jak dvě hvězdičky, urazila bych tím všechny ostatní knihy.

30.04.2023 1 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Někdy se bohužel stane, že autor vám už nemá co nabídnout. A to je bohužel případ u této série. Připadala jsem si trošku jako ve filmu 50x a stále poprvé. Neustále to bylo jedno a to samé. Jess něco provede, Liam se naštve a pošle ji do ložnice. Pak se to oběma rozleží v hlavě, přijde žhavý sex na usmířenou a vzápětí se zase pohádají, aby Liam odešel naštvaně z ložnice povraždit půlku Los Angeles. Jediné co má kniha k dobru je to, že se to čte poměrně rychle. V knize nechybí peprné momentky, ale celkově je to tak strašně přitažené za vlasy. U prvního dílu mě to možná bavilo, ale tentokrát už to na mě bylo moc :-) Možná jsem nebyla v úplně tom správném rozpoložení, kdy knihu číst, ale prostě mi to tentokrát nesedlo. Třetí díl si přečtu více méně ze zvědavosti, ale určitě pro něj hned nepoběžím do knihkupectví a spíš si počkám, až se ho někdo bude chtít zbavit za symbolickou cenu :-) Přeci jen si tři stovky nechám na kvalitnější literaturu...

30.11.2022 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Za mě zajímavě napsaný thriller, který mě bavil. Je pravdou, že některé věci se daly odhadnout poměrně brzy a nebyl to takový wow efekt, jaký bych čekala. Na druhou stranu kniha byla čtivá a já jsem se těšila, jak celý příběh dopadne. Jedinou výtku, kterou bych měla je, že na můj vkus je tam strašně moc postav. A abych se přiznala, chvilkami jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně kdo. Každopádně od autorky si v budoucnu zase něco ráda přečtu. Knihu tedy hodnotím jako lepší průměr :-)

01.10.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásný příběh, který byl pro mě i zároveň dost bolestivý. Knihu jsem přečetla rychle a musím říci, že ve mě zanechala hlubokou stopu. Určitě na ni jen tak nezapomenu a knihu budu doporučovat dále :-) Těším se i na další volné pokračování tohoto příběhu. Knihu určitě všem doporučuji, je to takové něžné pohlazení po duši, které vás zároveň donutí se trošku zamyslet ️:-)

11.08.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Krásná a něžná kniha. Musím říci, že tahle kniha je úplně mimo můj obvyklý žánr, co čtu, ale opravdu jsem byla mile překvapena. Příběh se mi hrozně hezky četl a přistihla jsem se, jak se místy usmívám opravdu jako trouba :-) Konec mě docela dostal a já jsem zvědavá, jak se celá tahle série bude nadále vyvíjet. Určitě v ní budu co nevidět pokračovat :-) A co musím ještě vyzdvihnout je ta nádherná obálka. Ta mě doopravdy očarovala!

09.06.2022 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Tak, v první řadě, než začnete tuto knihu číst je třeba si říci, že nečekáte nějakou obohacující literaturu :D Pokud tento bod máte splněný, můžete se do čtení vrhnout po hlavě. Kniha je šílená, zvrácená a je to takové porno na papíře. Je až fascinující Liamova výdrž i neskutečné dovednosti jinak nezkušené Jess a i když si mafiánské prostředí představuji úplně jinak, i tak mě kniha vlastně bavila. Měla jsem jí přečtenou během pár dní a jako oddechová literatura splnila to, co jsem očekávala. :-)

08.05.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

A je to zase ta "stará dobrá Penelope", tak jak jí známe. Kniha mě bavila od první do poslední strany a místy jsem se doopravdy nahlas smála. Jsem opravdu ráda, že autorka je zase ve své kůži, protože knížka Jeho zákusek mě moc nebavila, ale tohle bylo přesně ten důvod, proč čtu tuhle sérii. Má to náboj, pobaví to a vlastně i zahřeje na duši. Už se těším na další pokračování této skvělé série :-)

17.01.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Knihy od Penelope budete buď milovat, nebo nesnášet. Nic mezi tím. Já naštěstí patřím do té první skupiny a čtení mě opravdu baví. Je to jednoduchá oddechovka, při které si člověk odpočine, místy se zasměje a možná i trošku zasní :-) Jsem ráda, že jsme se opět setkali s Brucem i Natashou. A scéna s letícím třešňovým koláčem mě totálně odrovnala. Smála jsem se na celé kolo. Takže třikrát hurá a jde se na Jeho zákusek!! :-)

27.11.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Zajímavý příběh, který mě bavil od začátku do konce. Závěr knihy mě překvapil, to jsem asi úplně nečekala. Určitě se pustím i do druhé knihy od autorky. Je to taková příjemná oddechová četba, není nijak náročná. :-)

24.10.2021 4 z 5