denniys denniys komentáře u knih

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Čtyři poslední věci jsou a nejsou slabší než první díl..s hodnocením opravdu váhám..bavilo mě to, i nebavilo..fantasy prvky v podstatě nejsou vidět, kdežto filozofie si bere téměř hlavní slovo..v patách jí jsou náboženství, válka, taktika a psychologie postav..není to špatné, ale člověka pomalu naštve, že nechybělo až tak moc a mohlo to být skoro výborné, protože autor je očividně velmi inteligentní člověk inspirovaný mnoha historickými osobnostmi a událostmi..

20.11.2019 4 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

První díl příběhu jsem četla před rokem a půl, přesto nebyl problém se zorientovat a propadnout závislosti na této knize. Velmi čtivý příběh tří sourozenců, jejichž postavy se neustále vyvíjejí a vy jim fandíte, přece jen chtějí to samé, ačkoliv jdou každý jinou cestou. A právě jejich rozdílné cesty jsou plusem knihy. Ke slovu se také více dostávají vedlejší postavy, což se ukáže jako velmi dobrý tah.. Kniha překypuje intrikami a pletichami, stejně tak láskou a přátelstvím na pozadí bitek, válek a bojů..opravdu se těším na další díl a přidávám hvězdičku ;)

31.10.2019 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Protivníci mají na CBDB hodnocení 94 % dnes 13.08.2019, hodnotilo teprve 13 lidí a já píšu 1.komentář....ok....upřímně doufám, že hodnocení klesne, protože je to urážka knih, které si toto číslo zaslouží... Protivníci jsou max za 70 % a aby se na mě nikdo nezlobil, ještě jsem přidala...všichni přece víme, že Marrisa Meyer psát umí, Měsíční kroniky jsou jasným důkazem, ale v této sérii se prostě topí..Čekala jsem alespoň vysvětlení nelogického konce 1.dílu ohledně určité důležité postavy ( nechci spoilerovat, věřím, že pochopíte ), nedostala jsem ho..Hlavní hrdinové mají nadále pubertální a nedospělé chování se sklony k sebelítosti a nesou na bedrech tíhu světa, přestože pak dělají stupidní rozhodnutí a je to nalinkované tak, že vy to víte už 20 stran dřív než oni..kniha nemá jediné překvapení, což je to nejhorší, co se knize může stát..další díl přečtu, to je jas, ale necítím ten pocit, že se zblázním, pokud nebude hned..bohužel

13.08.2019 3 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

No vida, máme tu novou postavu/postavy, více akce a flashback v Dervishově životě..dokonce se dozvídáme další nové informace o fungování ve světě Demonat..začíná se mi to zamlouvat čím dál víc :)

29.03.2019 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Patřím k lidem, kteří moc tištěných knih bohužel nevlastní, není na ně místo a čtečka jich pojme daleko víc..ale tato kniha v mé knihovně zabírá čestné místo..zaujala mě obálka, ale podle toho knihy nesoudím, ovšem autorovo jméno rozhodlo!! jakou já měla radost, když jsem zjistila, že rozehrál nový příběh..a po dočtení mohu říct, že ho rozehrál opravdu velkolepě a ve velkém stylu..sedly mi všechny tři dějové linie, jednou jsem se hnala džunglí spolu s lovci lebek a utíkala před draky, jindy sledovala námořní bitvy a příště byla tajná agentka..prostě super!!! za mě to takhle má vypadat, spousta akce, výborně rozkreslené postavy a tři jakoby odlišné příběhy, jež mají stejná vodítka a pomalu se víceméně spojují..takže když sáhnete po této knize, nemůžete být zklamáni, pan Ryan se postaral o to, že na světě je další skvělá série :)

11.03.2019 5 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Skvělé..z počátku jsem byla trochu vykulená z pocitu, že nic nechápu, po pár stránkách jsem se do knihy zakousla tak, že bylo téměř nemožné ji odložit.. styl psaní mi byl strašně sympatický svou originalitou a čtivostí, stejně tak mě bavila návštěva dalšího neotřelého světa plného zvláštní magie..ve chvíli pochopení souvislosti mezi příběhy více hrdinek mi sklapla huba..kde jsou další díly??? akutně je potřebuji :)

25.02.2019 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Mě tato kniha bavila víc než dost..Ze seriálu Lost znám pouze první sérii a nepřišlo mi, že by jí to nějak kopírovalo..první část knihy je asi nejlepší, situace bezprostředně po pádu letadla je popsána skvěle..část, kdy hrdinové zjišťují, že něco není správně, je napínavá, sama jsem pořád hádala o co jde a opravdu mě nenapadlo, že půjde zrovna o tohle..finálová část potěšila mojí scifi milující část dušičky..za mě prostě super napínavá kniha..těším se na další knihy tohoto autora

28.12.2018 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Bouře a vzdor je oproti Světlu a stínúm výrazně dospělejší kniha...děj má rychlejší spád, více akce a stává se méně předvídatelným.. ze stávajících postav je opět nejlepší Temnyj, ale až ovšem Nikolaj /Sturmhold tomu dává teprve šťávu!.. připomíná postavy ze Šesti vran.. baví mě jeho humor, sarkasmus a hlavně důvtip, elegance s jakou mění charaktery a chytrost.. oceňuji také zmínku o Ketterdamu.. Konec knihy je jedno velké překvapení a mooc mě potěšil..

28.12.2018 4 z 5

Popel a prach Popel a prach Jarosław Grzędowicz

Moc povedený příběh..nápad se svétem "mezi" a jakýmsi "převozníkem" nemá chybu..nechybí tajemno, napětí i humor..tady bych klidně uvítala další díly..u tohoto poláka mě nesmírně zaujal už Pán ledové zahrady a opět autor ukázal, že ví, co dělá..Popel a prach rozhodně za přečtení stojí

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Jedná se o další z mnoha YA příběhů, ale musím říct, že i když už nejsem ve věku cílové skupiny, dost se mi tento příběh zamlouval..a andělská tematika je prostě super

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Mě tahle série prostě zatraceně bavila..čím si mě tolik získala, to netuším..možná jsem měla zrovna náladu na trochu cukru..děkuji autorce za překrásný konec a lehkou dávku napětí

27.12.2018 4 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Knihy s postapo tematikou se mi nikdy neomrzí, tudíž jsem začínala číst s velikým nadšením, které bylo zprvu oprávněné, ale ke konci opadalo...Je to dobrá kniha, to beze sporu, ale něco prostě chybělo..díky nízkému počtu stran pro mě byla jednohubkou zdolanou na jeden zátah.. 4 hvězdy si zaslouží jen tak tak, 5 je pro nádhery typu v knize zmiňovaného Dne trifidů nebo např Psí hvězdy, které jsou pro mne top v tomto žánru

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

ale jo, pořád je to dobrý..sice se vlastně nic oproti předchozím dílům nezměnilo, ale někdy je to vlastně lepší..touto knížkou jsem proložila náročnou ságu Malazskou knihu padlých, jelikož jsem potřebovala trochu odlehčit a přesně k tomu je Aristokratka jako dělaná..

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Stín krkavce je výborná fantasy série..Bohužel Královna ohně je jejím nejslabším článkem..plný počet hvězd dám pouze jako poctu dílům prvním..na závěrečný díl jsem čekala dlouho, tudíž mi chvilku trvalo se zorientovat a nechat se vtáhnout do děje, ale jednoznačně tato kniha za předchozími pokulhává..Nicméně i tak budu tuto sérii pouze chválit a těšit se, že autor napíše další neméně působivé knihy..

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Série, která začala jako young adult fantasy milostný trojúhelník a vyvinula s v ohromné - "!!!".. tohle má fakt koule!! Než si vzpomenete, kdo je vlastně kdo a jak to bylo v minulém díle, na tento jste čekali stejně dlouho jako já, dá to chvilku zabrat, ale už nenechá vydechnout a dokud knihu nedočtete, nemáte klid..ten vlastně nemám ani teď..doufala jsem,že to bude závěr série, ale nyní se spíš těším, čím nám zavaří autorka receptory v pokračování..a že se autorka v tomhle díle vybouřila, čiší z každého řádku posledních dvou set stran a to finále??! má to připravený na pořádnou závěrečnou jízdu..výborný příběh se vyvinul z knihy, o které jsem napsala, že je jedna z těch, jejichž název hned zapomenu..královny a králové, víly a vílí bojovníci, čarodějnice, wyverni a boj proti temnotě..

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Na tuto knihu jsem se moc těšila, očekávala jsem, že bude přesně dle mého gusta a ona vlastně i byla.. postapo svět je zde perfektně vyobrazen a vše krásně šlape, sálá z ní deprese a bezútěšnost.. a konec byl gurmánským zážitkem... jediný kaz, kvůli němuž nemohu hodnotit 5ti hvězdičkami, je pro mě složité rozepisování o politice jednotlivých stanic, chápu, že to k tomu patří, ale mohlo to být aspoň trochu osekané.. tak a uvidíme, co přinesou dalsí díly..

23.12.2018 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Další nádherný díl tohoto příběhu..nejvíc na mě zapůsobil plakající Ochu, to byl pro mě nejsilnější moment knihy..velmi zajímavé a originální je zapojení autora do příběhu a výňatky z jeho deníku na konci jsou jednou z nejlepších částí této části :) tak a teď velké finále, opravdu jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, jak to skončí a co bude s milovanými postavami..

Pustiny Pustiny Stephen King

Už mi docházejí slova chvály pro tuto sérii, tento díl je opět lepší než ty předchozí..výborná četba, knize nic neschází, nic nepřebývá, je to dokonale vyvážené..nepřestává mě udivovat mistrova fantazie, tohle snad normální člověk nemůže napsat..a nové postavy tomu dodávají další rozměr..brumláka Ocha prostě miluju :) a Blaine je také velmi zajímavý..hned jdu na další díl, natěšená jak malá holčička :)

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Druhý díl Temné věže je překvapivě úplně jiný než první díl..už Pistolník si mě získal a po Třech vyvolených vím, že tuto sérii budu milovat ..Příběh dostal grády, je strašně chytře pospojovaný a vypointovaný, King opět rozehrává hru s postavami a charaktery a stejně mám pocit, že to nejlepší z této série nás teprve čeká a pokud bude autor opravdu pokračovat se vzestupnou tendencí, nebude stačit počet hvězdiček, které je možno zde udělit..výtečná kniha!!!

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tato kniha je Ryanova prvotina??? Tomu se snad nedá ani věřit!! Ve svém pomyslném žebříčku ji stavím na úroveň Tetovaného ( P. Brett, démonský cyklus), Zaklínače ( A. Sapkowski) nebo Ságy trhlinové války...na Hru o trůny pořád nemá, ale je to teda něco..začala jsem ji číst v elektronické formě a během četby ji dostala od kamarádky :) ani netuší, jak dobrou knihu mi vybrala :) a ke knize samotné lze jen říct, že to je prostě další fantasy nátěr, který nepustí a okamžitě potřebujete další díl, jelikož jak je psáno na obale - na scénu nastoupil nový mistrovský vypravěč..Píseň krve = povinná četba milovníka fantasy žánru!