edith79 edith79 komentáře u knih

... a výstupy do údolí ... a výstupy do údolí Jan Pelc

Ani se mi to nechce moc komentovat. Nebavilo mě to. Atmosféra ...a bude hůř je definitivně pryč. Olin je pořád pako a pakem zůstane.Asi tak.

09.03.2017 2 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Kam na to Dominik Dán chodí? Opět originální námět, poutavě napsané a napínavé čtení. Bavily mě obě části, ta z vězeňského prostředí, i ta, kde vystupovala moje oblíbená partička detektivů z kanceláře 141.

06.03.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pěkná, zajímavá krimi od české autorky. Některé postavy a dějové linky mi nakonec připadaly trochu zbytečné, jenom pro natažení knihy, ale příběh byl napínavý a motiv vcelku neotřelý.

21.02.2017 4 z 5

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Lída Baarová pro mě zůstává záhadou. Na jednu stranu inteligentní žena, schopná naučit se jazyk za pár dní, na stranu druhou naivní do sebe zahleděná kráska, která se dokázala bláznivě zamilovat bez ohledu na cokoli. A to i do muže jakým byl Josef Goebbels. V této knize, kterou napsal Škvorecký podle vyprávění Baarové je Lída upřímná a popisuje vše pravdivě. Bohužel v roce 1991 vychází nové, tentokrát Lídou Baarovou osobně sepsané memoáry, kde herečka zcela neupřímně vztah s Goebbelsem popírá. Četla jsem obě knihy, a tato je samozřejmě lepší, jelikož je pravdivá.

11.02.2017 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Napsat pořádnou krimi s originální zápletkou a neotřelým motivem je stále těžší. Tady se to ovšem povedlo na jedničku. Kniha udržuje člověka v napětí a má spoustu silných a překvapivých momentů. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, takže si pořád říkáte "ještě jednu" a najednou je konec a je vám to líto, přestože jste se ho vlastně nemohli dočkat.

08.02.2017 5 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Hrdinka této knížky mě nepředstavitelně štvala. Sobecká, nespokojená panička, kterou pálí dobré bydlo a v téměř čtyřiceti se chová jako naivní, pubertální nanynka. Nekouká nalevo, napravo, vše řeší s horkou hlavou naprosto zatemněnou postelovými hrátkami s milencem. A úplně nejvíc mě vytáčelo jak její nadrženost a hloupost ovlivnila život jejích dcer. Ale všeho do času.......

05.02.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Minier potřetí a Minier opět skvěle. Tma je temná jako byl Mráz mrazivý a Kruh kulatý. Hlavní hrdinka si projde několika fázemi a do všech jsem se dokázala vcítit, všechny byly perfektně napsané. Servaz tradičně rozpolcený, ale přesto sympatický. Těším se na další knihy autora.

01.02.2017 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

K této knížce není co dodat. Právem je považována za bestseller podle kterého vznikl kultovní film, který si taktéž plným právem odnesl pět Oscarů.

Dobrá mysl Dobrá mysl Helena Šmahelová

Milá knížka o dívence Doře, která se s tatínkem přistěhuje do tajemného zámku, aby zjistila, že ne všechno je tak jak vypadá. Moc hezká vzpomínka na dětství.

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Moje nejoblíbenější série od Lenky Lanczové. To jsou prostě Šeptačky.

Brutalita Brutalita Josef Klíma

Tato kniha Josefa Klímy popisuje několik případů, které se opravdu staly, včetně případu Jiřího Straky - spartakiádního vraha nebo Evy Kováčové, dívky, která podpálila ústav pro duševně choré, o čemž dosti zkresleně vypráví film Requiem pro panenku. Zajímavá kniha.

11.01.2017 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Super ztřeštěný prázdninový dívčí román.

11.01.2017 5 z 5

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů SH. Tak trochu magický a nadpřirozený díl, který mě strašně bavil, ačkoli nejsem zrovna vyznavačkou nadpřirozených sil.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

V tomto pořípadě jsem nejprve viděla film a až později četla knihu. Myslím, že pořadí je lhostejné, protože film knihu věrně kopíruje a obojí je velmi povedené. O třídu lepší než Ostré předměty.

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Vyprávění tohoto skvělého českého herce mě vážně baví.

11.01.2017 4 z 5

Pokažené rande Pokažené rande Robert Lawrence Stine

Toto už je jen takový odvar z původních Stop hrůzy, které byly super zhruba do třicátého dílu. Tohle už vážně není ono.

11.01.2017 2 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Krásný pohádkový příběh od úžasné autorky, která dala světu Děti z Bullerbynu nebo Pipi dlouhou punčochu. Ronja je další v řadě úžasných dětských příběhů, které vás vezmou jako dítě za srdce a už nikdy nepustí.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh, který jsem ale musela přečíst dvakrát, abych mu přišla na chuť, protože je to zvláštní dílo, které může leckomu připadat nepochopitelné, ale ve své podstatě je krásně jednoduché a neskutečně milé.

11.01.2017 5 z 5

Podivná knížka o podivných fotografiích a podivných dětech. Podivné je vážně to pravé slovo.

11.01.2017 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Co napsat? Že mě to zase bavilo? Že Dominik Dán je autor od kterého se nemůžete odtrhnout? Že se těším na další jeho knihy? Že píše poutavě, napínavě a vtipně? Odpověď na všechny otázky je ANO.