Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Zajímavá detektivka. I když jsem v podstatě hned uhodla, kdo je vrah, stejně jsem ji nedokázala odložit. Líbily se popisy postav. Jak vypadají, i jejich život. Myslím, že to bude skvělá detektivní série.

08.09.2017 4 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Jak už to bývá, po zhlédnutí filmu jsem si knihu chtěla přečíst. Ale… Kde se stala chyba? Snad poprvé se mi víc líbil film. Kniha je nemastná, neslaná. Špatný překlad, špatná korektura (pravopisné chyby, překlepy, slovosled). Pravda, nečetlo se to úplně nejhůř. Jen… Prostě mi nesedělo prostředí a časté popisování nějakého oblečení (kniha je fakt jen o módě), mě spíš otrávilo. A vědomí, že to má pokračování, mě spíš děsí...

08.09.2017 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro českou literaturu je to určitě skvost. Báseň, která má co říci. Pro mě je to báseň, která příliš nenadchla.

29.06.2017 3 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Přečteno jedním dechem. Na prknech to musí být znamenité.

03.05.2017 4 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Na novou sérii od Laurell jsem se těšila jako nikdy. Jenže… Byla jsem zklamána. Ne že by se mi příběh nelíbil. To rozhodně ne. Bylo to zajímavé, poutavé, a svým způsobem okouzlující. Už mám dokonce i své hrdiny :D Ale to, co mě zklamalo, byla hrdinka samotná. Až moc se podobala Anitě. A přesně toto mě odrazovalo číst dál. Ale vydržela jsem a jsem svým způsobem i ráda. Na další díly se těším, ale už ne tak, jako na začátku. Protože pořád budu místo Merry vidět Anitu a to mě štve. Štve mě, že se autorka nedokázala od Anity oprostit a nedala šanci zcela jiné hrdince.

03.05.2017 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Sapkowski se překonal. Poutavý a napínavý příběh Vás nenechá odpoutat se od knihy. Tak skvělé to bylo. Z některých věcí jsem byla překvapena (nečekaně) a některé jsem očekávala. Z něčeho jsem byla znechucena (respektive z někoho) a z něčeho nadšena. Myslím, že je to zatím nejsilnější díl z celé série.

10.04.2017 4 z 5

Rudá jako krev Rudá jako krev Salla Simukka

Rudá jako krev je kniha, která má něco do sebe. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a mé pocity byly rozporuplné. Obzvlášť, když jsem zjistila, že přímá řeč je značena jinak, než jak bývá zvykem. Ale rychle jsem si zvykla a od knihy se takřka nemohla odtrhnout. Jasně, mělo to pár much, ale ty jsem odsunula do pozadí a knihu si opravdu užila :)

17.11.2016 4 z 5

Láska a tma Láska a tma Mika Waltari

Kniha se mi zalíbila až na druhé přečtení. Lépe jsem se začetla, vžila se do postav a víc ji dokázala ocenit. Asi nastala ta správná chvíle.

17.11.2016 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Meč osudu? Nezklamal. Poutavý a hlavně zajímavý a nepředvídatelný příběh. Ciri mě okouzlila hned na začátku. A Yennefer? Stejně je to mrcha :D Ale stejně mě nejvíc pobavil konec knihy :)

05.11.2016 4 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Díky této knize jsem si Laurenta Bottiho oblíbila. Protože tato kniha je hodně dobrá. Tajemná, zvláštní, děsivá.

22.10.2016 5 z 5

Jízdenka do pekla Jízdenka do pekla Laurent Botti

Byla jsem velmi zvědavá a docela mile mě překvapila. Byla zajímavá, čtivá, napínavá a já příběh hlavní hrdinky hltala s každou stránkou čím dál víc. Četla jsem sice lepší knihy tohoto žánru, ale i tak je to docela povedené.

30.07.2016 4 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Smutné, ale přece kouzelné. Škoda, že takových věcí nenapsal víc.

28.07.2016 5 z 5

Edda a Sága o Ynglinzích Edda a Sága o Ynglinzích Snorri Sturluson

Některé části byly sice dlouhé a nudné, ale jinak mě kniha uchvátila. Četla se velmi dobře a já se dověděla některé další věci o severské mytologii. Ale myslím, že to nebude sedět každému.

17.07.2016 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Nahlédnutí do Edwardova osobního života. Překvapivé, strhující… Protože Edwarda "žeru" od první chvíle, knihu jsem v mžiku slupla. Takže pokud našeho zabijáka obdivujete stejně jako já, neváhejte. Jděte do toho :)

17.07.2016 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Anita tu poprvé zjišťuje, čím vlastně je a čím horším ještě může být. Vyděsí ji to, ale za záchranu svých blízkých musí něco obětovat. Takže tu vlastně najdeme vše, co k Anitě neodmyslitelně patří: násilí, sex, erotika, boj, výhružky, zápletka…

17.07.2016 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Otrokyně sadistů se četla velmi rychle. Byla jsem zděšena, co všechno se může stát. Ale pořád jsem se sama sebe ptala, jestli je to možné. Jestli může být někdo takhle krutý. Ovšem po tom, co všechno se jí stalo, jsem nepochopila, proč dělala blbečka nějakým novinářům…

04.06.2016 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Měla jsem obavy, jaká kniha bude. Jak obtížná bude. Nakonec nebyla. Líbila se mi, a to hodně. Jen bych vymazala zdlouhavé popisy. Ty byly opravdu nudné. Ale když si je odmyslíte… Skvělý příběh.

04.06.2016 4 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Plno akce, zvratů, nové tváře. Tento příběh zhltnete během chvíle. Je napínavý a dobrý. Já si zase oblíbila Nathaniela, je prostě roztomilý.

04.06.2016 4 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Od knihy jsem očekávala hodně, asi taky proto, že jsem četla skoro samé kladné reakce. Ale ve výsledku mě zklamala. Přesto, že měla pár slabých chvilek, mě dost nudila.

04.06.2016 3 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Další napínavý díl. Skvěle napsané a poutavé. Napínavé a nebezpečné. Anita se konečně rozhodne, koho si vybere. Její volba je dobrá, ale ne překvapivá. Hodně se tu rozebírají vztahy a pravidla uvnitř smečky, což je příjemné zpestření.

26.03.2016 5 z 5