DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Ztracený ráj Ztracený ráj John Milton

Krásné napsane a ilusteovane dilo. Ta pestrost jazyka se už jen tak nevidí.

18.08.2021 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

V určitém ohledu mi to připadalo jako číst o M. Horákové. Spousty krásných myšlenek a ačkoliv některé dialogy byly smyšlené realita příběhů byla velmi důvěryhodná.

"I ta nejkrásnější melodie se může změnit v hrůzu, jestliže nejsou struny naladěné"

13.08.2021 3 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila protože jsem nečekala že mě bude bavit. Byla krásná, originální, dobře se četla a měla pohádkový konec. Postavy mi sedli hlavně se mi líbil vztah sester, kdy jedna pro druhou by udělala cokoliv. Zároveň děj i popis byl v rovnováze a dobře vyvíjel a já si užívala i magii i svět. Jednou za přečtení to stálo

05.08.2021 3 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Tohle je ta mě složitá knížka tím myslim velmi obsáhlá. Krásně vykreslený svět a i jazyk a celková slovní zásoba je magická nicméně některé části byly zdlouhavé a měla jsem dlouho problém se začíst ale mělo to co do sebe. Trochu jako Tolkien.

05.08.2021 3 z 5

Sexy strategie Sexy strategie Sylva Lauerová

Už chápu proč má kniha tak nízké hodnocení. Stereotypní az staromodní výroky a odbornost nulová. Tohle není ani příručka ale řada povrchních názorů. Ani z humanitniho a ani z ženského hlediska to není nic přínosného.

04.08.2021 odpad!

Žij tam, kde jsou písně Žij tam, kde jsou písně Oksana Marafioti

Úžasná kniha! Romská kultura mi rozšířila obzory. Kniha byla především velkým přínosem do života ale zároveň obohacujici zkušeností s pár úsměvy i moudrými myšlenkami

13.07.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mě osobně to vůbec nechytlo nevím jestli to bylo tím stylem nebo dějem který mě nějak nezaujal ale musím říct že autor umí psát i líp

08.07.2021 2 z 5

Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové Calliope Glass

Krásné citaty a vtipné myšlenky Wednesday také povedené ilustrace. Taková krásná knizecka do sbírky :)

02.07.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Tohle je vyloženě knížka pro ty z vás co holdujete romantice a přežijete v každý druhý větě ach a tu příšernou naivitu a jednoduchost děje. Je to taková oddechovka ale za mě o ničem taková přeslazená břečka bez špetky reality. Clara mě teda rozčilovala na max taková druhá Bella z twilight. Za mě teda zklamání čekala jsem něco jiného

01.07.2021 1 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Martin Bečan

Tohle bylo hodně zvláštní. Taková hvězdná Alenka v říši divů. Chtělo to hodně velkou představivost děj nebyl nic extra to souhlasím ale ta fantazie a propojování několika světů v jeden to zkrátka musím ocenit. Není to žádný nabouchaný děj ale plutí hvězdami a sny. :)

17.06.2021 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Opět úžasné, vtipné a plně fantazie Prachet je proste jedinečný a jeho styl psaní mi neskutečně sedí :)

14.06.2021 4 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Hodně přínosná knížka kromě případů je taky psychologicky rozebráno myšlení různých vrahů a důsledky jejich činů. Z některých šel až mráz po zádech. Ale doporučuji a není to nic složitého:)

31.05.2021 3 z 5

Síla mysli -  Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím Síla mysli - Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím John Kehoe

Zajímavé a inspirativní myšlenky ale je to spíš takový spirituální návod na věci z běžného života nic nového ale zas důležité připomenutí hodnot a lásky k sobě samému :)

23.05.2021 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Některé příběhy sedly víc jiné míň ale chtělo by to víc knih kde se autoři spojí a vytvoří několik příběhů na podobné téma. Propojeni lidských příběhů s Vánoci byl krásný nápad i dárek. Na jedno přečtení je to akorát

16.05.2021 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Místy zdlouhavé ale ne zas tolik jako u jiných knih. Líbilo se mi prostředí, děj, postavy a celkově svět sám je krásně popsán :)

09.05.2021 3 z 5

Výdech Výdech Ted Chiang

Na autorovi se mi líbí jak uvažuje že zkušenosti do budoucna. Tato kniha není vůbec nereálná, spousty moudrých myšlenek a rozhodně stojí za přečtení

08.05.2021 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Za mě výborná kniha. Jedinečné téma a napětí od začátku do konce. Doporučuji

02.05.2021 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Severska mytologie mi nevadí ale tohle bylo zdlouhavé a do půlky o ničem, hodně jsem se ztrácela v ději a nudilo mě to a také styl jakým je to napsané mi nesedlo. Ale oceňuji originalitu

28.04.2021 1 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

No takový romantický doják alá hvězdy nám nepřály až na konec by člověk nepoznal rozdíl a přece to bylo zas něco nového. Chytne to u srdce neurazí ani nepotěší. I přesto lidem s tímto onemocněním přeji aby se takový lék našel

28.04.2021 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tak tohle jsem nečekala...
Co kapitola to další překvápko líbí se mi že dej nebyl předvídatelný a jednotvárný ale bylo tam několik zvratů, léček a událostí. Jude mě občas dost štvala na jednu stranu drsná holka co chce hrát svojí hru na druhou stranu naivní a chycená muška v síti. A Cardan je zkrátka nemilosrdný král a není radno ho podceňovat. Vyborný šach mat. Musím také oceňit autorčinu představivost a že tohle nebyl žádný díl kterým se nudně musíte prokousat abyste zjistili co bude dál ale vlastně úplně nově rozvinutý celý příběh.
Nevím jak ostatní čtenáři ale s koncem tohoto dílu nevím co bude dál a jak to hlavně bude dál :D hezky nás zmátli co?

21.04.2021 5 z 5