denniys denniys komentáře u knih

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Tohle byl první Kulhánek, u kterého mi něco chybělo.. Hlavně humoru mohlo být více.. nicméně závěr byl skvělý, tak snad další díl zase potěší

24.10.2021 4 z 5

Dívka a fénix Dívka a fénix Petra Stehlíková

Tato kniha mi přišla spíš jako delší povídka.. byla to taková jednohubka na pár hodin..ovšem jednohubka nedochucená a chudá..kniha v podstatě o ničem, bez významu jako pokračování série..pohádkový příběh o lásce, kterému by stačil poloviční počet stran..nějak nemohu uvěřit, že pochází z pera stejné autorky jako Naslouchač, páč ten rozdíl v kvalitě je propastný..

17.10.2021 3 z 5

Stín se šíří Stín se šíří Robert Jordan (p)

Stín se šíří z míst, kde Drak znovuzrozený skončil.. Kniha drží styl a tempo předchozího dílu, což jí svědčí - narozdíl od počtu stran, který mohl být nižší.. nenudila jsem se, ale určitě by příběhu nijak neuškodilo, kdyby některé pasáže byly stručnější.. Hlavní postavy za sebou již mají velký kus cesty a je očividný jejich vývoj. Dočkáme se i několika zajímavých zvratů.. za mě 4,7 *

03.09.2021 5 z 5

Nové jaro Nové jaro Robert Jordan (p)

Tohle počteníčko jsem si vážně užila.. Navnadilo mě to na hlavní sérii a doufám, že to bude jízda, jak se všude píše.

12.07.2021 4 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

Za mě tento díl naprosto super. Doufám, že bude dopřeloženo pokračování, protože příběh Johna Doeho má ještě velký potenciál.

07.07.2021 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Jak první díl překvapil, tak druhý zklamal. Měla jsem s touto knihou velký problém, přišla mi o ničem, alespoň trochu dobrých je tak posledních 40 stran. Hlavní hrdinka je naprosto nevyrovnaná, neustále si protiřečí, sama se nazývá bohyní blesku a je většinou až nesnesitelná. Kniha by se dala zkrátit na 100 stran a o nic bychom nepřišli, uvidíme, co přinesou další díly.

22.06.2021 2 z 5

Aenir Aenir Garth Nix

Jako u předchozích dílů mě četba opravdu bavila, ačkoliv jsem už dlouho mimo cílovou skupinu čtenářů. Tal a Milla se ocitají ve Snovém světě a potkávají své budoucí duchostíny, oba bojují za své cíle pro své lidi a balancují na hraně přátelství a nenávisti.

20.06.2021 4 z 5

Smrtící touha Smrtící touha Keri Arthur

Tak jsem to dokázala dočíst. Autorka stále zamotává Rileyn milostný život, což mě osobně už vážně nebaví a jsem ráda, že to skončilo.

14.06.2021 2 z 5

Nejtemnější polibek Nejtemnější polibek Keri Arthur

Jupí, vrátil se Quinn.. Nic jiného pozitivního mě nenapadá. Každý díl této série je v podstatě stejný, mívám okamžiky, kdy bych i ty 3 hvězdičky dala, ale nemohu z respektu k jiným knihám a svému měřítku hodnocení.

12.06.2021 2 z 5

V náruči temnoty V náruči temnoty Keri Arthur

Stále stejná úroveň - alespoň se to nehorší.. K Riley mi neseděla její snaha o usazení se s Kellenem, který je v tomhle díle poměrně sympatický. Chyběl Quin, doufám, že se ještě objeví.

05.06.2021 2 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Tento díl se mi četl o chlup líp než díly předchozí, ale pořád je to stejná bída. Jen můj zvyk dočíst každou sérii mě nutí pokračovat dál, ale vůbec se mi do toho nechce...

30.05.2021 2 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Doufala jsem, že u dalšího dílu už budu moci napsat něco pozitivnějšího, ale bohužel. Z Riley se vážně stává terminátor a její milostné eskapády už jsou taky ohrané.

16.05.2021 2 z 5

Hrad Hrad Garth Nix

Jako u prvního dílu jsem si četbu opravdu užila, ačkoliv nejsem už dávno cílová skupina čtenářů. Tal zažívá další dobrodružství, vrací se zpět do rodného hradu a pomalu se rozvíjí přátelství mezi ním a Millou. Milá kniha.

16.05.2021 4 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Tento díl je o chlup lepší než díl první, ale pořád tomu prostě strašně moc chybí. Riley se plácá ve svých milostných problémech, stává se z ní nepřemožitelná superžena, Quinovi je věnováno žalostně málo prostoru a tak nějak stačí číst každý třetí řádek. Hvězdičku zatím přidat nemohu...

16.05.2021 2 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Tato kniha mi chvilkami připomínala sérii Kate Daniels a možná i Bratrstvo Černé dýky - ale to asi jen množstvím sexu. Nějak jsem se na dokonalou Riley nedokázala naladit, chyběl mi humor a inteligentní zápletka. Dočetla jsem to jen díky Quinovi.

15.05.2021 2 z 5

Král za branou Král za branou David Gemmell

Tak nevím, jestli je už na mě těch příběhu z Drenaje moc, ale tento díl mě prostě nebavil. Možná je to tím, že předchozí Legenda byla naprosto skvělá. Tato kniha je dobrá, ale je to pořád to samé, každý další díl je jak přes kopírák - vždy se objeví nějaký silný, rozpolcený hrdina, který musí vyhrát bitvu, jež se předem jeví ztracená.. Navíc se jedná o poměrně jednoduché čtení s málo prvky fantasy.

08.05.2021 4 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Závěrečný díl série je lepší než díly předchozí, přidávám hvězdičku. Mou nejoblíbenější postavou byl Akkarin, proto mě zklamal konec, který je ještě ke všemu takový zrychlený. V tomto díle jsou snesitelné i pasáže s Dannylem.

28.04.2021 4 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Po roce a půl jsem se vrátila k této trilogii a mám stejný pocit jako u prvního dílu. Cítím to na silné 3 *, ale víc dát prostě nemohu. Sonea, Lorlen, Rothen a hlavně Akkarin mě bavili hodně, ale pasáže s Dannylem jsem měla chuť přeskočit. Příběh není špatný, přestože je plný různých klišé - např. Regin a jeho šikana. Autorka zjevně umí, ale chtělo to víc...

22.04.2021 3 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Odveta je u mě zase za 50/50 stejně jako první díl.. Bylo to lepší čtení než díl druhý, ale pořád mi tam něco vadilo.. Úkol od prezidentky mě úplně odrovnal, to jsem nevěřila, jestli čtu správně, méně uvěřitelná věc tam už být vážně nemohla.. Alespoň konec byl dobrý a za ten přidávám hvězdičku..

17.04.2021 3 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Vikingova čarodějka mi málem přivodila čtecí krizi - měla jsem velký problém knihu dočíst.. Za mě je to neuvěřitelná blbost, hrdinové nesympatičtí a jejich jednání nepochopitelné, děj vlastně o ničem, z historie naprosté pidiminimum a celkově je to jeden velký kýč a klišé

07.03.2021 2 z 5