dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Můžu jen doporučit, četlo se to samo, neustále jsem chtěla vědět, co se bude dít dál, opravdu mě to vtáhlo a mile překvapilo. :)

12.08.2019 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Ještě jsem ani nedočetla a musím říct, že ten příběh miluju a je mi úplně jedno, že jde o dětskou knihu. Také doporučuju seriál od Netflixu Anne With an E!

11.04.2019 5 z 5

Slupla jsem to jak malinu, alespoň tedy na mé poměry jsem to přečetla opravdu rychle, byla jsem hrozně zvědavá! Myslím, že se vyplatí si to přečíst, čte se to moc hezky.

12.07.2023 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Panebože, konečně to mám za sebou, to bylo úmorné. Líbí se mi, jaký svět vymyslela, to jí nemůžu upřít a je to důvod, proč se ke Clare pořád vracím, ale proboha, ta romantická linka je otravná! Nechápejte mě špatně, jsem romantik, ale čeho je moc, toho je příliš a tady to bylo snad ještě horší než v předchozím díle.

13.08.2020 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Je to romantika, jak už tu bylo několikrát zmíněno, ale moc hezky napsaná, nemáte chuť si při čtení vypíchnout oči, anebo já aspoň neměla. Prostředí jsem si moc užila (v čemž mi trochu pomohl i seriál), ale úplně nejvíc se mi líbily části, kde se Claire stará o pacienty, přičemž se snaží uplatnit své znalosti medicíny z 20. století, jak nejlépe to jde s omezeností 18. století.

20.02.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Trochu jsem se toho bála, protože se mi Balada o ptácích a hadech moc nelíbila, ale tohle bylo perfektní. Užila jsem si to, co jsem viděla ve filmech, ale - pochopitelně - ještě víc ty detaily, které film vynechal a hlavně jsem lépe pochopila pocity a pohnutky všech postav. Vysoké hodnocení je zde na místě!

26.03.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vždy se mi líbila pochmurná atmosféra Kytice a konečně jsem si ji přečetla celou. Nejsem moc přes básničky, balady a podobně, ale uznávám, že tohle se mi moc líbí. :)

12.01.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Koukala jsem při čtení jak puk, jistě, byly tam věci, co se mi moc nelíbily, ale jako celek se kniha povedla! :)

15.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl mě nadchl, a tak jsem se pustila hned do dalšího a stále hodnotím kladně, přestože mi to chvílemi přišlo už trochu zdlouhavé. :)

01.09.2019 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Úžasná kniha, už při čtení se cítíte tak nějak lépe, pozitivněji. :)

27.02.2019 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Já si svět smrtek užívám i ty bizarnosti, možná právě hlavně ty. Líbí se mi, co všechno se tam dá vymyslet. Některé povídky baví víc, jiné méně, ale jako celek stojí za přečtení. :)

18.02.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Čteno kvůli výzvě a zvědavosti, co to Rowlingová stvořila. Vyrostla jsem na Harrym, kterému se podle mě už nikdy nic nevyrovná, ale musím říct, že i tato kniha mě v mnoha částech chytla za srdce. Věcem jsem fandila (králíčkovi hlavně!), jako by mi bylo sedm a konec byl opravdu dojemný. Pro děti super, ale pozor, aby vám pak nesbíraly a neschraňovaly všechny možné věci s tím, že je zachraňují před Ztrátou. :D

06.02.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

První dva díly se mi líbí kvůli atmosféře a ani ten děj není tak hrozný, jak se vykládá, ale chápu, že to není pro každého. :)

20.02.2019 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala do výzvy. Ohh my god. Je čtivá a zápletka není špatná, ale hlavní postavy mi jsou hrozně nesympatické a jejich "romantika" mě děsí. Hawke, jehož vzhled je přirovnáván k božstvu, mi prostě neimponuje. Poppy je neustále vzrušená, snad v každé kapitole, a to dokonce i ve chvílích, ve kterých mi to přišlo nevhodné. Navíc celou dobu víte, co se stane, takže když pak ta chvíle nastane, musíte se smát nad tím, jak se hrdinka hroutí žalem - protože jste přesně to očekávali. Jo a.. hodně dlouho si do čaje nepřidám med, děkuji pěkně.

28.12.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Na začátku jsem měla pocit, že to není ta samá série, kterou jsem si tolik oblíbila, byla to nuda (na můj vkus moc tonistů a Greysona, kterého prostě nemám ráda), ale naštěstí jsem se pořád mohla těšit na kapitoly se Citrou a Rowanem.. a nezklamaly! Jen teda mohli mít mnohem větší prostor. Konec je takový hořkosladký, ale myslím, že jsem spokojená, udržel mě v tom správném napětí. :)

20.03.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nápad zajímavý, dobře se to četlo, chvílemi mi to ovšem přišlo přitažené za vlasy, Smrtka je od tohoto autora pořád nejlepší. :)

21.12.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Už při prvních přečtených stránkách jsem si šla pro vodu, až tak to na mě zapůsobilo. Občas se sice objevily detaily, které se mi moc nelíbily, ale nebylo jich tak moc, abych knihu zavrhla, možná jen u toho konce si řeknete.. proč se vydávali tak daleko, když jsou nemocnice zásobeny vodou? Jistě, nemuseli o tom vědět a nejspíš by se tam o vodu nepodělili (kdo ví), ale nemůžu si pomoct, při přečtení toho konce, mi celá ta jejich cesta přišla hrozně zbytečná, ale stejně si myslím, že to stojí za přečtení, člověk se trochu zamyslí. :)

30.05.2020 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Musím uznat, že jsem se v tom z velké části viděla, a proto mi to přišlo vtipné, občas dojemné a kresba je taky moc příjemná :)

11.03.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Neřekla bych, že jde o přeceňovanou knihu, tohle vysoké hodnocení si zaslouží. Jistě, najdou se tam věci, které se mi nelíbí, ale nápad je to výborný. Nechybí napětí, alespoň já tedy byla napjatá. Prostě stojí za přečtení! PS: Greyson Tolliver mi nesedl. :D

01.10.2019 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Je možné, že jsem z toho zmatená? Mám pocit, že mi uniklo hodně věcí, nevím, jak jinak to popsat.

30.04.2022 3 z 5