E_Lan E_Lan komentáře u knih

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Zpočátku to byla docela zajímavá napínavá kniha, ale postupem času se ukázalo, že se apokalyptické pozadí snaží zakrýt totální chaos tohoto díla. Špatně a hlavně nezajímavě vykreslené postavy, uvadající příběh, nesmyslné zvraty a doslova blbé rozuzlení.
Ne, člověk najde lepší odpočinkové knihy, tomuto je třeba se vyhnout.

18.07.2021 1 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Super detektivka, atraktivní zápletka, výborné postavy a zábava od začátku do konce. Tomu konci jsem prostě do posledního odstavce prostě nechtěl věřit. Opravdu uvěřitelný příběh.

14.05.2021 4 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Hezká knížka o tom, že není vše o penězích. Správně směřovaná na děti, především ty dospívající. Když si to poslechnete v podání pana Lábuse, tak se dočkáte (jako vždy) ještě procítěnějšího požitku. Pan Walliams opravdu umí psát knížky pro děti...

14.04.2021 4 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Velmi povedená kniha navíc naplněná příjemným poselstvím. V příjemném prostředí mé domovské Prahy 4, což mě osobně dodává ještě kousek příjemného pocitu. Sem tam se člověk zasměje, po většinu hltá děj a nezřídka se nechá unášet příjemnou moderní češtinou. Má první kniha od Pavla Renčína se mi sakra hodně líbila. Není to naše poslední setkání...

06.03.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Asi jsem od tohoto autora čekal moc. Mám rád fantasy, sci-fi. Tato kniha určitě obsahuje hodně fantazie, sem tam je vtipná, plná dobrých nápadů... Ale celkově jaksi nepůsobí nějakým zvláštním a zvlášť zábavným dojmem. Bohužel.

22.01.2021 3 z 5

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Milada Horáková

Neskutečné dílo! Měl jsem trochu pochybnosti jestli mi vstup do posledních slov této neskutečné ženy přinese něco zajímavého a nepůjde jen o rozloučení se životem a blízkými. Až snad na jeden dopis je to ale vynikající předání vědomostí a rad na své nejbližší. Tolik moudrosti v tolika málo slov, neskutečné obdivuhodné množství životních zamyšlení a moudrostí. Vynikající, podle mě povinná četba.

15.01.2021 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Čekal jsem od této knihy něco kompletně jiného. První kapitoly jsou docela zajímavé o tom jak funguje mozek. Poté se ale autor utápí ve statistikách (ne vždy zrovna zábavných) a pozornost alespoň mě docela unikala k mým vlastním myšlenkám. Přesto sem tam nějaké zajímavé moudro o fungování myšlení lidí a lidstva se zde najde.

25.10.2020 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Příjemná originální fantasy. Hlavní hrdina se chová přiměřeně situaci, autor prokazuje skvělou fantazii a v audio verzi pak především pan Ruml předvádí neskutečně příjemný výkon. Bravo. Hezky se to poslouchalo!

09.10.2020 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Celkově velmi smutná sbírka, od začátku do konce. Takhle přece rodiny nemusí vypadat, alespoň ne všechny. Polovina povídek je přesto zajímavá a ne špatně promyšlená. Druhá polovina je bohužel tak nějak o ničem. Celkově chybí povídkám silnější pointa. Vlastně skoro každé.

09.10.2020 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Je to kruté, horší než jsem si v nejhorších představách dokázal připustit. Naše honorace na hradě je skutečně čeládka neskutečných šm..dů a každá takováto kniha pomáhá demokracii udržovat tento fakt na světle. Za to díky pane Kmento, ať se Vám dále daří!

09.08.2020 4 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Tak nějak rozporuplný pocit z této knihy. Skvělý námět, hledání unesené dcery, hory, někdy zajímavé postavy. Bohužel v první části jsem se trochu ztratil i já, uprostřed kniha krásně gradovala, konec vypadal slibně až do úplného (a zbytečně prodlužovaného) závěru. Takže vlastně průměrná záležitost, která neurazí, pobaví, ale “neunese”.

10.07.2020 3 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Takové normální postapokalyptické sci-fíčko, jednoprostorové, bez žádných překvapení, s limitovaně gradovaným napětím. No prostě jsem od této knihy čekal více. Vlastně se po celou dobu příběhu nic moc neděje a tak velmi zvažuji jestli si další dva díly ještě přečíst. Je to trochu ztráta času, ale kdo má rád tento žánr, tak v tom určitě kouzlo najde...

27.06.2020 3 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Krátké, výživné, neskutečně poučné. Přirovnání vzniku tyranií ve 20. Století s tím co se děje dnes je velmi děsivé, ale bohužel asi pravdivé. Stojí za to přečíst a zamyslet se nad dnešním děním.

07.06.2020 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Velmi zajímavá kniha pro mě nového autora. Začátek knihy je strhující, zábavný, vynikající. Druhá polovina knihy se podle mě trochu trápí opakováním a rozvíjením už pochopeného děje a autorovými problémy, které se zde stále více objevují a vytváří překvapivě důležitou dějovou linii. Originální, určitě, jestli nutné, jen s otazníkem. Závěr není zlý, ale ani průlomový. Nemohu si odpustit pocit, že kdyby autor trochu více šetřil moudry o životě (ne nijak špatnými), tak by to knize prospělo. Celkově ale rozhodně nadprůměrné dílo.

25.05.2020 4 z 5

Karlovarské proměny Karlovarské proměny Jaroslav Fikar

Od pana Fikara mám všechny jeho knihy o Karlových Varech, mém rodišti. Když jsem dostal tuto, tak jsem už nevěřil, že by mě něco v ní mohlo překvapit. A přesto jsem se krásně zatoulal do dob minulých, opájel se krásnými obrázky, zajímavými příběhy a objevil pár míst, kam se rozhodně musím vypravit. Jak příjemné...

18.03.2020 5 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Bravurní knihy, psychologická bitva dvou neskutečně hlubokých a chytrých lidí, skvěle propracovaná, s mnoha poznatky, které mě doslova odbouraly. Navíc skvěle namluvené panem Barešem, četl jsem jedním dechem a odnesl si z tohoto románu po dlouhé době opravdu hodně. Skvělé!

03.09.2019 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Velmi zajímavé pojednání o neskutečném mysliteli, vynálezci a umělci. Ač je kniha trochu zdlouhavá, velmi detailní, tak přináší obrovské množství zajímavých faktů nejen z historie, ale i z dnešního života a jeho fungování. Opravdu hodně si z popisu života toho zajímavého člověka čtenář vezme a u mě se navíc vzbudil mírný zájem o malířství:-) A to je co říct!

29.08.2019 4 z 5

Určitě hodnoté a děsivě realistické dílo. Ne svou hrubostí, ale spíše odevzdaností lidí v nelehkém osudu. Musím přiznat, že do knihy jsem se jen těžce začítal. Rozhodně to ale nebude jen jediné dostavení s autorem.

01.06.2019 3 z 5

Planeta Země: Kruté místo k žití Planeta Země: Kruté místo k žití Andor Šándor

Vesměs velmi zajímavá kniha plná rozumných úvah o Evropě, světě, armádě a ekonomice. Zároveň dobré pojednání i terorismu, islámu, Číně, Rusku a dalších. Nejen z pohledu vzdělané českého člověka. Jediné co mi chvilkami přišlo byla sem tam ztráta dějové linky a asi jedna téměř zbytečná kapitola. Celkově ale velmi podnětné a zajímavé!

08.05.2019 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, nic víc, nic míň. Je to má třetí knížka od autorky a musím přiznat, že mě bavila asi nejméně. Možná tím, že mě už ničím nepřekvapila. Ale čtení je to dobré...

28.04.2019 3 z 5