Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

V podstatě průměrná fantasy kniha, která téměř nikdy neurazí. Moc pěkný nápad, ale opět je to jedna z mnoha na známou tématiku. Ovšem zase pojato jinak.

12.09.2016 3 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Číst knihu, která je plná bolestivého příběhu v době kdy si samy procházíte zrovna nemilým (ač nesrovnatelným s tímto) obdobím, je určitým způsobem uklidňující. Člověka to hned donutí se na život koukat jinak.
Musím přiznat, že tato kniha ve mě vyvolala hned několik otázek. Je patřičné, že nechápeme proč Céline neudala otce už dřív.. my nemůžeme vědět, co daná osoba prožívá, pokud si tím samy neprojdeme. Dle mého názoru, byla dívka až velmi silná osobnost, když se dokázala ze své minulosti vzpamatovat a začít nový život. Ne mnoha takovým případům se to podaří. Ke všemu odpustila i svému otci. To si žádá respekt.
Avšak je pravdou, že jsem vskutku horší případy, než jakým si prošla autorka knihy. Ale také nutno přiznat, že není situace jako situace, každý něco nese jinak a to, co musela prožívat Céline, je opravdu hrůzostrašné.
A co se týče jejího otce... Toho bych zhodnotila jako nevyrovnaného labilního člověka, který svou dceru - byť svým způsobem - má opravdu rád, ale nic to nemění na tom, že je to prachobyčejný tyran, který by si zasloužil pořádný trest.

Vynikající kniha. Velmi čtivá, doporučuji.

25.08.2016 5 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Moc se mi líbilo prostředí, kde byl děj popisován a jednotlivé postavy. Hlavní hrdinka (dá-li se za to tak brát) - Emily, tak ta byla vynikající! Úžasný závěr a propracování. :)

11.04.2016 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Dokonalé.
Nejdříve se mi celkový děj s námětem zdál až příliš přitažený za vlasy, ale pak mi to přišlo přímo geniální. Tak fantasticky reálné. Temné. Úžasné. Velmi čtivá to kniha. :)

12.03.2016 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Kniha sama o sobě je velmi zajímavá a pěkně napsaná, ale nedokázala jsem ji dočíst, protože mě opravdu nudila. Je to škoda.

03.03.2016 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Neuvěřitelná kniha. Opravdu se mi to nehorázně líbilo! Abych pravdu řekla, byla to má úplně první zkušenost s detektivkami a tvorbou Agathy, a jsem ráda, že jsem sáhla právě po tomhle veledílu, který mě fascinuje a děsí zároveň. Nehorázně čtivý a neuvěřitelný příběh. Člověka to nutí nad tím ještě dlouho po přečtení přemýšlet. :)

03.03.2016 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

I přesto, že se mi kniha líbila, musím dát jen 3 hvězdy. Proto, že se mi narozdíl od předešlých dvou dílů zdál už takový odbytý a zktrátka.. bez kouzla. Chybělo mi tak to cestování časem a připadalo mi to, že z výjimečného příběhu se skvělým nápadem, se to změnilo úplně v něco jiného! Ale nevadí mi to, byl to skvělý pohled do dá-se-říct prakticky skutečného hollywoodského života. Jsem pouze mírně zklamaná. Ale moc pěkné čtení, nic namáhavého a se supr happy-endem. :)

20.02.2016 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tento díl se mi líbil o trochu víc než první a jsem z něj úplně nadšená! Takový zvrat na konci jsem nečekala a opravdu žasnu nad výjimečným nápadem autorky, která dokázala vymyslet dva neuvěřitelné příběhy, kteří mají skvělou spojitost. :) Velmi dobrá kniha, doporučuji všem!!

08.02.2016 5 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Do více jak poloviny jsem knihu hltala, i přes autorčin nezvyklý styl psaní, ale potom mi kniha předvedla divný strh v ději a tak nějak jsem tápala. Přesto mi kniha přišla opravdu dobrá s neuvěřitelně dobrým námětem, avšak jsem toho názoru, že autorka se toho mohla zhostit o daleko lépe. Konec je opravdu magický, ale příjde mi nezvyklé, že tato série má pouze dva díly, já osobně bych to rozvedla do tří částí, aby to bylo přehlednější a moc to nešokovalo čtenáře. Přesto hodnotím velmi kladně a uvažuji, že bych si od autorky přečetla i její úspěšnější sérii. :)

01.02.2016 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Pořád badam, jak tuto knihu hodnotit. Samo o sobě ten děj, ten nápad je opravdu neuvěřitelný! Ale místy mi detaily přišli tak nějak pritazene za vlasy. Především vztah mezi Eurekou a Anderem, alespoň z její strany. Přesto se mi kniha líbila, hezký se cetla a pravděpodobně se pustím do dalšího dílu.

21.01.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Úchvatná to kniha! Zezačátku, ač jsem se do ní hned ponořila, se mi zdále poněkud strohá, ale potom jsem jí bezpodmínečně propadla. Velmi frustrující příběh, opravdu mě to velmi zaujalo!

15.01.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Naprosto dokonalá kniha, stejně jako celá trilogie. Avšak pár detailů jsem nepochopila, ovšem nepochybuji o tom, že až se k sérii zpětně vrátím, vše mi bude jasnější. (:

02.01.2016 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha byla opravdu velmi čtivá a pěkně propracovaná, ale nutno přiznat, že spoustu věcí mi v ní "nesedlo". I tak jsem zvědavá, jak příběh pokračuje a tak se časem vrhnu i na další díl.. :)

11.12.2015 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak tohle pro mě bylo bohužel zklamáním. Do knihy jsem se pustila moc ráda, jelikož mě Kerstin Gierová už před tím neskutečně oslnila s její Rudou jako rubín, která je nesmírně úchvatná a propracovaná, ale První stříbrnou knihu snů musím hodnotit průměrně. Moc mě to nebavilo a ani po polovině čtení mě to o ničem nepřesvědčilo a proto jsem ji nedočtla. Zdá se mi, že narozdíl od Drahokamů se v této sérii už ztrácí autorčiny nápady... Opravdu mě to moc nezaujalo, přišlo mi to krapet i laciné. Ale u této autorky ještě popudu, jelikož mě přesvědčila o tom, že umí opravdu výjimečně psát...

12.11.2015 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Abych pravdu řekla, bylo to pro mne docela zklamání, vzhledem k tomu, jaký velký ohlas tato série má. Znám několik lidí v mém okolí, co čtou a tahlu knížku mi nejen doporučili oni, ale i knihovníci, různé známosti přes internet a hlavně tedy i pozitivní komentáře zde a milé recenze všude po blozích. Nutno říct, že je to opravdu velmi dobře propracovaná kniha, která má co nabídnout, je to skvělé fantasy, které se nezdá ani v nejmenším přitažené za vlasy, jak to tak už bývá... Ale prostě mě ta smršť akce a celkově tak moc nezaujalo, abych Město z kostí vychvalovala až do nebes. Četlo se to hezky a líbilo se mi to. To každopádně. Ale četla jsem už i lepší. Inu, ještě nevím, zda se pustím do pokračování...

09.11.2015 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Naprosto úžasné! Knihu jsem přečetla během tří dnů a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha má úžasný spád, autorka píše poutavě a hlavně výjimečný nápaditý děj! Rozhodně se pouštím do dalších dílů! ;)

07.11.2015 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Jaime Reed

Chytlo mě to hned zezačátku, protože se to nehorázně skvěle četlo. Nápad taky nebyl zlý, ale místy dost přitažený za vlasy. I tak se mi to ale líbilo. Kdyby šlo dát 3 a půl dala bych, na čtyři hvězdy to ale ještě nemá...

04.11.2015 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ehm, bylo to pro mě mírné zklamání, ale i tak se mi to moc líbilo. Nejlíc se mi líbil příběh o Mágovu chlupamé srdci a samosebou i Příběh tří bratří. Jen škoda, že těch příběhů nebylo více. o:)

09.10.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Opravdu fantastická série!! Úplně jsem se do ní zamilovala!! :3
Takový konec! :O Opravdu byl tenhle díl nejlepší, plný zvratů, milých i nemilých překvapení a tak podobně. Přečetla jsem ji jedním dechem a mám v plánu si jí číst dál a dál. Neskutečně mě potěšilo, jak se nám "vybarvila" Celesta, i jak to dopadlo s Aspenem a Lucy, ale hlavně ty pasáže s Maxonem byly třešničkou na dortu.;) Vychutnala jsem si tuhle knihu prostě a je škoda, že těch hvězdiček nemůžu dát víc.:D

06.10.2015 5 z 5

Spící tajemství Spící tajemství Melissa de la Cruz

Tak tenhle díl byl na rozdíl od toho předešlého něco jiného! :D Prostě miluji tuhle sérii a není třeba k tomu nic dodávat. Zatím hodnotím s Krvavým karnevalem nejvíce, ale dvojka pořád vede.

16.09.2015 5 z 5