denniys denniys komentáře u knih

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Bronzový klíč byl příjemnou četbou, ale každý další díl mi přijde slabší.. zápletka začíná být příliš překombinovaná, kniha si za mě sotva jen tak tak udrží 4 hvězdičky.. uvidíme, co bude dál..

23.12.2023 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

U druhého dílu Magisteria se uchýlím ke 4 hvězdičkám, je to perfektní příběh, ale pomyslné dokonalosti předchozího dílu prostě nedosahuje, ačkoliv proti jiným knihám vyniká..
Těším se na pokračování Callova příběhu a jsem zvědavá, jak se nakonec předvede Jasper..

21.11.2023 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Vzdávám to, toto bude snad první série, kterou nedočtu.. nebavily mě ani předchozí díly a tohle byla teda naprostá tragédie...

02.11.2023 odpad!

Zlo Zlo Peter Newman

Největší zklamání poslední doby..
Tato kniha mě postavila do situace, kdy buď nedočtu ( což prostě nesnášim ) nebo budu číst každý tak 5tý řádek.. v tomto případě nakonec bylo nutné přistoupit k drastičtější metodě - a sice 5 řádků z jedný stránky.. o nic jsem nepřišla, vše pochopila a další díl NIKDY.
Škoda, zase jednou příběh s nevyužitým potenciálem..

22.09.2023 1 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

V tomto díle bylo vše, co mi chybělo v předchozím..
Opět mi to ukázalo, proč miluji svět Grišů a proč považuji Bardugo za velmi dobrou spisovatelku..
Těším se na další pokračování z tohoto kouzelného a drsného světa..
Skvělá kniha

12.09.2023 5 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Tak si dám od Bratrstva zase chvíli pauzu.. po skvělém 16.díle mě tohle teda vůbec nebavilo..možná jsem knihu měla přeskočit a pustit se rovnou do 17.dílu..
Zajatec noci by ještě ušel, ale Kde tě najde zima pro mě bylo doslova utrpení, uplně zbytečný počin

12.09.2023 2 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Obsahuje spoiler...
Tohle mě teda vážně bavilo!! Neskutečně čtivá a dobře napsaná kniha.. Jen ten konec mi to trochu pokazil, k některým příběhům se prostě happyend nehodí...

12.09.2023 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Ačkoliv mě kniha bavila, na plný počet hvězdiček to necítím.. vlastně za to úplně nejvíc může závěr příběhu..
Bardugo je dobrá spisovatelka, její svět Grišů je poutavý a ráda se do něho vracím..

28.08.2023 4 z 5

Něco z Noční strany Něco z Noční strany Simon R. Green

Nebylo to úplně špatné čtení, ale zároveň mě to nijak zásadně neuchvátilo.. podle komentářů jsem čekala víc hlášek a sarkasmu.. na další díly se zatím tedy nechystám

16.07.2023 3 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Oou... tahle kniha mě strašně bolela...a to ve smyslu, že na něco tak otřesnýho jsem dlouho nenarazila... chtěla jsem tuto knihu jako oddechovku mezi čtením jedné dlouhé a náročné ságy a akorát mě naštvala, bohužel...
Kategorie fantasy?? No, dejme tomu... tak autorka trochu zprznila mytologii a ukázala, že brak jde udělat úplně ze všeho..
Kategorie erotické?? No, možná tak pro puberťáky a ani to pořádně ne..
Nějak jsem na této knize nenašla vůbec nic, co by mě oslovilo...
Vlastně nechápu jak to, že jsem ji vůbec dočetla..

14.07.2023 1 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Vynikající nápad a naprosto nevyužitý potenciál.. Nedospělá hlavní hrdinka s otravnými myšlenkovými pochody, nezajímavá romantická linka versus zombie svět.. Mohlo to být dobré, ale působí to, jakoby autorka sama byla puberťačka..

25.03.2023 3 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Tak jsem přečetla další díl - už zase.. nechápu proč... ale tentokrát jsem se konečně dočkala posunu mezi Anitou a Jean-Claudem, hurá.. a to mi doufám už konečně stačilo, protože mě to vlastně jinak vůbec nebaví.

28.02.2023 3 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Já nevím, proč tu Anitu vlastně pořád čtu.. pokaždé si říkám - další díl už ne!.. a stejně ho teď zase komentuju.. pořád stejný průměr, nic se nezlepšilo ani nezhoršilo.

19.02.2023 3 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Tak jsem se prokousala i čtvrtým dílem.. pořád to samé dokola, divím se, že mě to vlastně bavilo, bude to tím, že teď mám období, kdy náročné knihy nechávám ležet.. u této série myslet nepotřebujete.. a souhlasím s mnoha komentáři - překlad je hrůzostrašnej

27.01.2023 3 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Vzdávám to a na straně 116 končím, nemůžu si pomoci, ale tento díl mě strašně nebaví, snad se k tomu jednou vrátím a změním názor..

16.11.2022

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Do tohoto příběhu mi chvíli trvalo se začíst, ale posléze kniha nejde odložit.. Část děje se odehrává v knižní současnosti a část vypráví bard Fintan pomocí příběhů z minulosti, díky kterým se dozvídáme, co se vlastně stalo.. je to netypický styl vyprávění, ale skvěle funguje, nakonec si čtenář některé hrdiny zamiluje a tempo střídání příběhů zvyšuje gradaci děje..navíc se bardovy historky skvěle prolínají, je cítit promyšlenost a těším se, co dalšího nám bude Fintan vyprávět - už ať je další díl!

19.10.2022 5 z 5

Návrat vyhnance Návrat vyhnance Raymond E. Feist

Mně se tento díl z celé trilogie líbil překvapivě nejvíc... vévoda Kašpar prošel ohromnou proměnou a já mu uvěřila, že byl hodně ovlivněn zlým čarodějem.. krásné počtení

26.09.2022 5 z 5

Král lišáků Král lišáků Raymond E. Feist

I druhý díl konkláve drží laťku vysoko... Spárův pobyt ve vězení a následný útěk jsou za mě nejlepší částí knihy.. konec mě překvapil, popírá o co Spár celou dobu usiloval, nicméně mu rozumím.. jen jsem zvědavá na další díl - překvapí Kašpar??

12.09.2022 5 z 5

Spár stříbrného sokola Spár stříbrného sokola Raymond E. Feist

Skvělý návrat do světa Midkemie.. bohužel to nečtu chronologicky a po mnoha letech, takže širší souvislosti mi již unikají.. budu hodnotit jako samostatnou sérii a první díl je prostě skvělý.. Feist je jednoduše borec a na poli fantasy patří k těm nejlepším! Píše svižně, poměrně stručně bez zbytečného popisování a děj plyne rychle kupředu. Jeho hrdinové jsou skvěle vykresleni a konkrétně hlavní hrdina této série je prostě sympaťák. Spárovi fandím od prvních stran a moc se těším na pokračování, protože je jisté, že to bude další skvělé počtení..

12.09.2022 5 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Další zajímavá kniha pana Crichtona...přelouskala jsem to za 2 dny a nutno uznat, že kniha je nesmírně čtivá, ale přesto tentokrát nemohu dát plný počet hvězdiček.. nějak mi prostě přišlo, že v příběhu je pár děr, které nebyly objasněny ani v závěru..

24.08.2022 4 z 5