Abikk Abikk komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Půjdu proti proudu, mně se to nelíbilo. Do doby určitého nálezu jsem se nudila, poté se příběh celkem rozjel, ale do děje už mě to nevtáhlo.

16.05.2023 2 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

(SPOILER) Podle mne si autorka vzala trochu velké sousto. Nepřijde mi, že o výstupech na nejvyšší hory světa toho ví tolik k napsání mrazivého thrilleru. Ano sice jsem závrať měla, ale pouze z toho jak mi vše servírovala jako na horské dráze, co se počasí týká, nálad, či zvratů typu - něco tu nehraje a záhy se vlastně nic neděje, jde se dolů, ne jde se na vrchol. Sebevědomí hlavní hrdinky by ve mne vyvolalo strach jít s ní snad i na Sněžku. Když už už si myslím, že se konečně začne něco dít, protože je atmosféra vykreslena jako z Djatlovovy výpravy, šup zase dolů k řešení počasí, které opět není na výstup, ale záhy lusknutím prstu je na obloze azuro. Proč? Protože hlavní hrdinka na ten vrchol musí za každou cenu, i když nám celou dobu vykládá jak je neschopná vylézt na jakoukoliv horu. Zápletku jsem ze stejného důvodu jako Tereziee také odhadla, ale to mi nevadí, jsem na to zvyklá, když čtu převážně jen thrillery. Možná, kdyby trochu vzteku, co poháněl její tělo ke konci, vložila do celé knihy, nepřišla by mi Cecily tak ufňukaná. Ale nutno podotknout, že se na tomto výšlapu hodně naučila a na cestě zpět strčila do kapsy Charlese, zkušené horolezce a všechny šerpy z Himalájí :o)

21.03.2023 2 z 5

Zajímavá a poučná kniha o tradédii jaderné elektrárny, která mohla tragicky zasáhnout i do našich životů.

21.02.2023 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Doposlouchán díl druhý. První se mi asi líbil víc, ale pokud jsem si myslela, že je to slibný začátek knižní série, nemýlila jsem se. Malinko mám výhrady k Olivii, která se tu chovala jako ostřílená kriminalistka a realita je daleko. No a zase "ti kněží" ...

09.02.2023 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Vynikající stejně tak jako seriál.

02.01.2023 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Raker se svým "parťákem" Healym mě baví. Příběhy jsou promyšlené, ale bohužel počínaje tomto mě už trochu začíná vadit dlouhé popisování děje a moc postav. Nicméně mi to nebrání dočíst a říct opět WOW a těšit se na další příběh :o)

28.07.2021 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Skvěle napsaný příběh. Autor je díl od dílu drsnější a příběhy propracovanější. Strašně mě David baví. Ke konci sice malinko překombinované, moc postav na můj vkus, ale dalo se to vydržet :o)

10.07.2020 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Pro mě to byla jízda od začátku do konce. Velmi dobře napsaný příběh s překvapením na konci. Tak trochu jiný thriller, kdy už na začátku víte vraha, ale na konci dostanete "malý" bonus :o) Za mě zasloužilých 5*

17.02.2020 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Moc fajn kniha. Dobře se četla. Dvě dějové linky mne nejdříve dost iritovaly, ale ke konci, když se spojily a začaly do sebe zapadat, bylo to super, nečekané. Nemám ráda duchařiny a bála jsem se, že budu otrávená, nicméně té duchařiny tam bylo tolik, že jsem jí skoro ani nepostřehla :o)

03.09.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět těch 616 stran knihy uteklo rychle. Na první díl to sice nemá, ale thriller výborný. Mám ráda styl psaní Miniera, že skoro až do konce mě nechává v nevědomosti.

17.05.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhá knížka od Bryndzy a baví mě to. Napínavé, čtivé a zajímavé.

12.12.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Určitě lepší než Manželé od vedle, kde bylo celkem brzy jasné jak to je. Konec výborný, pro mne nečekaný a hodný filmového provedení. Upřímně bych ráda viděla závěr a úsměv "jedné osoby" :o)

10.05.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka, určitě si přečtu od Bjørka další.

13.03.2018 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Peter May je můj favorit. Zápletka mě uspokojila, super prostředí, které mne donutilo i zabrouzdat na google maps a přečíst si trochu o této krajině. Udržela mne až dokonce.

13.03.2018 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Obdivuji pana doktora Beneše a kniha byla zajisté velmi zajímavá, ale bohužel mne nenadchnula jako panové Hecl, Mareš a Dvořák. Dozvěděla jsem se i spoustu zajímavých věcí o sběru brouků :o)

06.10.2024 4 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Není to zrovna skvost, ale dalo se poslouchat. Naštěstí mne tato doba minula a vyrůstala jsem v následujících letech.

01.10.2024 3 z 5

Kruté moře Kruté moře Nicholas Monsarrat

Audiokniha - Tentokrát se audiotéka asi zbláznila. Opět musím předeslat, že méně je více a tady to opravdu sedí, jak nikde jinde. Nehledě na to, že knihu čte více jak 30 interpretů, tak mne dost iritovalo a trvalo mi pár hodin, než jsem si zvykla na doprovodnou hudbu zkrz celou knihu a interpretaci všeho, co se událo. Párkrát jsem se i lekla, když mi v uších "bouchla bomba". Takto pojaté, fakt zbytečné. Ke knize/příběhu - vynikající, ač válečnou tématiku nemusím, ale když je to zdarma, tak co už, že? :o))) Klobouk dolů před námořníky, ono to na tom otevřeném moři není nic moc a hlavně, když nejste úplně námořník. Nicméně bych ale pár hodin ubrala :o)

23.09.2024 4 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Jelikož jsem milovník komiksů, tak jsem si koupila pár manga knížek na zkoušku. Ač je mi jasný děj i humor, tak mě to vůbec nenachlo ani nepobavilo. Možná nejsem věková skupina :o) Je to nastěstí jednohubka ani ne na hodinku. Mám ještě díl druhý, jdu na něj :o)

28.01.2024 2 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

U knihy jsem se trápila celý měsíc a tímto jsem konečně ukončila loňskou výzvu. Námět nebyl špatný, ale celé se to táhlo, zdlouhavé popisy všeho možného. Ani konec to nezachránil...

19.01.2024 1 z 5

Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny Sergej Rudenko

Čekala jsem životopis Zelenského a v tomto směru mě kniha zklamala. Popisuje spíše jeho cestu k prezidentskému postu a jeho dětsví a podobně se věnovala jedna kapitola. Kniha je spíš pro ty, kdo znají nebo se chtějí dozvědět více o politice Ukrajiny. Nicméně něco jsem si z toho vzala :o)

14.01.2024 3 z 5