E_Lan E_Lan komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Přiznám se, že moc nevím co to mělo znamenat. Chvilkama jsem se dobře bavil, dobře se vcítil do psychologie postav a dění jehož jsou účastné. Postupem času a především pak v poslední kapitole jsem se úplně ztratil ve změni úvah. Bohužel.

26.06.2019 3 z 5

Karlovarská tabu (1) Karlovarská tabu (1) Jaroslav Fikar

Skvělá kniha (podle všech informací) na závěr celé série. Vynikající neznámé příběhy, zdařilý výběr zaniklých domů a ulic, vše v krásném provedení, ze kterého na vás doba již dávno minulá velmi příjemně dýchá. Pan Fikar zaslouží za své karlovarské dílo velkou úctu!

07.04.2019 5 z 5

Není to skvělá kniha, ale pár mouder je k nezaplacení a tématické skutečné příběhy člověka také posouvají dále. Přesto je kupa jiných poutavějších a hlubších knih...

04.04.2019 4 z 5

Hrdinové - Největší příběhy české kopané Hrdinové - Největší příběhy české kopané Ondřej Fuczik

Určitě nutnost pro každého českého fotbalového fandu. Navíc namluvené charismatickým hlasem Ivana Trojana je to radost poslouchat. Jediné co bych poutavému a poučnému cestování našimi fotbalovými dějinami vytknul je trochu zmatečné řazení některých kapitol či "hraných" vsuvek. Ty jsou někdy vytržené z časové linie. Ale to je jen malá vada na kráse.

28.02.2019 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nikdy předtím jsem Browna nečetl a viděl jen pár uspěchaných hanksovských Langdonovských filmů, které mě rozhodně nenadchly. I proto jsem ke knize přistupoval s určitou skepsí. Ta byla ale od první kapitoly rozehnána výborně vyprávěným dějem, hlubou poučnou popisností a výbornými postavami. Tomu říkám chytrá a napínavá zábava. Super.

12.02.2019 4 z 5

Lidský faktor Lidský faktor Graham Greene

Určitě zajímavá sonda do života dvojitého agenta. Příběh moc velký a hluboký není, ale přesto je to zajímavé a v podání podmanivých hlasů známých herců to skutečně stojí za to.

16.11.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ač už jsem v poslední době severských detektivek přesycen, tak tato kniha byla velmi napínavá, příběh originální a navíc výborně přečtený panem Barešem. Závěr jsem při poslechu jak přikován ke sluchátkám a od toho by tu detektivky mělý být!

10.11.2018 4 z 5

Všichni moji strýčkové Všichni moji strýčkové Viktor Fischl

Pane Fischte, Vaše knihy si šetřím a čtu maximálně jednu do roka. Je to balzám na duši, sem tam smutný, sem tam veselý. Prostě takový život je. A vy ho umíte tak nádherně popsat. Když se k tomu přidá i čtení pana Somra, tak je výsledek tak zábavný, že mě ani kolony na D1 vůbec netrápily a užíval jsem si kapitol navíc:-)

25.09.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Klasicky čtivé a napínavé. Postavy trochu jednoduché, ale do auta k poslechu či četbě doma je to velmi povedená kniha. Jen ten závěr je trochu utnutý a tak nějak mimo celé vyprávění.

28.07.2018 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Takový severský průměr. Plno postav, docela napínavý příběh v prolínajících se časových liniích. Navíc audio výborně zpracovaný a dobře se poslouchající. Jinak ale nic zvláštního či objevného.

28.07.2018 3 z 5

Vcelku zábavné detektivní povídky zasazené do reálného historického prostředí. Dobře ubíhající vyprávění trochu osvětlí onu dobu, intriky a vztahy. Na druhé straně zas tak bravurní dílo to není.

12.05.2018 3 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Tato kniha je sama politická moudrost v dlouhém, ale rozhodně smysluplném vydání. Docela zábavnou formou popsaná, plná konsekvencí, které normálnímu člověku nemohou bez zkušeností, které autor zažil, nikdy dojít. Přijde mi, že po přečtení neberu naše žabomyší půtky tak vážně a chápu, že to co se děje není vlastně taková tragédie. Snad se nám do čela politických garnitur postaví alespoň z poloviny tak vzdělení a moudří lidé jako pan Kissinger.

14.03.2018 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Určitě zajímavý výlet do duše dospívající židovské dívky za druhé světové války. Výborně namluvená audiokniha. Za tu atmosféru tísně a celkového zmatku to stojí za to přečíst. Nemohu ale nepřiznat, že jsem čekal trochu více...

25.01.2018 3 z 5

Ale ano, dalo se to číst (nebo poslouchat, poklona panu Švarcovi, výborně namluvené!). Být o pár let mladší, tak by mě to zasáhlo asi více, takto je to opravdu těžko uvěřitelné, ale docela vtipné a má to spád. Na druhou stranu méně je někdy více a tak kdyby autor trochu zredukoval počet neuvěřitelných scén, tak by udělal lépe a kniha by působila lépe.

10.01.2018 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

06.01.2018 4 z 5

Karlovarské příběhy Karlovarské příběhy Jaroslav Fikar

Krásná knížka s velkým množstvím zajímavých informací o Karlových Varech, jejich více či méně známé historii. Pro mě čtení jedním dechem...

05.01.2018 4 z 5

Mistrem sám sobě Mistrem sám sobě Don Miguel Ruiz jr.

Mé první setkání s toltéckým učením, které po přečtení této knihy považuji za velmi přínosné. Kniha není nijak složitě psána, kapitoly jsou smysluplně rozdělené a celkově se tak jedná o velmi poučné a osobnost rozvíjející čtení. Asi ne vše se dá využít, ale přesto se cítím motivovaný být zas o něco lepším člověkem. A to mi jako čtenáři dělá radost...

27.06.2017 4 z 5

Karlovarská předměstí 2 Karlovarská předměstí 2 Jaroslav Fikar

Pro karlovarského rodáka jako mne je to skoro povinnost číst tyto knihy. Je radost se dívat do minulosti. Tato kniha je přesto z dosud čtených tím nejméně zajímavým ač pár předměstí byla opravdu zajímavá. Přesto velké díky a obdiv autorovi za sadu tématických knih!

05.03.2017 3 z 5

Služebník Služebník James Hunter

Jednoduše čitelná a přitom opravdu hluboká kniha plná velkého množství mouder. Příběh je navíc psaný skoro románově, takže se to dá lépe pojmout. Zpočátku jsem se bál trochu té víry, ale vesměs nebyla na škodu. Rozhodně povinná četba pro každého manažera či lépe leadera, který se chce dále rozvíjet...

08.02.2017 5 z 5

Karlovarské rodiny Karlovarské rodiny Jaroslav Fikar

Pro karlovaráka příjemné a zajímavé čtení o rodinách ovlivňující v historii naše město. Vkusně doplněno dobovými fotografiemi, které jsou velmi zajímavé a velmi dobře vybrané. Text je po většinu knihy zajímavý, jen sem tam spadá do přílišné kronikářského stylu. Nicméně celkově rozhodně velmi cenné dílo!

12.04.2016 4 z 5