E_Lan E_Lan komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zajímavá kniha o životní cestě, která tak nějak poletuje mezi skutečnem a neskutečnem. V pokročilejším stádiu knihy je už potom vysloveně fantazií, která ale baví. Krásné čtení!

05.02.2021 4 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Vcelku zajímavá historická kniha o odhalování špionáže. Celkově velmi lehce stravitelné čtení s jen málo zvraty a vysloveně zajímavými pasážemi. I přes ten historický rozměr mi stále nejde do hlavy, proč tak “geniální” agent tak lehce skočí na lep agentu Navarrovi. Jinak ale velmi zajímavé čtení.

05.02.2021 3 z 5

Záběhlice Záběhlice Michal Moravec

Už přes deset let žiji u Hamerského rybníka v Záběhlicích. Přesně tento typ knihy o historii Záběhlic mi chyběl a kniha pana Moravce mě v ničem nezklamala. Kupa fantastických fotek přináší více než zajímavý pohled do minulosti místa, které je teď naším domovem. Děkuji:-)

31.01.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Prostě Dokonalá detektivka! Už dlouho jsem nečetl tak zábavné, napínavé a odpočinkové dílo. Trocha krutého násilí na hraně, ale jinak skvělé konverzace, postavy a vývoj děje. Není co dodat, doporučuji!

30.01.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Asi jsem od tohoto autora čekal moc. Mám rád fantasy, sci-fi. Tato kniha určitě obsahuje hodně fantazie, sem tam je vtipná, plná dobrých nápadů... Ale celkově jaksi nepůsobí nějakým zvláštním a zvlášť zábavným dojmem. Bohužel.

22.01.2021 3 z 5

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Milada Horáková

Neskutečné dílo! Měl jsem trochu pochybnosti jestli mi vstup do posledních slov této neskutečné ženy přinese něco zajímavého a nepůjde jen o rozloučení se životem a blízkými. Až snad na jeden dopis je to ale vynikající předání vědomostí a rad na své nejbližší. Tolik moudrosti v tolika málo slov, neskutečné obdivuhodné množství životních zamyšlení a moudrostí. Vynikající, podle mě povinná četba.

15.01.2021 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Přiznám se, že jsem se v této detektivce úplně ztratil. Myslím si, že to ale byla má chyba, nedával jsem pozor na tolik švédských jmen. Co to potom přineslo - několik velmi napínavých chvil, dobrá citová hloubka postav a ve finále totálně pomotaná hlava kdo kde a kdy s kým. Jak říkám asi má chyba, ale neškodilo by, kdy dala autorka šanci nepozorným čtenářům se znovu chytit:-)

12.01.2021 3 z 5

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Po Karlíkovi velké zklamání. Sem tam humor docela sedl, děti se při čtení docela bavily, ale bylo to za cenu mých rádoby srandovních hlasů. Jinak je příběh plytký, ba co víc docela nechutný. Oproti Karlíkovi chybí nějaké to dobro, které zvítězí.

08.01.2021 2 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Taková škoda. Začátek knihy (i přes prvorepublikovou staročeštinu) byl vynikající, sonda do jednoduché duše navrátilce z Ameriky na vesnici, zavrhnutí okolím, chování jeho rodiny. Brilantní. Poté ale dvě následující kratší části jsou na dnešní detektivní standardy velmi slabé. Přesto celkově úsměvné (byť velmi smutné) dílo.

30.12.2020 3 z 5

O zakleté žábě O zakleté žábě Ondrej Sliacky

Jedna velmi dobrá pohádka je na celou knížku málo. Toto rozhodně postrádá nadčasovost, některé pohádky jsou doslova do ztracena. Dobře, že si člověk počká a dočte to až k poslední pohádce, která skutečně stojí za to.

30.12.2020 2 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Velmi příjemné počtení v několika časových liniích, které se na konci vcelku překvapivě a příjemně spojí dohromady. Pro mě první setkání s panem Štifterem a hned tak dobrý počin. Velmi zdařilé dílo.

26.12.2020 4 z 5

Tak příjemná kniha o oblasti, která mi nic neříká. Příjemné pozitivní příběhy, navíc čtené panem Hanušem a to je neskutečná pecka, u které jsem se přistihl téměř pořád usmívat a sem tam se upřímně zasmát. Krásné.

19.12.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Strašně zajímavá a originální kniha. Skvělá atmosféra, výborné příběhové zvraty, kopec napětí a nakonec i na příběhu reflexe (nejen) dnešního lidského života a našeho bytí. Je to pořádné dílo! Nedivím se, že je to dnes už klasika.

14.12.2020 4 z 5

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Moc pěkný výběr pohádek s hezkou moderní ilustrací. Sem tam i veršovaná verze, která mé děti také hodně pobavila. Vynikající...

11.12.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dobrá detektivka, rychlá, přímočará, tak akorát zamotaná. Jen je to hodně jednoduchá četba, která toho moc nedá a člověk za týden neví co to vlastně četl.

20.11.2020 3 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl přináší přesně to co ten první - jednoduchou a dobře ubíhající zápletku s průměrnými postavami, sem tam zajímavým nápadem a zvratem. Nic víc, nic míň. Je dobré pojmout jako odpočinkovku mezi těžšími díly.

15.11.2020 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Mé první setkání s Milanem Kunderou. A jsem doslova nadšen. Psychologické drama, prolínající se příběhy, smrtelnost a nesmrtelnost, poutavé zvraty. Jednoduše skvělá kniha, která člověka jednak baví a navíc nutí přemýšlet.

12.11.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Příjemné odpočinkové čtení s krátkými kapitolami, trochu sci-fi nádechem a hlavně poučením o postižení dětí a jak se s ním vypořádat. Konec se přiznám mě malinko zklamal, ale jinak jsem se celou dobu dobře bavil.

08.11.2020 4 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Jaké překvapení! Čekal jsem knihu o cestě a motivaci stát se kosmonautem a zatím jsem našel velmi moudrou knihu o životě nejen ve vesmíru, ale hlavně na zemi. Poučení o nulách a jedničkách mě pak velmi významně ovlivnilo. Jak příjemné čtení (doslova jedním dechem) a navíc namluveno panem Frejem, no lahůdka! Bravo!

01.11.2020 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Čekal jsem od této knihy něco kompletně jiného. První kapitoly jsou docela zajímavé o tom jak funguje mozek. Poté se ale autor utápí ve statistikách (ne vždy zrovna zábavných) a pozornost alespoň mě docela unikala k mým vlastním myšlenkám. Přesto sem tam nějaké zajímavé moudro o fungování myšlení lidí a lidstva se zde najde.

25.10.2020 3 z 5